Як мультиметром прозванивают дроти: покрокова інструкція, способи та рекомендації

984 0 Новини високих технологій

При ремонті квартири завжди слід приділяти увагу електропроводці. Виклик фахівця для усунення несправностей домашньої електромережі обійдеться дорого. Якщо виконувати необхідні правила, ремонтом електрики можна займатися самостійно. Нічого складного тут немає, щоб зрозуміти, як мультиметром прозванивают дроти. Достатньо володіти знаннями на рівні шкільного курсу фізики. При цьому слід пам'ятати, що основою всіх робіт з електрикою є техніка безпеки.

Як мультиметром прозванивают дроти: покрокова інструкція, способи та рекомендації

Що таке мультиметр

Мультиметр - це цифровий вимірювальний прилад зазвичай китайського виробництва. З його допомогою вимірюють струм, напруга і електричний опір. Він містить:
 • дисплей, на якому зображаються числові значення вимірюваних параметрів;
 • перемикач режимів роботи;
 • гнізда для щупів;
 • 2 гнучких дроту чорного і червоного кольору.
 • Для новачка прилад спочатку здасться складним, але для перевірки електричних ланцюгів його використовувати просто, встановивши перемикач на вимірювання опору. Ця функція застосовується при перевірці електропроводки в квартирі. Даний режим встановлюється в секторі вимірювання опорів на самий нижній межа (200 Ом) або значок діода з сигналом. Щупи слід підключити до гнізд COM і V?mA. Перед тим як мультиметром прозванивают дроту, спочатку перевіряють його справність шляхом замикання щупів. Прилад повинен показати нульовий опір або трохи більше. В режимі прозвонки динамік мультиметра видає характерний писк. Цей діапазон встановлюється при з'ясуванні відповіді на питання про те, як продзвонити замикання проводу на мультиметром.
  Як мультиметром прозванивают дроти: покрокова інструкція, способи та рекомендації
  Відмінне від нуля опір виходить при малій ємності батареї живлення тестера. Якщо ланцюг не замикається, прилад показує нескінченне опір (цифра "1" на екрані).

  Перевірка справності ізоляції

  Ізоляцію перевіряють з одного кінця кабелю. Кінці жив зачищають, а мультиметр встановлюють на діапазон мегаом (верхня межа). Потім перевіряють відсутність пробою між жилами. Оскільки між ними є невелика ємність, показання приладу почнуть змінюватися, а після зарядки на індикаторі повинна з'явитися "1", що означає, що опір перевищує вимірюваний діапазон.


  Коли прилад показує якесь значення, це говорить про неякісне кабелі, вплив високої вологості або присутності електромагнітних перешкод. Стабільні значення відображають несправність ізоляції, а постійна зміна показів на дисплеї означає наявність перешкод. Таким способом перевіряють справність проводки, що знаходиться в стіні приміщення з підвищеною вологістю. При вимірюванні великих значень опорів руками не слід торкатися оголених щупів, так як це створює значні похибки.

  Перевірка цілісності кабельної продукції

  Для вимірювань по ланцюгу пропускають слабкий електричний струм від елементу живлення мультиметра, а прилад вказує величину опору. Метою може бути знаходження двох кінців однієї жили або цілісності дроти. Похибка вимірювання в технології того, як продзвонити проводу мультиметром, тут не має значення - небудь по ланцюзі тече струм, або ні. Якщо кабель справний, кожна його жила проводить електричний струм, а між окремими провідниками відсутнє коротке замикання.
  Як мультиметром прозванивают дроти: покрокова інструкція, способи та рекомендації

  Перевірка кабелю на наявність обриву

  При прозвонке виконуються наступні дії.
 • Перемикач мультиметра встановлюється в положення 200 Ом.
 • Щупами по черзі перевіряється на обрив кожна жила.
 • Показання приладу правильно класифікуються. Якщо опір не перевищує 2 Ом, то провід справний. Коли відмітка доходить до 10 Ом, це означає, що десь з'явився нещільний контакт або частковий обрив.
 • Продзвонювання проводки між розподільними коробками

  В розподільній коробці складно розібратися в підключеннях. Знову ж тут застосовується спосіб того, як мультиметром прозванивают дроти. Для цього потрібен додатковий провідник, довжина якого перевищує відстань між коробками.


 • Спочатку відключають електрику в квартирі з допомогою ввідного автомата.
 • Один кінець додаткового провідника через "крокодили" підключається до одного з висновків в коробці, а інший - до одного щупа мультиметра. При цьому скрізь відключаються навантаження.
 • Іншим щупом знаходять відповідний висновок в іншій коробці по характерному писком приладу. На перевірений провід встановлюють маркування і аналогічно прозванивают інші. Перебиту жилу знаходять методом виключення, коли будуть перевірені всі інші провідники.
 • Як перевірити нову електропроводку

  Щоб бути впевненим у повній справності домашньої електромережі, на етапі прокладки слід провести ряд простих дій.
 • Вибір якісного кабелю. Дешеві матеріали не витримують великих навантажень. Перевірити виріб можна мегаомметром прямо в будівельному магазині. Необхідні вимірювання зазвичай робить продавець.
 • Після монтажу кабелю необхідно ретельно перевірити ізоляцію на наявність дефектів, незважаючи на те, що прилад показує норму. Це робиться до того, як він буде покритий штукатуркою або іншими оздоблювальними матеріалами.
 • Алгоритм прозвонки проводки під напругою наступний.
 • Включення автомата, знаходження і маркування фази індикаторною викруткою.
 • Включення мультиметра на вимірювання напруги змінного струму і установка на діапазон вище 220 Ст. Одним щупом приладу слід доторкнутися до фази, після чого іншим по черзі протестувати дроти. При появі на дисплеї величини 220 В шуканий нульовий провід буде знайдений. Його слід замаркувати.
 • Інші пари проводів перевіряються аналогічним чином і маркуються.
 • При перевірці на замикання щупи приєднуються до різних провідникам в режимі омметра. Наявність опору показує, що вони електрично пов'язані між собою. Перевірка робиться на невеликих відрізках проводки, оскільки у приладу невелика напруга. Перед тим як продзвонити проводу мультиметром на коротке замикання, у всій схемі вимикаються прилади. Перевіряючи всі лінії, знаходиться закороченная. Потім вона визванивается по ділянках, поки не знайдеться місце замикання.
  Як мультиметром прозванивают дроти: покрокова інструкція, способи та рекомендації

  Виявлення несправностей в електричної ланцюга автомобіля

  Якщо який-небудь пристрій електрообладнання в автомобілі перестало працювати, не варто поспішати з його заміною. У тому, як продзвонити проводу мультиметром в автомобілі, немає особливих принципових відмінностей. Насамперед, перевіряється подача напруги до досліджуваного приладу:
 • мультиметр перемикається в режим вимірювання напруги;
 • один щуп чіпляється на мінус АКБ або масу автомобіля;
 • інший щуп підключається до подводящему дроту, отсоединенному від клеми приладу.
 • Поява на табло значення напруги акумулятора говорить про справності проводу. Аналогічні операції робляться з іншими проводами. Відсутність напруги в ланцюзі говорить про наявність несправності на даній ділянці.
  Як мультиметром прозванивают дроти: покрокова інструкція, способи та рекомендації
  Зверніть увагу! Деякі електричні ланцюга знаходяться під напругою тільки при повороті ключа запалювання. Перевірка того, як продзвонити проводку мультиметром на витік струму, що виробляється в режимі амперметра. Виставляється межа 10 А. Прилад потрібно правильно підключити до бортової мережі - в розрив живлення від плюсової клеми АКБ до споживачів. При цьому всі прилади слід відключити. На дисплеї повинно висвітитися значення струму, що відповідає споживанню постійно підключених приладів. Якщо сила струму перевищує норму, значить, з'явилася витік. Перш за все, перевіряються позаштатні електроприлади або місця, де дроти схильні до механічних впливів.
  Як мультиметром прозванивают дроти: покрокова інструкція, способи та рекомендації
  Ділянки з витоком можна виявити, по черзі виймаючи запобіжники і перевіряючи іскріння на контактах, а також свідчення тестера. Після визначення підозрілої ділянки проводу передзвонюються там на предмет цілісності і за величиною їх опорів.


  Спосіб, що допомагає зрозуміти, як продзвонити високовольтні дроти мультиметром, полягає у вимірюванні опору кожного з них. Номінал вибивається на гумовій оболонці і перевіряється тестером в режимі омметра. Опір проводів знаходиться в межах 34-98 кОм. Різниця між виміряним значенням і допустимим не повинна перевищувати 4 кОм.
  Як мультиметром прозванивают дроти: покрокова інструкція, способи та рекомендації

  Висновок

  Знайти самостійно несправність в електропроводці можна, якщо розібратися, як мультиметром прозванивают дроти, і оволодіти методом виключення. При цьому наявність схеми тут обов'язково. На дотик проводку відремонтувати складно, оскільки часто дроти прокладаються джгутами, в яких важко розібратися.

  Популярі новини
  Загрузка...