Футуристичний автомобіль Lada Raven: чи побачимо ми його в найближчому майбутньому?

280 0 Новини високих технологій

За весь час існування російського концерну «АвтоВАЗ» шанувальників цієї марки так і звичайним покупцям було представлено чимало концептів Lada, жоден з яких так і не дожив не те що до конвеєра, але й до появи рухомої моделі взагалі. Винятками, лише підтверджує правило, можна назвати хіба що Lada XRAY і XCODE.

Футуристичний автомобіль Lada Raven: чи побачимо ми його в найближчому майбутньому?

Грамотно напустити туману, та побільше

Тільки за 2015 рік автомобільні концерни світу представили поважній публіці таку велику кількість ідей, що їх з лишком вистачить на найближчі 20 років, так що про майбутнє автомобілебудування можна не переживати. Як правило, подібні демонстрації концептів будуються на певній схемі:
 • Створення унікальної ідеї, що поєднує в собі технічні інновації оригінальний дизайн.
 • Підготовка концепт-версії автомобіля.
 • Швидке створення діючого прототипу з метою його демонстрації публіці і переконанні її спроможності як дизайнерів концерну, так і виробничих потужностей.
 • Підготовка передсерійної версії.
 • Запуск конвеєрного виробництва концепт-кара.
 • Кінцевий результат безпосередньо залежить від оперативної роботи виробництва, включає конструкторське бюро, відділи дизайну і виробничі відділи. До офіційного виходу концепт-кара його виробник всіма силами підігріває інтерес до автомобіля, пускаючи дим в очі автолюбителям. На жаль, особливо хорошими тактиками маркетингу автомобільний завод в Тольятті похвалитися не може.


  Футуристичний автомобіль Lada Raven: чи побачимо ми його в найближчому майбутньому?

  Права на концепт-кар

  Вся історія з футуристичним автомобілем від Автовазу почалася після того, як молодий, амбітний і талановитий дизайнер Дмитро Лазарєв створив концепт автомобіля майбутнього - той самий supercar Lada Raven concept. Проект отримав щирі подяки від вітчизняного автовиробника. Та цим справа не закінчилася: практично відразу ж з'явилися чутки про те, що популярна на той момент Lada Granta ось-ось буде замінена новим концептом, який вже сходить з конвеєрів заводів. Але варто відзначити, що "АвтоВАЗ" жодним чином не претендує на створений концепт і не має ніякого відношення до його створення. Займатися розробкою макету Lada Raven concept, не кажучи вже про її серійному виробництві, завод не планує. Однією з причин відмови є надто висока вартість проекту: заради таких грошей вітчизняного автовиробника довелося б продатися з усіма потрохами гіганта General Motors. Власне. Зважаючи на це концепт-арт Lada Raven і залишається тільки концепт-артом, тому не варто очікувати розробки автомобіля.

  Футуристичний автомобіль Lada Raven: чи побачимо ми його в найближчому майбутньому?

  Lada без Raven

  Вперше дизайн концепту з'явився більше трьох років тому, і на сьогоднішній день його можна вважати морально застарілим. Власне, весь інтерес до Lada Raven підігрівається тільки відсутністю інформації як такої. Аналогічна ситуація була з Lada XRAY: після появи самого концепту, намальованого Стівом Маттіном, галас не вщухав тільки завдяки рідкісному появи публікацій про те, що перший зварювальний шов на кузові серійного автомобіля має місце бути. Втім, чутки в результаті підтвердилися, і на сьогоднішній день споглядати колишній концепт можна на вулицях міст. Однак така тривала галас навколо XRAY призвела до того, що створювався автомобіль на протязі п'яти років. А це є досить великим терміном, не кажучи вже про те, що вітчизняний концерн усе-таки продемонстрував середню машину, яку можна було назвати сучасною тільки в 2009 році - на момент виходу її концепту.

  Перспективи концепту Raven

  Концепт Raven навряд чи буде втілений в життя, тому говорити про якісь технічні характеристики Lada Raven, лінійці силових агрегатів, трансмісії і підвіски неможливо. Дизайн автомобіля вельми і вельми оригінальний і естетичний, привертає увагу своїми формами, однак особливих претензій до екстер'єру висловлювати не варто, бо займався розробкою концепту не професійний автомобільний дизайнер, а любитель. Власне, на даний момент є тільки красивий концепт-арт, не більше. А значить, і говорити про якісь характеристики Lada Raven неможливо.
  Футуристичний автомобіль Lada Raven: чи побачимо ми його в найближчому майбутньому?

  Інший концепт "Автовазу" - Lada XCODE

  Порівняно нещодавно вітчизняний автоконцерн представив ще один концепт-кар - Lada XCODE. Стильний і виразний екстер'єр підкреслюється сучасними пропорціями автомобіля, компактними свесамі, високою лінією вікон і обтічним кузовом. Характерні для моделі X-образні форми простежуються в радіаторних гратах і алюмінієвих деталі переднього бампера. Візуально Lada XCODE виглядає ширше за рахунок похилих фар, що є продовженням радіаторної решітки. Задня стійка виконана у формі "акулячого плавника", дизайн задньої оптики X-подібний, що простежується в усьому екстер'єрі концепт-кара.

  Бічні частини кузова виглядають масивними за рахунок збільшеного об'єму. Дверні ручки вертикальні, приховані в чорній обробці рамки двері. Практичність концепту XCODE обумовлюється збільшеним дорожнім просвітом і розміром коліс. На передніх стійках є кольорові акценти, виконані під білу кераміку. Аналогічний декор мається на задньому спойлері і бічних поздовжніх балках. Чорна дах помітно контрастує з кузовом яскраво-жовтого відтінку. Аеродинамічні характеристики автомобіля значно поліпшені за рахунок оригінальної конструкції даху. Виразний задній бампер підкреслює дизайн всього концепт-кара.
  Футуристичний автомобіль Lada Raven: чи побачимо ми його в найближчому майбутньому?

  Був чи не був Raven?

  Концепт-кар Lada Raven є концепт-артом, створений талановитим дизайнером, вирішили показати власне бачення футуристичного автомобіля майбутнього від вітчизняного автовиробника. Сам же "АвтоВАЗ" ніякого відношення до даного дизайну не має, займаючись виробництвом власних концепт-карів, одним з яких і є Lada XCODE.

  Популярі новини
  Загрузка...