Синій екран зі стоп-кодом 0x0000003b: рішення цієї проблеми в Windows 7 (x64) і 10

535 0 Новини високих технологій

На жаль, синій екран зі стоп-кодом 0x0000003b – явище досить поширене. Як вважається, найчастіше це збій можна зустріти в операційних системах Windows 7 з архітектурою 64 біта. Іноді її можна побачити і в десятій модифікації системи (але дуже рідко). При цьому в описі вказується рядок SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION. Про що ж свідчить код 0x0000003b? Рішення цієї проблеми в Windows 7 (x64) залежить від розуміння причини збою. Власне, про це й піде далі мова. Відразу хочеться обнадіяти всіх користувачів тим, що ніяких особливо критичних наслідків для системи з появою такого збою не буде. Але дещо треба буде врахувати.


Помилка STOP 0x0000003b в Windows 710: що це?

Насамперед необхідно зрозуміти причину збою. Навіть у корпорації Microsoft зазначається, що поява цієї помилки пов'язане з двома важливими системними драйверами IEEE 1394 і Win32k.sys. Дивно, але всередині компанії у зв'язку зі сформованою ситуацією в свій час було ініційовано службове розслідування. І ось що вдалося з'ясувати.
Синій екран зі стоп-кодом 0x0000003b: рішення цієї проблеми в Windows 7 (x64) і 10
STOP-помилок в Windows 7 0x0000003b може зустрічатися кілька модифікацій, наприклад, 0x0000007b. Всі вони пов'язані з тим, що зазначені драйвери некоректно звертаються до комірок оперативної пам'яті, а основною причиною такого явища називається занадто велику кількість облікових записів на одному терміналі. При частій зміні користувачів і з'являється помилка 0x0000003b Windows 7 (x64). Вирішення цієї проблеми, як вже зрозуміло, і може полягати у зменшенні кількості реєстрацій, однак у певних ситуаціях це не допомагає, оскільки замішаними можуть виявитися й інші системні компоненти, і користувальницькі програми, при старті яких відбувається ініціалізація буфера пам'яті. Далі розглянемо основні варіанти усунення цього збою.


Рішення коду помилки синього екрану 0x0000003b: визначення причини

Але спочатку необхідно з'ясувати, яка саме служба або програма, що використовує зазначені драйвери, могла стати першопричиною збою.
Синій екран зі стоп-кодом 0x0000003b: рішення цієї проблеми в Windows 7 (x64) і 10
Для цього необхідно увійти в розділ конфігурації системи (msconfig в консолі «Виконати») і встановити тип запуску на діагностичний. У разі, якщо винуватцем появи помилки є сторонній користувальницький процес, оптимальним варіантом стане відкат системи до останнього працездатного стану (або через примусову перезавантаження, або через стартове меню з вибором останнього працездатного стану). Якщо ж системна служба викликає збій 0x0000003b Windows 7 (x64), рішення цієї проблеми може полягати в тому, щоб завантажитися з настановного або відновного диска і провести перевірку системних компонентів з подальшим їх відновленням через командний рядок (Shift + F10) шляхом введення команди sfc /scannow.

Рішення проблем з оперативною пам'яттю

Очевидно, що природа збою безпосередньо пов'язана з оперативною пам'яттю. Але некоректне звернення до планок не завжди може бути першопричиною. Можливо, проблема полягає якраз у порушеннях роботи самих планок.
Синій екран зі стоп-кодом 0x0000003b: рішення цієї проблеми в Windows 7 (x64) і 10
У цьому випадку можна перевірити ОЗП програмою Memtest86+ або просто по черзі виймати планки і слотів на материнській платі, поки не буде знайдена неробоча.

Офіційний патч від Microsoft

Але, припустимо, що описані методи результату не дали, і користувач знову спостерігає на екрані збій 0x0000003b. У Windows 7 (x64) рішення цієї проблеми може полягати в тому, щоб використовувати офіційно випущений корпорацією Microsoft патч, що усуває цей збій.
Синій екран зі стоп-кодом 0x0000003b: рішення цієї проблеми в Windows 7 (x64) і 10
Завантажити файл Hotfix можна безпосередньо в розділі завантажень на сайті компанії. Деякі фахівці в якості проміжного рішення проблеми рекомендують встановити спеціально оновлення – пакет KB980932 який в деяких випадках також може усувати збої.

Інші методи усунення збою

Нарешті, в якості декількох додаткових рішень щодо виправлення такої неприємної ситуації можна порадити провести оновлення платформ, які використовуються системою. Бажано встановити апдейти для DirectX і .NET Framework. Для відновлення системних бібліотек, якщо вони були пошкоджені, а дії з командним рядком результату не дали, можна скористатися невеликою програмою під назвою DLL Suite, яка догрузит відсутні або пошкоджені DLL-бібліотеки (для цього буде потрібно наявність підключення до інтернету). В деяких випадках допомагає утиліта від Microsoft Fix It, але на неї особливо розраховувати не варто.

Кілька слів наостанок

Залишається додати, що збійні компоненти, незважаючи на відому першопричину, доведеться виявляти самостійно. Що найкраще використовувати? В принципі, немає нічого поганого, якщо користувач відразу пропатчити драйвер Win32k.sys або встановить вищевказаний апдейт. Інші методи доведеться застосовувати, якщо дана дія проблему вирішити не зможе. Зокрема, це стосується поломок планок оперативної пам'яті або відсутності системних динамічних бібліотек. Нарешті, варто виконати очищення комп'ютера від пилу. Можливо, причиною такого явища стали нещільні контакти або навіть перегрів центрального процесора. Якщо вже на те пішло, можна скористатися старими дідівськими методами і просто посмикати шлейфи для відновлення щільного з'єднання.

Популярі новини
Загрузка...