Синій екран зі стоп-кодом BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO: що це за помилка і як її виправити?

444 0 Новини високих технологій

Одним з найбільш неприємних (і до того ж критичних) збоїв є поява синього екрану BSoD на стадії старту операційної системи з видачею в повідомленні стоп-коду BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO. Windows не завантажується, і здається, зробити нічого не можна, оскільки порушення в завантаженні фіксується при кожному старті. Однак опускати руки не варто, оскільки вихід є. Далі пропонується кілька простих методів, які гарантовано виправляють ситуацію (правда, в залежності від того, що послужило першопричиною помилок). Пересічному юзеру вони можуть здатися дещо складними, однак, якщо ОС не завантажується ні під яким приводом, без них не обійтися, оскільки саме їх застосування дозволяє усунути такі неприємні ситуації. Втім, про все по порядку, але для початку з'ясуємо, що ж це за збій і чому він виникає.


BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO: що це за помилка?

По-перше, відразу варто відзначити, що цей збій з'являється практично у всіх останніх версіях Windows, починаючи з сьомої версії. Але про що свідчить стоп-код в повідомленні?
Синій екран зі стоп-кодом BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO: що це за помилка і як її виправити?
Помилка BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO (Windows 8 або будь-якої іншої модифікації) безпосередньо вказує на неможливість ініціалізації конфігурації системи (і апаратної і програмної). В якості можливих причин появи такої ситуації у більшості випадків називаються ушкодження служби завантажувача (NTDLR) і системних файлів, некоректна робота планок оперативної пам'яті або інші можливі проблеми, до них відносяться, збої при спробі примусового доступу до ОЗУ і т. д.).


BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO: як виправити збій при завантаженні?

В якості однієї з основних методик усунення проблеми застосовується стандартне відновлення ОС, яке можна активувати через рядок завантаження останньої вдалої конфігурації при старті.
Синій екран зі стоп-кодом BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO: що це за помилка і як її виправити?
Для доступу до завантажувальному меню на самому початку завантаження ОС необхідно встигнути кілька разів натиснути клавішу F8 (Windows 10 для активації такого способу доступу потрібно використовувати знімний носій із встановленням режиму завантаження legacy через командний рядок). Якщо стандартна процедура не спрацює, а збій BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO з'явиться знову, необхідно використовувати все те ж меню, але у варіантах завантаження вибрати старт з підтримкою командного рядка. Однак краще зробити завантаження з usb-відновного або інсталяційного диска (флешки) і використовувати командний рядок саме з нього (Shift + F10 в консолі відновлення). Застосування знімного пристрою вигідніше тим, що при завантаженні в звичайному режимі з жорсткого диска за підтримки командного рядка помилка BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO все одно може дати про себе знати. Після отримання доступу до командної консолі насамперед необхідно перевірити системні файли і бібліотеки на предмет їх пошкодження. Робиться це через виконання команди sfc /scannow.
Синій екран зі стоп-кодом BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO: що це за помилка і як її виправити?
Якщо провести завантаження з підтримкою мережевих драйверів, можна спробувати зробити відновлення системи онлайн за рахунок застосування команди, зазначеної на зображенні вище.

Використання командного рядка в режимі Safe Mode

Проте навіть після виконання таких операцій збій BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO може з'явитися при спробі рестарту з звичайної завантаженням системи. У цьому випадку (знову ж таки через завантажувальний меню натисканням клавіші F8), потрібно провести старт в безпечному режимі.
Синій екран зі стоп-кодом BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO: що це за помилка і як її виправити?
Якщо завантаження пройде нормально, знову використовується виклик командної консолі, в якій прописуються два рядки, наведені на зображенні вище. Після підтвердження їх виконання можна зробити рестарт операційної системи в звичайному режимі.

Додаткові рекомендації

Але на цьому методи усунення збою не закінчуються. Оскільки іноді поява екрану дійсно може бути пов'язано з порушеннями в роботі оперативної пам'яті, в більшості випадків рекомендується вилучати планки з слотів на материнській платі по черзі, після чого перевіряти можливість старту системи. При виявленні збійного блоку його доведеться або просто викинути або замінити на аналогічний. У деяких ситуаціях, коли система могла піддатися вірусного впливу, доцільно застосовувати дискові антивірусні сканери (наприклад, Rescue Disk від «Лабораторії Касперського»), які мають власні кошти завантаження до старту ОС і здатні виявляти навіть глибоко сховані віруси (причому навіть в оперативній пам'яті). Якщо збої пов'язані з пошкодженням завантажувача, можливо, допоможе його виправлення або навіть повна перезапис через командний рядок з використанням команд на основі інструменту Bootrec.exe. Хоча б один із запропонованих варіантів має дати позитивний ефект. Але краще більшість дій виробляти саме з завантаженням з відновлювальних носіїв і викликом командної консолі, яка є найпершим і самим незамінним інструментом для усунення більшості відомих помилок системи при завантаженні. Однак буває і так, що екран з'являється, тримається якийсь час, а потім зникає. Якщо система хоч якось завантажується, а причина помилки полягає в динамічних бібліотеках або системних служб, можна скористатися утилітами DLL Suite і MS FixIt. Перша довантажує пошкоджені або відсутні об'єкти DLL, друга служить фиксером проблем з роботою системних служб. До речі, чи придатна вона і для багатьох інших цілей, коли застосовуються користувачем методи ніякого відчутного ефекту не дають. Але, як правило, у нашому випадку використання командної консолі є запорукою успіху. Це визнано всі експертами і користувачами, стикаються з даною проблемою.

Популярі новини
Загрузка...