Ремонт МФУ. Сервісні центри

474 0 Новини високих технологій

Багатофункціональні пристрої – це складні цифрові механізми для виводу на друк інформації, отримання відбитків носіїв і їх цифрових копій. Пристрій 3 в 1 досить щільно увійшли в сучасне життя з-за їх зручності та хорошої продуктивності. Природно, що вони схильні до різних поломок - велика кількість механізмів і деталей передбачає наявність безлічі несправностей. Звичайно ж, при наявності необхідних запчастин і правильному підході до ремонту МФУ впоратися з поломкою можуть у більшості сервісних центрів.

Часті несправності МФУ

Для початку розглянемо кілька основних несправностей:
 • пристрій не вмикається;
 • ксерокс видає білий аркуш;
 • зупинка (застрягання) паперу всередині;
 • чути скрегіт при друку;
 • не працює в режимі ксерокса і сканера;
 • змащується надруковане зображення;
 • принтер не захоплює папір;
 • не виходить встановити драйвер;
 • комп'ютер «не бачить» пристрій.
 • Розберемося з причинами і способами усунення деяких несправностей, а також особливостями ремонту МФУ майстер сервісного центру.


  МФУ не включається

  Ремонт МФУ Epson Stylus TX117 в якому при подачі живлення екран не світиться. Також не відбувається реакції на натиснення кнопок. Можливими причинами несправності може бути блок живлення або коротке замикання в будь-якому з вузлів. Для початку проводимо діагностику пристрою. Переводимо тумблер живлення в положення "вимкнено" і чекаємо не менш 30 секунд. Включаємо пристрій не через мережевий фільтр, а безпосередньо у настінну розетку. Далі діємо покроково і після кожного пункту включаємо пристрій:


 • витягаємо картриджі/чорнильниці;
 • знімаємо друкувальну голівку.
 • Перед кожною дією відключаємо харчування і натискаємо кнопку включення для розрядки конденсатора в блоці живлення, щоб не погіршити ситуацію і не спалити певний модуль.
 • Перевіряємо, чи не залиті чорнилом чи контактні майданчики каретки. Це може бути причиною короткого замикання.
 • Заміряємо напруга плати управління, попередньо відключивши коннектор.
 • Відключаємо всі штекери і шлейфи від плати управління, залишаючи тільки шлейф блоку управління з кнопкою включення і коннектор блоку живлення.
 • Якщо пристрій включилося, але видає якісь помилки, то проблема в одному з модулів.
 • По черзі підключаємо всі роз'єми і шлейфи для виявлення несправного модуля.
 • Коли пристрій не вмикається після приєднання чергового роз'єму, визначиться дефектний модуль, який підключений останнім.
 • Частіше інших коротке замикання виявляється в двигунах переміщення каретки або протяжки паперу.
 • Ремонт МФУ. Сервісні центри
  Після того як визначена несправна деталь, механізм або модуль, виробляємо заміну або ремонт дефекту.

  Ксерокс видає білий аркуш

  Розглянемо ремонт МФУ HP LJ M1132 який при копіювання і сканування дає чисті аркуші. Для початку запускаємо режим копіювання з відкритою кришкою сканера. Коли лінійка сканера дійде приблизно до середини скла, виймаємо шнур подачі живлення з роз'єму. Після зупинки лінійки чекаємо 5-7 секунд і підключаємо назад харчування пристрою. Коли лінійка повернеться в home-позицію, кладемо лист на планшет і запускаємо режим ксерокса. Копія вийшла.
  Ще один варіант у разі даної несправності - чистимо пам'ять пристрою. Для цього вимикаємо апарат, натискаємо і утримуємо одночасно кнопки «вниз» і «скасувати». Не відпускаючи кнопки, включаємо пристрій. Перевіряємо сканер – все працює.
  Ремонт МФУ. Сервісні центри

  Зупинка (застрягання) паперу

  Розглянемо ремонт БФП Canon MF4018 i-SENSYS, який видає на екрані повідомлення «Застрягання паперу», а лист виходить не відразу, а через кілька пропущених копій. Зазвичай проблема полягає в одному з датчиків зминання паперу. Він вийшов з пазів кріплення при насильном вилучення застрягла папери, або загублена пружина датчика. Необхідно розібрати апарат і уважно оглянути датчики. Оглядаємо спочатку деталь, яка знаходиться внизу, на наявність несправностей. При огляді двох датчиків, які знаходяться в печі, виявилася слетевшая пружина правого датчика. Оскільки при даній поломки проблема може бути в будь-якому датчику зминання - оглядаємо їх всі, перевіряємо кріплення та наявність пружин.
  Ремонт МФУ. Сервісні центри

  Чути скрегіт при друку

  Розглянемо ремонт БФП Samsung SCX-4500 коли при включенні в мережу чути гучний тріск і скрегіт. Для початку необхідно виключити варіант заклинювання картриджа. Для цього виймаємо його і перевіряємо роботу апарату. Тріск не зник. Швидше за все, проблема полягає у пічці. Відключаємо від живлення пристрій і розбираємо його, щоб вийняти деталь. Виявилася несправність – вузол термозакрепления на печі, передавальні шестерні і шестерні закріплення виробили свій ресурс. Необхідна їх заміна.
  Ремонт МФУ. Сервісні центри

  Принтер не захоплює або не подає папір

  Як проводити ремонт МФУ HP LaserJet Pro M1536dnf, який не подає завантажену папір, а на керуючої панелі з'являється повідомлення про відсутність паперу? Проблема може бути в ролику захоплення паперу. Але в деяких випадках проблему можна вирішити скидання налаштувань пристрою. Для цього на задній панелі включеного в мережу апарату виймаємо кабель живлення з роз'єму. Потім виймаємо шнур з розетки. Чекаємо 15 секунд. Знову під'єднуємо кабель до джерела живлення і до пристрою. Натискаємо кнопку живлення. В лоток подачі паперу завантажуємо до упору кілька аркушів. Намагаємося роздрукувати сторінку безпосередньо з панелі управління, щоб дізнатися, чи вирішено проблему.
  Ремонт МФУ. Сервісні центри

  Якщо проблема не зникла, то наступним кроком виконаємо очищення роликів. Вони у принтера забруднюються через скупчення паперової пилу, волокон та іншого сміття. Для здійснення очищення знадобляться:
 • шматочок тканини без ворсу;
 • ватяні палички;
 • чиста вода (дистильована або бутильована).
 • Вимикаємо пристрій з мережі. Виймаємо картридж і протираємо видимі ролики злегка змоченою тканиною. Видаляємо забруднення та сміття з усієї поверхні роликів. Перевіряємо стан подає захисту пристрою. Злегка вологою ватною паличкою очищаємо її. У випадку, якщо дії з очищенням та скидання налаштувань не усунули несправності, проводимо заміну роликів. При поломці такого складного механізму, як МФУ, рекомендуємо звертатися до фахівців сервісного центру, а не займатися самолікуванням». Ремонт МФУ своїми руками може закінчитися посиленням проблеми і в кінцевому підсумку зверненням до фахівців з ремонту.

  Популярі новини
  Загрузка...