LTSB: що це в Windows 10?

781 0 Новини високих технологій

Сумнівно, звичайно, що рядові користувачі зустрічали на просторах інтернету таку річ, як LTSB. Як виявляється, вона безпосередньо пов'язана з операційною системою Windows 10 і навіть на самому офіційному сайті Microsoft, що називається, глибоко законспірована. Чому? Питання цілком логічний, якщо взяти до уваги деякі властивості пакета LTSB. Що це таке, буде зрозуміло трохи пізніше. А поки кілька слів передісторії.

Windows 10 LTSB: що це значить?

Всі користувачі, так чи інакше встановили або збираються встановити десяту версію Windows, навіть при створенні інсталятора з допомогою спеціалізованих утиліт Microsoft звертають увагу, що виявляються доступними лише кілька версій, серед яких нікому не потрібна модифікація Home, Education і пропонована до установки Pro, яку варто вибирати, якщо потрібно використовувати всі функції і переваги цієї ОС.


LTSB: що це в Windows 10?
А де ж тоді LTSB? Що це? Рекламний хід від розробників або цілеспрямоване рішення для того, щоб всі користувачі встановлювали операційну систему з купою непотрібних функцій та програм? Насправді це найсвіжіша збірка системи без надмірностей, не обтяжена невикористовуваними компонентами Windows, що відноситься до версії Enterprise, яка, на жаль, на пострадянському просторі чомусь виявляється недоступною. Але не все так погано.

LTSB: що це таке в плані складання?

Мало хто знає, що з часу першої презентації офіційного введення в дію Windows 10 з'явилася одна модифікація, яка в широких колах особливо не афішувалася. Вона отримала назву у вигляді абревіатури LTSB. Що це таке?


LTSB: що це в Windows 10?
Розшифровується вона як Long Term Servicing Branch, а простіше кажучи, це одна з версій Windows 10 з довгостроковим обслуговуванням. У ній, як виявляється, видалені непотрібні програми, включаючи голосовий помічник Cortana, повністю відсутня телеметрія, а також (що дивно взагалі) немає браузера Edge, замість якого за замовчуванням представлений самий звичайний Internet Explorer останньої версії.

Переваги системи

Така збірка LTSB. Що це в плані переваг? А ось що. В операційній системі видалені всі непотрібні компоненти. Саме тому навантаження на системні ресурси стала набагато нижче, не кажучи вже про інтернет-трафік (особливо при користуванні бездротовими мережами).
LTSB: що це в Windows 10?
Сама збірка побудована на базі версії Windows 10 Enterprise, яка в основному інсталяційному пакеті (навіть при створенні зовнішнього носія за допомогою стандартних утиліт) немає (принаймні у нас). Зате для встановлення ця версія вимагає мінімум місця, не інсталює компоненти стеження або надсилання відгуків, не активує за замовчуванням OneDrive, і взагалі, інсталятор є настільки гнучким, що користувач сам може вибрати компоненти, які потрібно встановити. Як вже зрозуміло, в інших версіях такий вибір відсутній як такий.

Для кого призначена збірка?

Так чому ж вийшло так, що компанія Microsoft спробувала приховати від рядових користувачів таку унікальну збірку, як LTSB? Що це: розрахунок на певне коло обраних юзерів чи все-таки крок у бік нагнітання інтересу?
LTSB: що це в Windows 10?
Як виявилося, сама збірка в основному призначається для малого і середнього бізнесу і спочатку була доступна тільки в США. Сьогодні її можна знайти на сайті Microsoft TechNet Evaluation Centre. Але для доступу потрібно увійти під своїм реєстраційним записом. Ось тут і криється найбільший підступ. Справа в тому, що багато з тих, хто встановив десяту версію Windows, в більшості своїй або не мають облікового запису Microsoft, або її не використовують. Можна створити реєстрацію заново і встановити цю версію системи, але гарантії того, що вона в один прекрасний момент не дасть збій, ніхто не дає. Хоча перспектива виглядає дуже заманливо. Але якщо виходити суто з практичних міркувань, звичайно, саме таку модифікацію хоче встановити собі кожен шанувальник Windows 10. Чи жарт? Не потрібно нічого відключати не потрібно нічого налаштовувати. Система поставляється, так сказати, в готовому вигляді. І нічого зайвого. Бери і користуйся.

Популярі новини
Загрузка...