Як налаштувати відеокарту Nvidia? Як налаштувати драйвери відеокарти Nvidia?

521 0 Новини високих технологій

Продуктивність будь-якої відеокарти можна збільшити не тільки зміною апаратної частини, але і програмної. У першому випадку мова йде про її розгоні, однак це може погано закінчитися для самої карти. Тому зміна програмного забезпечення як налаштування відеокарти Nvidia є найоптимальнішим варіантом. Він дозволяє "безболісно" для чіпа підвищити його продуктивність. Але перед тим як налаштувати відеокарту Nvidia, треба точно дізнатися її модель.

Як налаштувати відеокарту Nvidia? Як налаштувати драйвери відеокарти Nvidia?

Визначення моделі графіки

Визначити модель використовується в системі відеокарти можна різними способами. Найпростіший з них:
 • Кліки по робочому столу правою кнопкою миші, вибираємо самий нижній пункт "Дозвіл екрану".
 • Тиснемо на "Додаткові параметри".
 • У вікні буде виведена інформація про відеокарту. Вкладка "Адаптер" покаже назва моделі.
 • Також точно визначити модель дозволить програма Aida64. Вона поширюється платно в інтернеті, але є і безкоштовна версія з урізаними функціями. Нам безкоштовна версія цілком підійде. Скачайте її з офіційного сайту і встановіть. Запустіть, і у вкладці "Графічний процесор" буде вказано модель вашої карти.


  Як налаштувати відеокарту Nvidia? Як налаштувати драйвери відеокарти Nvidia?

  Установка правильного драйвера

  Перед тим як налаштувати відеокарту Nvidia, обов'язково потрібно встановити відповідний драйвер. Ми дізналися модель нашої графіки, тому тепер зможемо завантажити для неї потрібний драйвер. Обов'язково качати його потрібно з офіційного сайту. Де, вибравши розділ "Підтримка", необхідно клікнути на "Драйвери". Там потрібно вказати "Тип товару" (в нашому випадку GeForce), операційну систему, а також серію і сімейство. Все це ми знаємо з назви відеокарти, яке тільки що визначили.


  Завантажуєте драйвер і встановити його - в цьому немає нічого складного. Як мінімум, якщо раніше стояв неправильний або застарілий драйвер, то нове програмне забезпечення вже може підвищити продуктивність вашої графіки.

  Як налаштувати драйвери відеокарти Nvidia?

  З установкою нового драйвера автоматично встановлюється програма налаштування. Там ми можемо змінювати параметри, вибирати режим роботи відеокарти в іграх або при перегляді відео і т. д. І якщо не знаєте, як правильно налаштувати відеокарту Nvidia, то ця програма обов'язково допоможе.
  Як налаштувати відеокарту Nvidia? Як налаштувати драйвери відеокарти Nvidia?
  Зазвичай центр керування Nvidia запускається з робочого столу. Тиснемо правою кнопкою по робочому столу і вибираємо "Панель управління Nvidia". Там нам необхідно вибрати пункт "Управління 3D-параметрами". В цьому розділі знаходяться ключові параметри відеокарти Nvidia, такі як фільтрація текстур, буферизація, синхронізація і т. д.

  Анізотропна оптимізація

  Самий перший параметр називається "Анізотропна оптимізація", і при його активації підвищується чіткість 3D-об'єктів. Чим вище буде значення фільтрації, тим вище чіткість об'єктів у програмі 3D (грі), однак це вимагатиме трохи більше ресурсів графіки. Зазвичай цей параметр налаштовується в самій грі, проте його можна відключити в налаштуваннях відеокарти, і тоді він буде ігноруватися в іграх. Варто відзначити, що фільтрація текстур хоч і впливає на продуктивність, але невелике. Інші параметри впливають сильніше.

  Фільтрації та оптимізації

  Трілінейная оптимізація - цю опцію потрібно встановити на значення "Off". Її вимикання дозволяє драйверу знижувати якість трилинейної фільтрації, і це надає хороший вплив на збільшення продуктивності. Дана фільтрація являє собою більш досконалий варіант білінійної. Але відключення цієї опції позначиться на візуальною складовою гри або іншого 3D-додатки.
  Як налаштувати відеокарту Nvidia? Як налаштувати драйвери відеокарти Nvidia?
  Також звертаємо увагу на опцію "Анізотропна фільтрація". Вона має налаштування: 2x, 4x, 8x, 16x. Чим вище значення, тим більш природно будуть виглядати текстури в грі. Але, як вже зрозуміли, більш високе значення передбачає більший ресурс графіки. Потрійна буферизація - одна з різновиди подвійної буферизації. Технологія дозволяє уникнути або, як мінімум, зменшити кількість артефактів графіки. Варто встановити значення цього параметра на "Викл", щоб злегка збільшити продуктивність. В опції "Фільтрація текстур" будуть доступні варіанти вибору "Якість" і "Продуктивність". Вибираємо "Продуктивність" - це знизить якість фільтрації текстур, але додасть у швидкості обробки.
  Як налаштувати відеокарту Nvidia? Як налаштувати драйвери відеокарти Nvidia?
  Це основні настройки, які дозволяють досягти більш високої швидкості обробки даних відеокартою. Є і другорядні:
 • Вертикальний синхроімпульсів - вибираємо значення "Адаптивний".
 • PhysX - ЦП.
 • Управління електроживленням - вибираємо режим для максимальної продуктивності.
 • Згладжування - вимкнено.
 • Потокова оптимізація - включено.
 • Після того як налаштувати продуктивність відеокарти Nvidia вдалося, всі зміни потрібно зберегти. Відразу зазначимо, що на різних моделях відеокарт ці установки можуть називатися або виглядати трохи по-різному, також кількість опцій для вибірки може бути більше або менше. Однак ідея в цілому полягає в тому, щоб відключити зазначені вище технології.

  Висновок

  Так, якість картинки в іграх сильно впаде, але чимось доводиться жертвувати. Користувачі, які знають, як налаштувати відеокарту Nvidia GeForce, ніколи не відрубують всі опції відразу. І ви теж відразу не вимикайте всі зазначені вище параметри. Випробовуйте їх по одному і дивіться, наскільки сильно піднімається FPS у грі, зникають чи "фризи" і "гальма". Якщо після відключення двох-трьох параметрів ви зможете добитися нормальної роботи гри без зависань, то відключати інші параметри в збиток графіку не варто. Тепер ви знаєте, як правильно налаштувати відеокарту Nvidia, і зможете це зробити самостійно.

  Популярі новини
  Загрузка...