Помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні: як виправити?

571 0 Новини високих технологій

Поява синього екрану, позначуваного як BSoD, у користувачів викликає чи не самий справжній шок. Однак у більшості випадків позбутися від проблеми можна декількома нехитрими методами. Але спочатку потрібно подивитися на спеціальний стоп-код в описі. Розглянемо проблему появи BSoD з кодом STOP: 0x0000007b (Windows 7) при завантаженні системи. Іноді в описі може присутні ще й рядок INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE (для систем вище сьомої версії).

Помилка 0x0000007b при завантаженні Windows 7: в чому проблема?

Природу цього збою можна з'ясувати не тільки по стоп-коду, але і за представленим вище розширеного опису проблеми. Якщо навіть просто перекласти словосполучення українською мовою, відразу стане зрозуміло, що посилання вказує на недоступне завантажувальний пристрій.

Помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні: як виправити?
Таким чином, при завантаженні Windows 7 синій екран (0x0000007b) сигналізує про те, що відбулися якісь неполадки з вінчестером, точніше, з завантажувальним записом, до якої система не може отримати доступ. Однак це тільки загальний випадок. Як показує практика, проблема може складатися, як не дивно це звучить, навіть у звичайної USB-флешці, яка знаходиться в порту в момент завантаження. Крім того, першопричинами збою 0x0000007b Windows 7 при завантаженні системи можна назвати ще некоректно встановлений режим роботи контролера жорсткого диска, відсутність або збій спеціальних драйверів, пошкодження завантажувального запису внаслідок впливу вірусів і т. д. Виходячи з названих причин, у кожному конкретному випадку доведеться приймати відповідні заходи. Розглянемо порядок дій, який бажано виконати саме в тій послідовності, в якій вони будуть описані.

Помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні: як виправити, що зробити в першу чергу?

Можливо, поява синього екрану є наслідком якогось короткочасного збою, наприклад раптового відключення електроживлення, коли у користувача немає блоку безперебійного живлення. В цьому випадку слід просто спробувати перезавантажити комп'ютер (може бути, навіть з попереднім примусовим відключенням). При цьому бажано повністю від'єднати від системного блоку всі наявні периферійні пристрої та підключені накопичувачі.
Помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні: як виправити?
При рестарті може послідувати автоматичне відновлення системи, якщо збій дійсно був короткочасним, після чого все повернеться на круги своя.

Використання особливих варіантів завантаження

Якщо ж помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні проявить себе знову, слід ще раз зробити рестарт, після чого ще до запуску завантаження операційної системи кілька разів швидко натиснути клавішу F8.
Помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні: як виправити?
З'явиться меню особливих варіантів старту. Насамперед потрібно вибрати рядок старту останньої працездатної конфігурації. По суті, це те ж відновлення або відкат системи до попереднього стабільного стану, коли збої і помилки не спостерігалися.

Безпечний режим

У деяких випадках для усунення збою 0x0000007b Windows 7 при завантаженні можна використовувати режим безпечного старту (Safe Mode), який можна вибрати з меню, описаного для попереднього випадку.
Помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні: як виправити?
Якщо система завантажиться нормально, насамперед слід перевірити його на наявність вірусів. Для цього краще всього використовувати портативні антивірусні програми, а в разі необхідності застосувати «важку артилерію» у вигляді дискових утиліт з загальним назвою Rescue Disk, з яких потрібно буде завантажити вірусний сканер ще до запуску самої операційної системи, попередньо встановивши відповідний пріоритет завантаження в налаштуваннях BIOS.

Перевірка диска

У разі повторного появи проблеми у вигляді збою 0x0000007b Windows 7 при завантаженні може знадобитися провести перевірку диска, використовуючи для цього командний рядок. Якщо система завантажиться хоча б в безпечному режимі, командна консоль викликається стандартним методом з використанням поєднання cmd у меню «Виконати».
У разі неможливості завантаження доведеться використовувати будь-завантажувальний або інсталяційний диск або флешку), в меню якого вибирається відновлення системи, а потім виклик командного рядка (або з відповідного розділу, або комбінацією Shift + F10).
Помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні: як виправити?
В консолі потрібно прописати команду перевірки chkdsk /f/r (іноді можна використовувати chkdsk /p/r), виконання якої приведе до повної перевірці жорсткого диска з відновленням пошкоджених секторів. При завантаженні зі знімного носія додатково потрібно ввести літеру системного розділу.

Відновлення системних файлів і завантажувального сектора

У разі якщо перевірка вінчестера результатів не дасть, доведеться використовувати більш складну методику. Тут є два варіанти: відновлення системних файлів і відновлення (чи повна перезапис) завантажувача, до якого немає доступу. Але, знову ж таки, для обох методів знадобиться зробити виклик командного рядка, як це було показано вище.
Помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні: як виправити?
У першому випадку в консолі прописується команда sfc /scannow. Процес її виконання може бути досить тривалим, так що доведеться почекати.
Помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні: як виправити?
У другому випадку вводиться кілька команд. Перша - Bootrec.exe /FixMbr. Друга - Bootrec.exe /FixBoot. По завершенні їх виконання потрібно вийти з командної консолі і перевірити завантаження системи. Якщо результат той же, консоль викликається знову, але в ній прописується третя команда повної перезапису завантажувача - Bootrec.exe /RebuildBcd. Якщо збій стосувався саме завантажувального запису, це дасть результат в ста відсотках випадків зі ста.

Налаштування BIOS

Але проблема може бути і з іншої області. Це стосується спеціалізованих режимів роботи контролерів жорсткого диска, параметри яких знаходяться в первинній систему введення/виведення BIOS.
Помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні: як виправити?
При перезавантаженні слід увійти в BIOS і знайти там щось на зразок SATA Mode або SATA Type (назви рядків, як і розділи, в яких вони розташовуються, в різних версіях BIOS можуть відрізнятися). В налаштуваннях самих контролерів, якщо встановлено режим AHCI, його потрібно переключити на IDE, після чого зберегти встановлені параметри (F10 + Y), а потім зробити перезавантаження.

Проблеми з устаткуванням і драйверами

Нерідко може виникати помилка 0x0000007b Windows 7 при завантаженні після заміни материнської плати або іншого обладнання. У даному випадку користувач має справу з ситуацією, коли встановлена модель системної плати не підтримується даною ОС, що викликає появу конфліктів, або система не розпізнає. У цьому випадку рішення буде набагато більш складним, але при наявності інсталяційного диска з драйверами потрібно буде всього лише самостійно встановити драйвери чіпсета «материнки» або вказати системі при інсталяції драйвера вибір не зі своєї бази даних, а зі знімного носія. Те ж саме, до речі, може стосуватися і вінчестерів, коли відсутні або неправильно встановлені особливі драйверів AHCI або SCSI. Їх також доведеться інтегрувати в систему. Якщо вже зовсім нічого з перерахованого вище не допоможе, можливо, доведеться зайнятися перевстановлення системи з повним форматування системного розділу, а при фізичних ушкодженнях вінчестера – замінити його. У крайньому разі, якщо можливість покупки нового жорсткого диска немає, можна спробувати використовувати програмний пакет HDD Regenerator, але для цього необхідно, щоб система завантажилася хоч в якомусь режимі.

Додаткові варіанти

Як недокументованих методів, які застосовуються досить нечасто, можна використовувати скидання налаштувань CMOS, попередньо хвилин на 10-15 вийнявши батарею живлення на материнській платі. Іноді може знадобитися установка нової прошивки BIOS. Також бажано перевірити правильність підключення шлейфів і роз'ємів самого вінчестера та їх цілісність. При більш серйозних несправності комп'ютер доведеться нести в сервісний центр для проведення повної діагностики.

Популярі новини
Загрузка...