Ножичний клавіатура: опис, принцип роботи, переваги і недоліки

755 0 Новини високих технологій

Клавіатури, незважаючи на те що виконують одну й ту ж функцію, сильно відрізняються один від одного. Головна відмінність полягає в механізмі натискання клавіш, який визначає довговічність і тактильні відчуття під час роботи. В цьому плані лідируючі позиції займають ножичні клавіатури. Принцип роботи таких пристроїв заснований на дії мембранних клавіатур. Тому розглядати їх окремо не можна.

Ножичний і мембранна клавіатури

Переважна більшість комп'ютерних клавіатур оснащене мембранним механізмом натиснення клавіш. Він являє собою невеликий силіконовий куполоподібний ковпачок, перевернутий догори ногами, який закріплений на зворотному межі клавіші і розташований прямо над тришаровою мембраною. При натисканні відбувається замикання контактів, і визначений набір сигналів передається комп'ютеру. Зворотний рух клавіші відбувається за рахунок пружних сил, що виникають в силіконовому ковпачку.
Ножичний клавіатура: опис, принцип роботи, переваги і недоліки
В окрему категорію повинна бути віднесена ножичний клавіатура, яка має в своїй конструкції ножичний механізм. Як і в клавіатурі з прокладками-ковпачками, замикання контактів відбувається при зіткненні стінок тришарової мембрани, але за утримання клавіші в призначеному місці відповідає як раз пластикові «ножиці». Впровадження цього механізму в конструкцію клавіатур істотно поліпшило їх характеристики.


Принцип роботи

Конструктивно клавіші ножничной клавіатури являють собою пластикові «кришечки», які мають напівциліндричні пази, що з'єднують їх з ножичним механізмом. Нижня межа таких «кришечок» стикається з пластиковим ковпачком, але не пов'язана з ним жорстко, як, наприклад, у класичних мембранних клавіатурах. Силіконові ковпачки «прикривають» тришарову мембрану. При натисканні кнопки на клавіатурі до упору силіконовий ковпачок тисне на верхній шар мембрани, проштовхує його через спеціальний отвір в нижньому шарі, у результаті чого відбувається коротке замикання, яке відправляє сигнал комп'ютера.
Ножичний клавіатура: опис, принцип роботи, переваги і недоліки
На відміну від звичайних мембранних пристроїв, клавіші ножичних клавіатур постійно перебувають у «підвішеному» стані: мініатюрні «ножиці» тягнуть вниз клавіші, а мембрана штовхає її вгору. Завдяки такому «протиборства» для спрацьовування достатньо невеликого зусилля.


Переваги ножичних клавіатур

Будь-яку клавіатуру характеризують кілька показників: сила спрацьовування, гучність видаваного при натисканні звуку, термін служби і хід клавіші, тобто відстань, на яке кнопка «провалитися», щоб відправити сигнал ПК. Силою спрацьовування ножичні клавіатури практично не відрізняються від пристроїв тільки з силіконовими ковпачками. В залежності від марки виробника вона становить від 25 до 100 грам/сил, але в середньому цей показник знаходиться в межах 60-80 грам.
Ножичний клавіатура: опис, принцип роботи, переваги і недоліки
Головною перевагою ножичних клавіатур є збільшений термін служби. Якщо клавіші класичного мембранного пристрої здатні «осилити» лише до 1 млн натиснень, то кнопки на клавіатурі з «ножицями» витримують не менше 5 млн спрацьовувань. При використанні високоякісних матеріалів при виготовленні цей показник збільшується до 10 млн.
Довжина ходу «ножичних» клавіш зазвичай знаходиться в межах 1-25 мм, що на 15-30 мм менше, ніж у класичних мембранних клавіатур. Це знижує відсоток заїдання клавіш і їх неспрацьовування при натисканні до нуля.

Недоліки ножичних клавіатур

Головним недоліком ножичних клавіатур є складна, порівняно з мембранними пристроями, конструкція: тут клавіші набагато більш нерухомі. Крім того, в перехресних пластикових рамках «люблять» застрявати волоски, волокна тканин, які потім дуже важко витягти. У той же час ножичний клавіатура, за рахунок кращого прилягання кнопок один до одного, меншою мірою забруднюється пилом.
Ножичний клавіатура: опис, принцип роботи, переваги і недоліки
Другим значущим мінусом можна назвати рівень шуму, видаваний при роботі. Менша кількість силікону в конструкції клавіш знижує ступінь амортизації, з-за чого ви чуєте звук зіткнення кнопок з базою клавіатури. Крім того, із-за меншої еластичності гумових ковпачків з'являється характерне клацання при поверненні клавіші у вихідне положення. Мембранні клавіатури ж працюють абсолютно безшумно.

Кому підійде ножичний клавіатура?

Ножичний клавіатура, за рахунок меншого зусилля, необхідного для спрацювання клавіш, краще всього підійде людям, чия професія пов'язана з набором об'ємних текстів – копірайтерам, наборщикам і всім тим, хто щодня набирає на клавіатурі по кілька десятків тисяч символів. При цьому навантаження на кисті рук під час роботи за таким пристроєм буде значно нижче, ніж за механічною клавіатурою.
Ножичний клавіатура: опис, принцип роботи, переваги і недоліки
Якщо ж ви є звичайним офісним працівником, секретарем чи любите зрідка пограти ввечері в комп'ютерні ігри, то вам є сенс придивитися до мембранних типами. Завдяки низькій ціні вона доступна всім, в той же час її ресурсу вистачить надовго. Для кіберспортсменів, геймерів і осіб, які всерйоз займаються відеоіграми, ножичний клавіатура не підійде – великий ризик випадкового спрацьовування клавіш. Для цієї категорії людей кращим варіантом стануть механічні пристрої.

Виробники ножичних клавіатур

Серед усього різноманіття пристроїв вибрати по справжньому вартісне дійсно складно. А серед популярних виробників клавіатур з ножичним механізмом варто виділити:
  • A4Tech – китайська компанія, що виробляє якісні периферійні пристрої для ПК, увагу варто звернути на моделі KV-300H, КХ-5MU, КХ-6MU і КХ-100;
  • Dialog – найстаріша організація, що працює в Росії, в основному спеціалізується на аудиоустройствах, серед клавіатур подивіться примірники КР-112 КР-113 і КР-114;
  • Gigabyte – тайванський виробник комп'ютерної техніки, визнаний одним з провідних виробників професійних геймерських аксесуарів. При виборі пристроїв зверніть увагу на модель GK-К7100.
  • Орієнтуватися при виборі треба на призначення клавіатури, а також на відчуття, одержувані при натисканні клавіш – не бійтеся пробувати. І пам'ятайте – якщо під час тесту клавіатура з ножичним механізмом клавіш вас щось бентежить, то краще відмовтеся від неї, адже вам доведеться пропрацювати за нею не один десяток годин.

    Популярі новини
    Загрузка...