Новини високих технологій
» » Inetpub: що це за тека, можна її видалити і як правильно це зробити?

Inetpub: що це за тека, можна її видалити і як правильно це зробити?

18-11-2016, 13:08
904
Буває так, що деякі особливо цікаві користувачі схильні дивитися, що саме знаходиться в системному розділі з операційною системою, і зустрічають там директорію Inetpub. Що це за тека - багато юзери і поняття не мають, вважаючи її виникнення впливом вірусів. Деякі намагаються її відразу ж видалити. Але чи потрібно це робити?

Inetpub: що це за тека?

Відразу хочеться попередити користувачів будь-якого рівня підготовки, що наслідком вірусних атак поява саме цього каталогу не є.
Питання про те, як видалити папку Inetpub (Windows 10), і взагалі, чи потрібно цим займатися, поки залишимо в стороні, а подивимося на сам каталог. Він може з'явитися при залученні деяких служб Microsoft або при встановленні певних ігор.


Насправді вміст директорії являє собою спеціальний набір серверів інтернету, створений корпорацією Microsoft, за використання якого в системі відповідає служба IIS (Internet Information Server – інформація інтернет-серверів). Якщо на комп'ютері не передбачено використання доступу до таких сервісів або веб-розробка, службу можна відключити, а директорію очистити від вмісту.

Папка Inetpub (Windows 10): можна чи видалити її звичайним методом?

Але ось найголовніша проблема полягає в тому, що звичайна методика тут не допоможе. Можна спробувати позбутися від каталогу. Як видалити папку Inetpub, напевно, пояснювати не потрібно (просто зробити звичайну операцію в «Провіднику» або в будь-якому іншому файловому менеджері). Але от біда – при перезавантаженні вона буде відновлена. Пов'язано це з тим, що служба IIS знаходиться в активному стані, хоча за замовчуванням відключена.


Відключення служби IIS

Отже, вже трохи зрозуміло, що являє собою компонент системи Inetpub, що це за тека і відповідає за неї служба – теж. Тепер кілька слів про правильність відключення сервісу Microsoft (зробити це потрібно хоча б з тієї причини, що сама служба використовує досить багато оперативної пам'яті).
Inetpub: що це за тека, можна її видалити і як правильно це зробити?
Насамперед, слід використовувати розділ програм і компонентів, де в списку компонентів потрібно подивитися на рядок із зазначенням служб IIS. Якщо вони з якихось причин перебувають в активному стані, слід просто зняти з рядка мітку. Після натискання кнопки «OK» для збереження зроблених змін доведеться трохи почекати, поки вони набудуть чинності, а після завершення процесу в обов'язковому порядку буде потрібно повне перезавантаження системи. Після рестарту вміст каталогу Inetpub буде повністю очищено. Тепер, якщо хочете, порожню папку можна відправити в «Кошик» або минути її при видаленні, використовуючи для цього поєднання Shift + Del. Однак врахуйте: якщо служба буде активована знову, відповідно, не уникнути і повторної появи щойно розглянутого каталогу.

Можливі проблеми з доступом до деяких ресурсів: редагування файлу Hosts

Такий стан справ з каталогом Inetpub. Що це за тека, ми вже розібралися. Тепер кілька слів про можливе блокування доступу до певних ресурсів. Як свідчать відгуки користувачів, після видалення цього компонента такі проблеми іноді спостерігаються.
Проте варто відзначити, що саме зі службою IIS і віддаленої папкою це практично не пов'язано. Для початку варто перевірити систему на наявність вірусів, оскільки деякі з них дійсно можуть здійснювати заборони доступу. При цьому в більшості випадків вони вносять власні записи в файл Hosts. Його потрібно знайти і відредагувати.
У папці системи переходимо до директорії System32 потім – Drivers, і нарешті – до каталогу etc. Відкриваємо потрібний файл і дивимося на його вміст. Кінцевою рядком має бути вказівка адреси локального local host, який починається зі значення 127.0. Всі адреси, які знаходяться нижче цього рядка, і є заблокованими ресурсами, тому такі записи слід просто видалити.

Висновок

З усього викладеного можна зробити простий висновок: видалення папки і відключення відповідної служби особливо на працездатність системи не вплине. Потрібно тільки підійти до цього питання з потрібної сторони, оскільки звичайне видалення не спрацює. Однак, якщо використання деяких програм передбачає безпосереднє до неї звернення в процесі роботи, займатися відключенням не рекомендується. Але пересічним юзерам набагато простіше, адже сама служба спочатку за замовчуванням відключена, а на інтернет-серфінгу це не впливає жодним чином.
Цікаво по темі
DNS-сервер не відповідає: що робити в такій ситуації?
DNS-сервер не відповідає: що робити в такій ситуації?
Нечасто, звичайно, але іноді користувачі при спробі доступу до інтернет-сайтів стикаються з тим, що браузер, встановлений в системі, видає
Не відкривається «Яндекс-браузер або послуги: що робити?
Не відкривається «Яндекс-браузер або послуги: що робити?
Багато користувачів, постійно використовують інтернет-серфінг, воліють в роботі застосовувати популярний браузер Yandex. Незважаючи на всі його
Sentinel Runtime Drivers: як видалити компоненти для апгрейда системи?
Sentinel Runtime Drivers: як видалити компоненти для апгрейда системи?
Як правило, з проблемою того, що система просить провести видалення Sentinel Runtime Drivers, стикаються користувачі стандартної восьмої версії
Engine.exe. Системна помилка. Як виправити збій у різних ситуаціях?
Engine.exe. Системна помилка. Як виправити збій у різних ситуаціях?
Відомо, що збої програмного типу у Windows-системах є справжнім головним болем для користувачів. Зараз мова піде про один з найголовніших компонентів
Збій служби Windows Script Host. Помилка. Як виправити її найпростішими методами?
Збій служби Windows Script Host. Помилка. Як виправити її найпростішими методами?
Досить часто користувачі Windows-систем стикаються з проблемою того, що при спробі автоматичної установки апдейтів система видає попередження про
Як видалити "Автокад" повністю з комп'ютера? Програма AutoCAD: інструкція з видалення
Як видалити "Автокад" повністю з комп'ютера? Програма AutoCAD: інструкція з видалення
Видалення програм - справа не таке вже й просте. У даній статті буде розказано про те, як остаточно позбутися програми під назвою "Автокад" на