Радіо - це що? Принцип передачі сигналу

775 0 Новини високих технологій

Не передати, яке значення має в сучасному світі радіо. Що це? Визначення свідчить, що воно являє собою один з методів передачі інформації на відстані за допомогою електромагнітних хвиль. Нерідко під словом мають на увазі саме пристрій, який було винайдено вітчизняним ученим Олександром Степановичем Поповим в 1895 році. І з тих пір воно не втратило своєї актуальності.

Крок у історію

Значення радіо в житті людей неможливо переоцінити. Саме створене російським ученим пристрій врятував сотні життів із затонулого «Титаніка» - вони встигли послати сигнал порятунку.


А. С. Попов почав проводити свої досліди в далекому 1889 році. Свій винахід він заснував на дослідах німецького ученого Генріха Рудольфа Герца з електричними хвилями, в ході яких вдалося домогтися появи значних за силою іскор. У 1894 році для Попов вже сконструював перший прилад.
Радіо - це що? Принцип передачі сигналу
Трохи пізніше з'явилося радіо. Це сталося в 1895 році. Прагнучи посилити сигнали електромагнітних полів, винахідник використовує явище резонансу. А для реєстрації переданих сигналів застосовує когерер – скляну трубку з металевими тирсою, яка вміла змінювати свій опір. З цього часу і починається ера радіотехнологій.

Принцип передачі сигналу

Весь сучасний світ зиждиться на електронному обладнанні, управління яким здійснюється за рахунок сил радіосигналів. І щоб зрозуміти, що собою являє радіо, необхідно розібратися в принципах роботи пристрою.
Радіо - це що? Принцип передачі сигналу
На передавальній стороні формується високочастотний несучий сигнал певної частоти, на який потім накладається інформаційний потік. Відбувається модуляція. Об'єднані таким чином потоки радіохвиль випромінюються передавальною антеною в простір.


Сприйняття сигналу пристроєм

У віддаленому від джерела місці відправлений сигнал вловлюється приймальною антеною радіо. Це знаменує етап обробки радіочастотного сигналу, що відбувається поетапно:
 • Коливання електромагнітних полів породжує в приймачі електричні струми.
 • Електрострум малої потужності фільтрується для усунення перешкод і виявлення корисної інформації.
 • «Очищені» сигнали розшифровуються, детектуються, виділяється корисна інформація.
 • Відбувається перетворення набору радіочастот у зрозумілий для пристрою вид: звук, зображення, відео.
 • У більшості випадків перед розшифровкою сигнал проходить через велику кількість приладів – підсилювачів, перетворювачів частот, а також піддається оцифрування і програмної обробці. І тільки потім ми зможемо зрозуміти відомості, отримані радіо. Це ж одночасно покращує якість і сприйняття інформації.

  Радіо в сучасному світі

  У сучасному світі радіо втратило свою популярність – для прослуховування музики, спілкування з родичами з далеких країв, отримання новин використовуються технологічні гаджети. Але ще 40 років тому це пристрій було основним джерелом розваг, інформування. Радіо довгими вечорами збирало навколо себе сім'ї, друзів, колективи. Перша радіостанція з'явилася в далекому 1907 році в Нью-Йорку. Лі Де Форест створив мовну вишку. Однак постійно змінювалося розташування цього радіо. Це уповільнило зростання популярності нового засобу. Десять років потому радіостанції стали з'являтися і в Європейських країнах – Чехословаччини, Ірландії, Голландії. А після 20-х років вони одержали повсюдне поширення. І розвиваються донині.
  Радіо - це що? Принцип передачі сигналу
  Зараз великою популярністю користується інтернет-радіо. Що це? По суті, те ж саме мовлення музики, новин, але передається на відстані за допомогою протоколів глобальної мережі. Але в зв'язку з постійним розвитком засобів передачі даних, скоро і такий спосіб мовлення буде витіснений з нашого життя.

  Популярі новини
  Загрузка...