Новини високих технологій
» » Parallels Desktop для Mac: установка, налаштування, основні особливості програми

Parallels Desktop для Mac: установка, налаштування, основні особливості програми

11-02-2017, 22:31
681
Однією з ключових особливостей комп'ютерів Mac є наявність операційної системи macOS (в минулому Mac OS X). У системи є свої плюси і мінуси, хтось їй захоплюється, хтось ненавидить, а багато хто вибирають Mac тільки через неї. Але що робити, якщо з'явилася необхідність попрацювати з Windows? Хтось обуриться і буде проти подібної авантюри, але реальність така, що час від часу навіть власників «яблучних» комп'ютерів доводиться звертатися за допомогою до продуктів від Microsoft.


Введення

Кожному користувачеві комп'ютерів від Apple відомо, що в ноутбуках і настільних «машинах» Mac є утиліта для установки Windows паралельно основній системі – Boot Camp. Це саме доступне і просте рішення, але при цьому не саме зручне, адже для роботи з Windows через Boot Camp доведеться весь час перезавантажувати комп'ютер. При цьому системи будуть не пов'язані один з одним. Щоб уникнути зайвих дій і заощадити час, можна використовувати інструменти для віртуалізації, наприклад Parallels Desktop для Mac. Грубо кажучи, це програма для установки в системі. Таким чином, Windows і інші операційні системи запускаються на Mac в якості звичайних додатків.

Системні вимоги

Для роботи з Parallels Desktop для Mac буде потрібно мінімум 4 гігабайти оперативної пам'яті, процесор Intel Core i3 або більш новий, а також операційна система не старше Mac OS X Yosemite 1010. Потрібно 850 мегабайт для установки самої програми і 15 гігабайт для кожної віртуальної машини. Для роботи з Parallels Desktop 9 Mac підійде комп'ютер з двома гігабайтами оперативної пам'яті. Також потрібна операційна система Mac OS X Lion 10.8.


Як встановити Parallels Desktop для Mac?

Процес установки самої програми нічим не відрізняється від установки будь-якого іншого додатки на Mac. Цей процес пройде без проблем. Далі потрібно вибрати систему, яка буде встановлена у віртуальну машину. Деякі з них можна завантажити прямо через додаток, наприклад Linux або Chrome OS, мають відкритий вихідний код. Не забороняється вилучення і встановлення ще однієї macOS. Це може знадобитися в тому разі, якщо вийшла нова прошивка, і щоб не ризикувати, ви вирішили протестувати її у віртуальній машині. З Windows ситуація дещо інша, її доведеться завантажити самостійно (благо 10-я версія розповсюджується в Мережі безкоштовно), але і можливостей вона дає куди більше.
В процесі установки програма запропонує вибрати режим, в якому буде працювати Windows. Можна вибрати відображення в стилі Windows 8-ї версії – на весь екран, або у стилі 7-й – кожен додаток в окремому вікні. При бажанні, можна змусити програму запускати програми Windows у «рідних» для Mac OS X вікнах, щоб ними було легше керувати, не перемикаючись на іншу платформу. Після цього всі Windows-програми позначатимуться логотипом Parallels, щоб можна було легко відрізнити їх від програм, встановлених на Mac. Під віртуальну машину можна виділити до 64 гігабайт віртуальної оперативної пам'яті, підключити до 16 віртуальних процесорів, а також виділити до двох гігабайт відеопам'яті. Природно, змусити віртуальну машину працювати швидше, ніж комп'ютер, на якому вона встановлена, не вийде, тому ці параметри варто виставляти виходячи з технічних характеристик вашого комп'ютера (бажано зупинитися на рекомендованих параметрах). Кількість пам'яті, налаштування графіки, налаштування мережі та інші параметри можна змінити вже після установки і запуску віртуальної машини.

Можливості Parallels Desktop 11

У новій версії програми з'явилося три важливих функції. Перша називається Coherence – це інструмент для об'єднання інтерфейсу двох операційних систем з метою зробити процес управління обома безшовним і швидким. У цьому режимі всі вікна і файли працюють в одному оточенні. Простіше кажучи, можна запустити браузер, Edge, не залишаючи робочого столу macOS, і скопіювати звідти дані в Safari, а файл, збережений на Macintosh HD відкрити з допомогою Explorer. У разі необхідності доступ до файлів і буферу обміну можна заборонити. Друга функція називається Travel Mode – це опція для економії енергії. Ті, хто користується віртуальними машинами, в курсі, що вони вимагають чимало ресурсів і значно скорочують час автономності ноутбуків. У Parallels Desktop 11 цю проблему вирішили «заморожуванням» програм в момент неактивності. Третя функція – це доступ до даних геолокації у віртуальній машині. Цього вимагають деякі веб-сайти, а також голосової асистент Cortana.

Вартість

Професійне програмне забезпечення завжди коштує грошей, не стала винятком і Parallels Desktop для Mac. Ключ для активації ліцензії можна отримати на офіційному сайті Parallels. Програма надається в чотирьох версіях: Пробна – безкоштовний доступ до всіх можливостей програми протягом чотирнадцяти днів. Стандартна – повний доступ до всіх можливостей програми без можливості оновитися на наступну версію. Ціна – 4000 рублів, одноразова оплата. Професійна – доступ до всіх функцій програми та подальшим оновленням. Ціна – 5000 рублів, щорічна оплата. Бізнес – можливість встановити програму на кілька комп'ютерів в межах однієї фірми. Ціна обговорюється для кожної фірми і офісу окремо.

Замість висновку

В цілому Parallels Desktop, мабуть, найкраща утиліта для віртуалізації операційних систем. У Parallels є конкуренти, такі як VirtualBox і VmWare, але всі вони мають критичні мінуси. VirtualBox не підтримує сучасні версії DirectX і споживає дуже багато енергії, а VmWare працює повільно. Більше того, поки що нікому, крім інженерів Parallels, не вдалося добитися повноцінної інтеграції програм з Windows на Mac. А можливості начебто Coherence і зовсім роблять Parallels Desktop кращою програмою в класі, дивлячись на цінник, пристойно б'є по гаманцю. Рішення від Parallels ідеально підійде для геймерів, які бажають оцінити сучасні ігрові проекти, не випускаються для Mac. Для розробників, що створюють крос-платформні додатки або програми для Windows. Для дизайнерів, які не можуть обійтися без Photoshop.
Цікаво по темі
Як iTunes оновити до останньої версії?
Як iTunes оновити до останньої версії?
В даний час можна знайти не один десяток різних медіаплеєрів. Одним з найпопулярніших серед них є iTunes...
Програма GameNet: як видалити з комп'ютера повністю?
Програма GameNet: як видалити з комп'ютера повністю?
Для різних операційних систем сьогодні існує величезна кількість різноманітних програм і софта. Кожна ...
Які оновлення Windows 7 можна встановлювати? Шкідливі оновлення Windows 7
Які оновлення Windows 7 можна встановлювати? Шкідливі оновлення Windows 7
Не всі користувачі комп'ютерів і ноутбуків пробували на ділі Windows 7. Багато з тих, хто належить до IT-спільноти, використовують в якості