Що таке ксерокс? Особливості, характеристики

293 0 Новини високих технологій

Мабуть, зараз немає жодної офісної компанії, де б не застосовувався ксерокс. Це обладнання незамінне при копіюванні будь-якої документації. Що таке ксерокс? Дана техніка дозволяє створити якісну копію документа з паперового оригіналу. Але варто відзначити, що застосовується ця оргтехніка не тільки в офісах. Зараз на полицях магазинів є різні ксерокси для дому.

Що таке ксерокс? Особливості, характеристики

Особливості роботи і пристрій

Звичайно, сучасна оргтехніка працює на порядок якісніше і швидше, ніж зразки минулого століття. Сучасний ксерокс має компактні розміри і відрізняється широким функціоналом. Що таке ксерокс? Це апарат, у верхній частині якого знаходиться сканер. Саме цей елемент дозволяє зняти зразок паперового документа. У цьому процесі бере участь яскрава лампа. Також задіюється система дзеркал, що дозволяє передати макет на фотобарабан. Далі на барабан подаються негативні й позитивні заряди, за рахунок чого до нього притягається порошок з картриджів (тонер). В результаті техніка переносить зображення на папір. Сама папір подається в пристрій з лотка, який знаходиться в нижній частині ксерокса. Що таке лоток, знає кожен. Це частина ксерокса, що служить для зберігання і подачі паперу в принтер стандарту А-4. Є також лотки для інших форматів, проте вони застосовуються набагато рідше.

Ксерокс Xerox має панеллю управління. Вона знаходиться на передній частині пристрою. Панель найчастіше кнопкова, проте останнім часом виробник Xerox став випускати техніку з сенсорним дисплеєм. Розміри пристрою можуть бути різними. Ця характеристика залежить від:
 • Області застосування (будинок або офіс).
 • Формат паперу для друку та сканування.
 • Наявності додаткових функцій (ксерокс МФУ завжди буде мати великі розміри, так як поєднує в собі кілька завдань).
 • Що таке ксерокс? Особливості, характеристики

  Технічні характеристики

  Від цих характеристик залежить в основному якість копіювання. Перерахуємо деякі з них:
 • Дозвіл ксерокса. Що таке роздільна здатність? Це параметр, який означає число точок, зменшуються на одному дюймі. Вимірюється дана характеристика в dpi. Чим вищий показник dpi, тим якісніше буде виконано копіювання документа. Однак якщо вихідний документ має низьку якість, збільшити його чіткість за допомогою даного параметра не можна.
 • Швидкість. Даний параметр, швидше, важливий для офісних пристроїв. Чим вище швидкість друку, тим більше сторінок принтер може відтворити за певний часовий проміжок.
 • Кількість копій за цикл. Ця характеристика, як і попередня, важлива переважно для принтерів промислового використання. Якщо необхідно часте копіювання у великих об'єм, можна налаштувати одного циклу. Стандартне значення становить 999 копій.
 • Масштабування. Кожне копіює пристрій має можливість змінювати масштаб документа. Діапазон може становити від 25 до 400 відсотків.
 • Харчування. Всі ксерокси і МФУ харчуються через мережу 220 В. В середньому пристрій має такі характеристики: в сплячому режимі ксерокс споживає 50 Ватів енергії в годину, а при роботі – до 15 Ват на годину.
 • Що таке ксерокс? Особливості, характеристики

  Функціонал

  Базові функції копіра зараз зустрічаються на моделях будь-якого цінового діапазону. Однак завдяки новітнім розробкам у цій галузі сучасні ксерокси оснащені додатковими функціями. Це двосторонній друк, автоматична подача паперу, можливість копіювання документів з обох сторін, настройка за допомогою комп'ютера, печатку зі знімних носіїв інформації, автоматичне настроювання яскравості, можливість зберігати налаштування копіювання, а також автовимкнення або сплячий режим.
  Що таке ксерокс? Особливості, характеристики
  Найбільш прогресивним рішенням стала можливість об'єднати ксерокс, сканер і принтер, назвавши одержаний продукт БФП (багатофункціональний пристрій).

  Різниця між ксероксом, принтером та сканером

  Часто ксерокс має схожий функціонал зі сканером, а також принтером. Однак відмінності все ж є. Так, якщо ксерокс переносить копію документа або зображення відразу на папір, то сканер служить для переведення його в цифровий формат зображення Jpeg). Що стосується принтера, то він служить для перенесення даних (картинки або документа) на папір. Найчастіше ця техніка працює в парі з комп'ютером або ноутбуком. Ксерокса ж не вимагається наявність комп'ютера для створення копії документа.

  Популярі новини
  Загрузка...