Як можна називати папки в Windows і чому?

165 0 Новини високих технологій

В операційній системі "Віндовс" звичайному користувачеві складно буде при створенні нової папки дати їй певні імена, тому що вони заборонені. Ми розглянемо докладніше, як не можна називати папки в Windows і чому.

Які назви для папок заборонені в "Віндовс"

Як можна називати папки в Windows і чому?
В операційній системі не можна створювати папки з іменами CON, PRN, NUL і так далі. Даний заборона пов'язана з тим, що такі імена каталогів зарезервовані для використання в певних системних завдання та процесах. Звичайно, при особливому бажанні ви можете зробити папку з зарезервованим "Віндовс" ім'ям, використовуючи командний рядок або код пробілу. Повний список того, як не можна називати папки в Windows, виглядає наступним чином:


 • CON;
 • PRN;
 • AUX;
 • NUL;
 • COM з цифрою в кінці від 0 до 9;
 • LPT з цифрою в кінці від 0 до 9.
 • Також у вас не вийде створити папку або файл, в імені якого будуть містити один або кілька символів, таких як знаки менше і більше (>, <), знак вопроса (?), двоеточие (:), кавычки (""), звездочка (*), косая черточка или слэш (/), обратный слэш (), вертикальная черточка (|) и еще некоторые другие. Далі розглянемо докладно ситуацію, коли у деяких все-таки виходить зробити таку директорію, незважаючи на те, що так не можна називати папки в Windows.

  Як дати каталогу зарезервоване ім'я

  Як можна називати папки в Windows і чому?
  Хоча назвати папку CON або PRN в операційній системі "Віндовс" прямо досить важко, є два обхідні шляхи:
 • Використовувати пробіл.
 • Вдатися до допомоги командного рядка.
 • Розглянемо кожен з шляхів трохи докладніше. Система не допускає того, щоб ім'я файлу або папки містило тільки пробіл або закінчувалося пропуском. Але ви можете використовувати комбінацію клавіш alt + 255 для створення невидимого символу перед назвою con або prn.


  Щоб дати зарезервоване ім'я каталогу другим шляхом, запускаємо командний рядок, де набираємо, наприклад, md .c:aux. Вітаємо, папка з ім'ям "AUX" з'явиться на вашому диску С. Ви зможете переглянути в провіднику, але не зможете видалити. Для видалення директорії вам доведеться вдатися до командному рядку, де треба прописати наступне: rd .c:aux. Фахівці не радять створювати папки з зарезервованими в системі іменами, так як ви не отримаєте від цього практично ніякого толку. Можливо, ви зможете здивувати своїх товаришів або дівчину в знаннях інформаційних технологій, але не більше того. Далі детально розберемося, чому папку не можна назвати CON або іншим зарезервованим в системі ім'ям.

  Чому не варто давати імена директорій Con, Prn, Aux, Com1 і так далі

  Як можна називати папки в Windows і чому?
  Вище наводився повний список імен, які можна давати папок і іменах. Причина того, чому так не можна називати папки в Windows, як правило, полягає в тому, що ці ключові слова зарезервовані ще з часів MS-DOS. Наприклад, ім'я CON не варто давати папки або файлу, так як це скорочення від console - консоль для введення даних. Воно призначене для внутрішньої команди операційної системи, яка викликає на екран комп'ютера консоль. Хоча багато ресурси у Всесвітній мережі стверджують, що це було прізвисько Білла Гейтса, яке він сильно злюбив в молодості. За таким же принципом були зарезервовані і інші імена: prn - скорочене позначення принтера, aux - системного динаміка, COM і LPT - послідовного і паралельного портів. Отже, тепер ви знаєте, як можна називати папки в Windows і чому.

  Популярі новини
  Загрузка...