"Шазам": аналоги, призначення, що вибрати?

204 0 Новини високих технологій

Якщо у людини є сучасний пристрій, він може вибрати будь-яку програму, яка найбільше підходить йому. Найбільшим попитом у наш час користуються SoundHound і Shazam. Однак останнім віддають найбільшу перевагу, так як у базі програми міститься велика кількість пісень, а видаються результати дуже точні. Якщо не представляється можливості скористатися ним, можна вибрати програму з аналогів "Шазама".

"Яндекс. Аліса"

Цей голосовий помічник доступний для iOS, Android і Windows-пристроїв. Ця програма за сумісництвом є аналогом "Шазама". Щоб дізнатися вподобану мелодію, потрібно поставити "Алісі" голосовий запит: "Що за пісня грає?". Після цього вона її прослухає і видасть відповідний результат в повідомленні. На сьогоднішній день він є одним з найбільш популярних серед додатків, схожих на "Шазам".


"Шазам": аналоги, призначення, що вибрати?
Перевагою використання "Аліси" є висока швидкість відгуку. Користувачеві не потрібно витрачати велику кількість часу на розблокування пристрою і включення програми. Йому досить просто вимовити голосовий запит, після чого програма активується і все зробить сама. Також "Яндекс. Аліса" володіє дуже широким функціоналом, що є безсумнівним плюсом. Програма дозволяє користувачеві миттєво замовляти послуги в Інтернеті, а також управляти пристроєм за допомогою голосу. Єдиним недоліком є відсутність такої можливості на операційній системі Windows. На даний момент ця функція доступна тільки на iOS і Android пристроях, хоча в майбутньому ситуація виправиться.


Midomi

Цей аналог "Шазама" для комп'ютера має англомовний інтерфейс. Подібний недолік практично не заважає користувачеві, так як у цього він досить інтуїтивний, що дозволяє легко використати програму і без особливих знань англійської мови. Для того, щоб знайти пісню, необхідно:
 • Запустити програму Midomi.
 • Натиснути на кнопку Click and Sing or Hum. У деяких випадках може знадобитися надати доступ програми до мікрофона.
 • Після цього залишається тільки дочекатися, поки Midomi визначить мелодію, або ж наспівати її самому. Вся процедура займає близько 30 секунд.
 • В результатах може знаходитися відразу ж кілька пісень. Це обумовлено тим, що програма має досить широку базу, а також розпізнає голос людини. З-за цього можуть виникати проблеми з видаваними результатами. Також, незважаючи на те, що ЗА англомовне, в її базі можна знайти пісні російською мовою.

  Audiggle

  Програма є аналогом "Шазама" для ПК. Його можна встановити на Windows XP, 710 а також на Mac OS. Коли ця програма запускається в перший раз, вона пропонує вибрати джерело звуку. Це може бути:
 • Мікрофон (використовується для зовнішніх джерел звуку).
 • Стерео мікшер (допомагає визначити музику, яка в даний час грає на комп'ютері).
 • Незалежно від того, що вибрав користувач при першому запуску, він може змінити спосіб визначення в налаштуваннях звуку. На початку роботи з додатком потрібна реєстрація. Для деяких це може здатися істотним недоліком, однак сама процедура цілком швидка. Знадобиться ввести логін, адресу електронної пошти, а також пароль. Плюсом є те, що процедура реєстрації повністю проходить в самій програмі. Це означає, що користувачеві не доведеться переходити на різні сайти і витрачати на це час.
  Після цього програма буде працювати у фоновому режимі. Значить, що як тільки користувачу потрібно визначити пісню, яка грає на комп'ютері пошуку. Цей ресурс не дозволяє знайти пісню по звуку. Користувач може завантажити аудіо - або відео, або ж посилання на цікаву його пісню. Сам процес пошуку займає від 10 секунд до хвилини.

  Google Sound Search

  Цей аналог "Шазама" для "Андроїда" є офіційним додатком Google. У Російському сегменті це називається "Аудиопоиск". Програму можуть використовувати власники практично всіх версій Android.
  "Шазам": аналоги, призначення, що вибрати?
  Якщо додаток не було встановлено на пристрої, користувачеві потрібно зайти в Google Play, знайти в ньому "Аудиопоиск", після чого встановити програму. Принцип дії програми абсолютно схожий з попередніми. Як тільки користувач чує вподобану мелодію, він запускає "Аудиопоиск", який за невеликий проміжок часу визначить назву пісні.
  Основною перевагою програми є використання сервісу Google Play. Як тільки пісня буде знайдена, користувач зможе відкрити його сторінку в додатку, після чого купити і завантажити її на свій пристрій. Істотним мінусом є те, що цю програму неможливо запустити на старих версіях Andoroid.
  "Шазам": аналоги, призначення, що вибрати?

  SoundHound

  Використовується для пошуку музики, яка грає навколо користувача. Є прямим аналогом "Шазама". Додаток можна запустити як на Android, так і на iOS. Відповідно, його можна завантажити в офіційних дистрибутивах цих систем, а також в Інтернеті на сторонніх сайтах. Так само як і у інших програмах, користувач може просто наспівати мелодію, і додаток знайде потрібну пісню.
  "Шазам": аналоги, призначення, що вибрати?
  Список достоїнств:
 • Прямий доступ до біографіям виконавців і груп історії.
 • Завдяки сучасному алгоритму, процедура пошуку займає близько 10 секунд, що дуже швидко в порівнянні з Shazam.
 • Можливість отримати актуальну та свіжу інформацію про знайдену музиці і альбомах.
 • Функція перегляду тексту пісні в реальному часі.
 • Наявність великої кількості відеокліпів.
 • Функція отримання повідомлень про події, які цікавлять користувача груп, а також виконавців.
 • Проста публікація знайдених результатів у соціальних мережах Facebook та Twitter.
 • Можливість придбати вподобану пісню в офіційних дистрибутивах використовуваної системи.
 • Постійно оновлювані бази з музикою.
 • Додатково користувач може придбати платну версію. На відміну від безкоштовної, в ній повністю відсутня реклама.

  З мінусів можна виділити тільки один, але дуже суттєвий. Представлений аналог "Шазама" має великі проблеми з російськими піснями і часто може просто не знайти їх. Також спостерігається проблема, що SoundHound іноді не може точно розпізнати музику. Він видає неправильні результати або ж не той трек.

  MusiXmatch

  Додаток вигідно виглядає на тлі "Шазама" і схожих програм, так як крім функції визначення пісень, в програму вбудований плеєр і пошук за словами. Останній дуже зручний, так як часто людина пам'ятає лише деякі уривки пісень, а їх пошук безпосередньо через Інтернет може зайняти велику кількість часу.
  "Шазам": аналоги, призначення, що вибрати?
  Додаток можна завантажити через Google Play, а також App Store. Користувачі відзначають скромний і зручний інтерфейс. Також великим плюсом є те, що представлена програма поєднує в собі плеєр і додаток з пошуку музики. Єдиним мінусом можна виділити наявність нав'язливої реклами.

  Що вибрати в підсумку?

  Перш за все, користувач повинен ґрунтуватися на своїх можливостях і потребах. Якщо його портативний пристрій застарілий і не може підтримувати сучасні програми, доведеться користуватися персональним комп'ютером. Такий спосіб є не зовсім зручним і досконалим. Це пов'язано з тим, що пошук музики часто вимагається поза домом, де немає ПК.
  "Шазам": аналоги, призначення, що вибрати?
  У власників сучасних портативних пристроїв простір для вибору набагато більше. Це означає, що вони самі вільні вирішувати, яким додатком користуватися.

  Популярі новини
  Загрузка...