Установка Hackintosh: особливості, покроковий опис та відгуки

299 0 Новини високих технологій

Що таке "Хакінтоша"? Він же - OSx86 Hackintosh. Це один із проектів, який пов'язаний з запуском "яблучної" операційної системи macOS на персональних комп'ютерах, які мають процесори архітектури х86. У статті ми детально розберемо не тільки покрокову інструкцію встановлення Hackintosh, але і особливості ОС, важливі фактори, про які потрібно знати до установки, вимоги даної системи.

З чого все починалося

Можливість встановлення Hackintosh з'явилася у користувачів "неяблочных" комп'ютерів ще в 2005 році. Корпорація "Епл" і оголосила про свій перехід з PowerPC на платформу x86. Тоді вже на рівні "заліза" "Маки" не особливо відрізнялися від комп'ютерів з "Віндовс". В той момент і цілі команди хакерів почали свою довгу і копітку роботу по створенню власних збірок "яблучних" операційних систем, які в подальшому можна було б встановлювати на будь-які відповідні за технічним характеристиками комп'ютери.


Спочатку спільний список "заліза", яке б теоретично могло підтримувати "Хакінтоша", був дуже мізерним. Але Apple попрацювала і в цьому напрямку. Почали використовуватися різні компоненти для підтримки системи. Були розроблені кексти (своєрідні аналоги драйверів), що дозволяють запускати популярні модулі. Але перші спроби встановлення Hackintosh були пов'язані з великими проблемами:
 • Необхідність повного апгрейда.
 • Запис різних збірок на спеціальні двошарові оптичні диски.
 • Необхідність підбирати кексти під кожен з компонентів системи.
 • Постійне виникнення проблем при функціонування ОС.
 • Важко домогтися стабільної роботи на звичайному "системнику".
 • Користувачі також відзначали і деякі плюси. Як то: легкий і приємний (після "Віндовс") інтерфейс операційної системи, відсутність необхідності установки ряду додатків, системного реєстру (що захищало ОС від вірусів).


  Установка Hackintosh: особливості, покроковий опис та відгуки

  Сучасне положення справ

  А що ж сьогодні? На справжній день встановлення Hackintosh на персональний комп'ютер - вже не проблема. Практично будь-який користувач може зібрати відповідний системний блок під цю версію "яблучної" ОС. Більше того, з'явилася можливість використовувати ідеально підходящі для "Хакінтоша" комплектуючі - ті самі, що застосовуються для Mac mini, iMac і Mac Pro. Серед комп'ютерних ентузіастів практика встановлення Hackintosh досить широка. ОС популярна тим, що за меншу ціну дозволяє отримати комп'ютер, який можна порівняти по продуктивності з "Мак".

  "Хакінтоша" і ноутбуки

  Окремо можна виділити групу користувачів, які прагнуть зробити установку Hackintosh з-під Windows на ноутбуки, чий вміст не так-то просто зібрати по своєму смаку. Таких ентузіастів можна умовно розділити на дві категорії:
 • ОС встановлюється для розробки. Як відомо, писати програми і програми для iOS, MacOS, використовуючи "Віндовс", практично неможливо. До того ж робота на віртуальній машині тут буде мати ряд істотних обмежень.
 • ОС встановлюється для економії. Користувач хоче отримати ноутбук на "яблучної" ОС, при цьому не витрачаючись на дорогий "Макбук".
 • Що ж ми маємо в підсумку? Перша група користувачів тут практично не обмежена у виборі моделі ноутбука, так як непрацездатність одного або пари компонентів їм не страшна. Навіщо програмісту, наприклад, веб-камера або підключення принтера? Йому важливі тільки ті опції, які дозволяють писати програми для "яблучної" техніки.
  А ось що стосується другої категорії ентузіастів, то їм потрібно звернути пильну увагу на вибір ноутбука, щоб мати можливість "завести залізо" на пристрої. Однак навіть результатом самої ретельної і тонкої збірки неможливо буде мати на виході ноутбук, який може повноцінно працювати з графікою, монтувати "важкі" відеофайли. Поки немає можливості нормально "завести" дискретну відеокарту. Таким чином, установка Hackintosh з флешки хороша тільки для стаціонарного комп'ютера. В цьому випадку у вас з'явиться можливість фото - та відеомонтажу не гірше, ніж на "Маці".
  Установка Hackintosh: особливості, покроковий опис та відгуки

  Вибір ноутбука під "Хакінтоша"

  Отже, ви зацікавлені в встановлення Hackintosh на ноутбук. Який пристрій підійде для цього? Щоб "Хакінтоша" безпроблемно запустився на девайсі, фахівці рекомендують зупинити свій вибір на одній з двох моделей:
 • ASUS Vivobook X-серії.
 • ACER Swift 3.
 • Параметри і тієї й іншої моделі можуть гнучко підлаштуватися під "Хакінтоша". Але зверніть увагу і на вартість такого ноутбука - вона не буде нижче 65 тисяч рублів.
  Установка Hackintosh: особливості, покроковий опис та відгуки

  Порівняння з "Макбуком"

  Але, за відгуками користувачів, підсумок буде радувати вас більше, ніж придбання 13-дюймових "Маків" за 90-140 тисяч рублів! Не забувайте, що при купівлі Asus або Acer ви також отримаєте великий набір всіляких портів (ніж досі не можуть похвалитися "Макбука"). Крім того, на вашому пристрої не буде спірної сенсорної панелі, яка вже встигла зібрати чимало негативних відгуків власників.
  Найважливіший плюс - це наявність дискретної графіки. Вона відмінно буде працювати і під традиційну "Віндовс". Наприклад, у випадку з "важкими" відеоіграми і створенням відеокліпів. Якщо ж ви вибираєте ноутбук саме для розробки, можливостей тут куди більше. Вашим вибором може бути і ігрова машина, і ультрабук. Найголовніше - відповідність вимогам процесора пристрою. Як показує практика, все інше можна вирішити.
  Установка Hackintosh: особливості, покроковий опис та відгуки

  Що може не запуститися?

  Ви налаштувалися на установку Hackintosh Sierra? Звернемо вашу увагу, що на комп'ютері можуть не запуститися на новій ОС наступні компоненти:
 • Відеокарта. Як ми вже згадували, на дискретну графіку краще не розраховувати, якщо ви плануєте встановити "Хакінтоша". Простіше її відразу вимкнути. Проте краще всього зупинитися на моделі з інтегрованою графікою.
 • Wi-Fi і Bluetooth. Так, на жаль, цей важливий модуль знаходиться в зоні ризику. Однак проблема вирішувана: зміна внутрішньої плати або покупка зовнішнього блоку USB. Відповідні модулі, до речі, коштують зовсім не дорого і запускаються за 10-15 хвилин.
 • Картрідер. Слот для карт пам'яті замінити вже проблематично. Ймовірність того, що запуститься "рідний" - 50 на 50. Якщо для вас важливо його наявність, важливо зупинитися на моделі, яка повністю сумісна з цього параметру з "Хакинтошем".
 • Type-C і HDMI. Якщо ці модулі мають специфічну схему підключення, то їх співпрацю з "Хакинтошем" може опинитися під загрозою.
 • Тачпад. На жаль, не вийде досягти тієї чудової плавності роботи, що спостерігається на "Макбуках". Більш того, у ряді випадків тачпад відмовляється запускатися взагалі. Вихід з проблеми для користувача тільки в покупці Magic Mouse або Apple Trackpad.
 • Веб-камера. Відразу зазначимо, що проблема такого типу досить рідкісна. Але в якихось випадках схема підключення модуля не дозволяє йому працювати з "яблучної" ОС.
 • Що буде гарантовано працювати на "Хакінтоша"?

  З установкою Hackintosh High Sierra на комп'ютер у вас не виникне проблем з наступним:

 • Запуск клавіатури спільно з цифровим блоком.
 • Коректне занурення системи в "сплячий режим" і вихід з нього.
 • Правильне відображення заряду батареї ноутбука.
 • Чудова робота дисплея, процесора, накопичувача.
 • Без проблем функціонують iCloud, iMessage, FaceTime, Handoff.
 • Безперешкодно завантажуються додатки з App Store, відбувається обмін інформацією через хмару.
 • Установка Hackintosh: особливості, покроковий опис та відгуки

  Вимоги до "заліза"

  Перед тим як зробити установку Hackintosh на PC з флешки, необхідно визначитися, що ваш комп'ютер підходить для цієї операційної системи. Тут такі мінімальні вимоги:
 • Процесор. Intel Core i3 i5 i7.
 • Відеокарта. Intel HD3000 і новіше. Nvidia 75010501050Ti, 106010701080. AMD 560580.
 • Материнська плата. Найкраще Z-серії (Gigabyte).
 • Створення завантажувальної флешки

  Установка Hackintosh з флешки - в цілому нескладний процес. Однак з нею доведеться повозитися. Першим ділом вам потрібно підготувати флеш-накопичувач об'ємом від 8 Гб.
  Другий етап - запис образу ОС на флешку. Це ви можете зробити кількома способами:
 • Якщо у вас немає "Макбук", то скористайтеся утилітою BDU. Вона функціонує на "Віндовс": чи зможе записати завантажувач і встановити образ.
 • Якщо у вас є доступ до комп'ютера "Мак", то справа простіше: створити завантажувальну флешку можна за допомогою UniBeast.
 • Знову ж при доступі до "Макбуки" або у разі, коли ви можете встановити віртуальну машину, можна піти іншим шляхом: створити завантажувальну флешку за допомогою терміналу, а потім встановити на неї завантажувач Clover.
 • Але це ще не все. Установка Clover на Hackintosh - перша половина справи. Потім з завантажувальної флешкою потрібно буде провести наступні маніпуляції:
 • Завантажте на комп'ютер всі необхідні для вашого "заліза" кексти. Після цього перемістіть їх також на завантажувальну флешку.
 • Ще один важливий момент. Крім кекстов, завантажте на флеш-накопичувач всі необхідні drivers64UEFI.
 • Перед тим як ви будете встановлювати "Хакінтоша" на комп'ютер, внесіть необхідні зміни у файл під назвою plist.config. Саме він буде сповіщати ОС, з яким "залізом" (материнською платою, процесором, відеокартою) вона буде взаємодіяти.
 • Установка Hackintosh: особливості, покроковий опис та відгуки

  Перед завантаженням

  Щоб не виникли помилки при установці Hackintosh, підготуйте "залізо" вашого комп'ютера до процесу. Для цього перезавантажте його, щоб увійти в БІОС. Налаштуйте компоненти згідно з вимогами до них нової операційної системи. Власне, підготовчий етап позаду. Починаємо завантаження! Перше, де ви опинитеся при старті, - це завантажувач Clover. У деяких випадках для продовження робіт він може вимагати ввести деякі аргументи або ключі. Інформацію легко можна знайти в мережі. Тому у вас під рукою повинен бути ноутбук, смартфон з доступом в інтернет.
  Установка Hackintosh: особливості, покроковий опис та відгуки

  Робота з утилітою

  Якщо процес йде належним чином, то перед вами з'явиться діалогове вікно з утилітами iOS. Клікніть на дискову утиліту. Вам слід очистити жорсткий диск перед приміщенням на нього нової операційної системи. Якщо ви встановлюєте на ПК "Хакінтоша", то зупиніться на форматі Mac OS Extended, APFS. Натисніть на "Стерти". Після завершення процесу закрийте утиліту. Тепер ми приступаємо безпосередньо до запуску "яблучної" ОС.

  Установка операційної системи

  А далі процес не складніше установки всім відомої "Віндовс":
 • Перед вами відкриється інсталятор "Хакінтоша". У його вікні виберіть іконку жорсткого диска, на який слід помістити ОС. Якщо Hackintosh перезавантажується при установці, то спробуйте зупинити свій вибір на іншому жорсткому диску.
 • Натисніть на кнопку "Продовжити". Відразу попередимо вас, що процес установки буде досить тривалим. Його швидкість залежить від потужності вашого комп'ютера.
 • Після закінчення основного етапу установки система запропонує вам вибрати часовий пояс, мову клавіатури, параметри геолокаціі і інші корисні налаштування. Внесіть зміни на свій розсуд.
 • Потім "Хакінтоша" запропонує вам увійти в свій AppleID. Краще всього зупинитися на варіанті "Не входити".
 • Обов'язково створіть обліковий запис комп'ютера: придумайте назву ПК, введіть ім'я користувача, складіть і підтвердіть пароль.
 • Увімкніть або вимкніть підтримку голосового асистента Siri.
 • Ось і все, процес установки успішно завершено!
  Установка Hackintosh: особливості, покроковий опис та відгуки

  Обов'язкові налаштування після установки

  Щоб операційна система належним чином функціонувала на вашому комп'ютері, однієї установки "Хакінтоша" недостатньо. Після того як перед вами з'явився довгоочікуваний "яблучний" робочий стіл, обов'язково зробіть наступне:
 • Скачайте і встановіть завантажувач Clover на жорсткий диск. Потім змонтуйте розділ EFI системи і завантажувального флеш-накопичувача. Не забудьте перекинути з флешки в систему наявні на ній драйвери, а також plist.config і kexts.
 • Якщо на вашому комп'ютері відеокарта Nvidia, то необхідно встановити веб-драйвер.
 • На вашому "Хакінтоша" поки що немає звуку. Щоб він з'явився, необхідно внести зміни в plist.config. Не забудьте встановити відповідні кексти.
 • Установка Hackintosh: особливості, покроковий опис та відгуки
  Ось і все, процес установки "Хакінтоша" завершений. Як ви бачите, до цієї справи потрібно підходити вдумливо: вибрати вміст системного блоку або ноутбук згідно з вимогами, які пред'являє "залозу" ця операційна система. Чим скрупульозніше ви підготуєтеся до установки ОС, тим менше прикрих помилок при її функціонуванні. Однак не варто чекати, що ви отримаєте в результаті точну копію "Макбук" - велика ймовірність, що ряд компонентів відмовиться працювати. Установку "Хакінтоша" ми радимо проводити тільки досвідченим користувачам.

  Популярі новини
  Загрузка...