Що краще: i5 або i7?

153 0 Новини високих технологій

Центральний процесор. Саме з цього компонента починається комп'ютер. Саме процесор визначає, які програми та ігри можна буде запускати на ПК та ноутбук. На даний момент існує два виробника - AMD і Intel. Ці компанії традиційно змагаються один з одним. Але поки перевага на боці синього бренду. Ось тільки у маркуванні їх процесорів легко заплутатися. Адже навіть "камені" з незначною зміною характеристик позиціонуються компанією як прорив. Так що ж вибрати бідному користувачеві? Core i5 або i7? Питання цей досить складний, так як обидва типи процесорів майже ідентичні. Тим не менш спробуємо визначити їх відмінні риси. Тим більше що ціна відрізняється істотно.


Трохи про компанії

Компанія Intel почала свій шлях ще в 70-х роках минулого століття. Вже тоді вона займалася випуском процесорів типу i386. І вже тоді синій бренд щосили змагався з червоним. Пройшли роки і нічого не змінилося. Однак і донині продукція "Інтел" вважається продуктивніше і енергоефективніше, ніж процесори від AMD. Ось тільки "сині" щосили мудрують з модифікаціями. Ціни можуть відрізнятися на сотні доларів, а зміни будуть незначними. І зараз багато потенційні покупці думають, що придбати: i5 або i7? Різниця в ціні суттєва. А от зміни в конструкції звичайному користувачеві не видно.
Що краще: i5 або i7?
Тим не менш обидва процесори від Інтел користуються високою популярністю. Більшість користувачів просто не розуміють різниці між цими моделями і інстинктивно беруть продукт дорожче, розраховуючи на те, що він буде краще. Але не завжди все виходить саме так. Існує думка, що фахівці "Інтел" (особливо маркетологи) спеціально створили таку систему моделей з метою викачати з довірливих споживачів побільше грошей. І їх маркетинговий хід цілком вдався. Прийшла настав час розібратися, чи варто переплачувати за примарну продуктивність, чи можна заощадити навіть на процесорі? Отже, Intel Core i5 vs i7.


Технічні характеристики

У випадку з процесорами саме на технічні характеристики варто звертати особливу увагу. Причому на всі цифри. Бо саме в них таїться відмінність між двома майже ідентичними "камінням". Отже, Intel Core i5-2550К. Цей процесор працює на частоті 3400 мегагерц (у турборежимі), має в своєму розпорядженні 4 ядра і може похвалитися кешем третього рівня на 6 мегабайт. Що це означає? Продуктивності даного процесора вистачить для вирішення всіх завдань, включаючи сучасні ігри і роботу з відеоредакторами. Об'ємний кеш третього рівня дозволяє процесору тримати в пам'яті більше операцій, що позитивно впливає на швидкодію. Так що ж краще - i5 або i7? На це питання ми відповімо. А поки розглянемо основні характеристики опонента.
Що краще: i5 або i7?
В якості супротивника взято Intel Core i7-3960X Extreme Edition. У складі 6 ядер процесора, тактова частота 3300 мегагерц і кеш третього рівня на 12 мегабайт. Продуктивність тут, звичайно, на самому високому рівні. Але якщо поглянути неупереджено, то побачимо, що немає сенсу переплачувати. Шість ядер необхідні для складних обчислень, які звичайному користувачеві не потрібні. А робоча частота ядра навіть менше, ніж у попереднього i5. Цей "камінь" цікавий тільки досить об'ємним кешем L3 який може знадобитися користувачу. Відмінностей не так вже й багато. А різниця в ціні становить близько 400 доларів США. Ось і виникає питання: Core i5 або Core i7? Але поки не будемо поспішати. Розглянемо інші особливості "каменів".
Що краще: i5 або i7?

Вбудована графіка

Процесори лінійки Core мають у своєму складі графічне ядро, яке використовується при відсутності дискретної відеокарти. Замінити хороший графічний прискорювач інтегрована графіка, звичайно, не може, але в деяких процесорах є досить продуктивний адаптер. І це не може не радувати. В цьому плані між i5 і i7 різниця помітна неозброєним оком. У Intel Core i5-2550К інтегрований графічний чіп Intel HD Graphics 5500. Особливою продуктивністю він похвалитися не може. Тим більше що відеопам'ять обмежена 650 мегабайтами. Зате є пристойні частоти ядра і шини пам'яті. Однак на сучасні ігри розраховувати нічого. Тут i5 явно програє. Тепер перейдемо до Intel Core i7-3960X Extreme Edition. Тут можна знайти графічний прискорювач Intel Iris Pro. Варто зазначити, що саме такий адаптер використовується компанією Apple в їх "Макбуках". Вже одне це говорить про багато що. Обсяг відеопам'яті цього чіпа необмежений (лише б оперативної пам'яті вистачило). Частоти порівнянні з дискретними відеокартами середнього цінового сегмента. Загалом, якщо захочеться зіграти в який-небудь сучасний шедевр, то цей графічний чіп не вдарить в бруд обличчям. В цьому плані перевагу i7 відмінно помітно. Так що краще - i5 або i7? Не будемо поки поспішати з висновками і розглянемо деякі інші особливості.
Що краще: i5 або i7?

Можливості розгону

Ось тут теж помітно перевагу i7. Справа в тому, що Intel Core i5-2550К розігнати не можна. Виробник не передбачив такої опції. Єдине, що можна зробити, - скальпувати процесор. Це дасть невеликий приріст продуктивності. Але не більше того. Поки помітно, що "битву" Intel i5 vs i7 виграє останній, так як він підтримує екстремальний розгін. Частоти процесора можна істотно збільшити без будь-яких проблем. Але перед цим рекомендується встановити рідинне охолодження. Так, i7 виграє. Але справа в тому, що звичайному користувачеві такі тонкощі не потрібні. Вбудована графіка не потрібно, якщо є хороший дискретний адаптер. Розгін теж неістотний для звичайного юзера. Так що всі переваги "сімки" явно роздуті.
Що краще: i5 або i7?

Енергоефективність

А ось тут впевнена перемога "п'ятірки". Як менш потужний процесор, він відрізняється низьким енергоспоживанням. Це означає, що і тепловіддача буде помітно нижче. А тому користувачеві не доведеться витрачатися на круту систему охолодження. Що стосується "сімки", то тут справи йдуть набагато гірше. Для живлення цього процесора буде потрібно хороший блок живлення. Також не кожен вентилятор впорається з тепловиділенням. В плані економії енергії та коштів більш привабливий i5.

Відгуки користувачів про i5

Ті, хто придбав собі Intel Core i5 прекрасно розуміють, що це далеко не топовий процесор. А тому дилема "i5 або i7" для них не варто. Тим не менше майже всі власники даного каменю відзначають чітку і стабільну роботу процесора протягом багатьох років. Він відмінно справляється з усіма завданнями і не пасує навіть перед самими крутими іграми. Люди зазначають, що цього "каменя" їм вистачає з головою. Вони не переплатили і залишилися дуже задоволеними.
Що краще: i5 або i7?

Відгуки користувачів про i7

Власники цього "монстра" чесно зізнаються, що даремно витратили гроші. Велика частина потужностей процесора простоює. Як люди не намагаються, навантажити "камінь" по повній на звичайному домашньому комп'ютері не виходить. З усіма завданнями чудово впоралася б і "п'ятірка". Тим більше що у i7 чому-то є "троттлінг" (процесор "захлинається" на високих частотах і моторошно гальмує). Невідомо, з чим це пов'язано, але багато власників "каменю" вже шкодують про його придбання. Так що тут є про що подумати.

Висновок

Отже, ми розглянули дві моделі центральних процесорів від "Інтел" і спробували відповісти на питання про те, що ж краще - Intel Core i5 або i7. Якщо поглянути на ці дві моделі неупереджено, то можна з упевненістю сказати, що середньостатистичному користувачу легко вистачить тієї потужності, що може запропонувати i5. До того ж він стабільніше працює. Core i7 потрібен тим, хто не мислить свого життя без розгону пристроїв. Однак така потужність домашнього комп'ютера ні до чого. Так навіщо переплачувати за частоти і функції, якими не будеш користуватися? Правильно - нема чого.

Популярі новини
Загрузка...