Як користуватися Nexus Mod Manager. Можливості й особливості програми

180 0 Новини високих технологій

Однією з причин не зменшується популярності Skyrim є повноцінна підтримка користувацьких модифікацій. До теперішнього часу випущено десятки тисяч неофіційних доповнень самого різного характеру: від простих інтерфейсних аддонов до глобальних сюжетних. Не став винятком і інший проект студії Bethesda - постапокаліптична гра Fallout 4 отримала, на радість модмейкерам, підтримку модифікацій практично відразу після виходу. І в "Скайрим", і в "Фоллаут" інтегрована власна середовище запуску, що представляє собою одночасно лаунчер, конфігуратор і менеджер додатків, однак більшість користуються іншими плагінами гравців воліють керуючі програми, що пропонують більш широкий функціонал, ніж стандартні лаунчер. Однією з них є розроблена співтовариством Nexusmods утиліта Nexus Mod Manager.


Для чого потрібна програма

Як користуватися Nexus Mod Manager для Skyrim (або будь підтримуваної гри), варто знати кожному шанувальнику сторонніх модифікацій для ігор, оскільки NNM - додаток, що дозволяє без додаткових зусиль з боку користувача здійснювати контроль за встановленням, порядком розташування і безпечним для гри видаленням користувацьких модифікацій, а також є альтернативним засобом запуску підтримуваних ігор.

Можливості

Щоб зрозуміти, як користуватися Nexus Mod Manager, слід розглянути ключові особливості програми, до яких відносяться:
 • Ручна або автоматична установка додатків, причому користувачеві доступні як установка заздалегідь завантажених з мережі модифікацій, так і пряме завантаження аддонов з сайту nexusmods.com
 • Контроль виходять оновлення самої програми, а також встановлених модифікацій.
 • Зміна порядку завантаження доповнень. Функція є дуже корисною, оскільки багато модифікації потребують так званих майстер-файли, що містять використані в аддоне ігрові ресурси (моделі, текстури, звуки і т. д). Кожна модифікація, створена за допомогою офіційних інструментів, несе в собі посилання на ігрові архіви, пріоритетні для завантаження. Якщо потрібний архів розташований нижче встановлюваної модифікації, відсутня в списку встановлених або не активований, програма видасть попередження з короткою інструкцією.
 • Можливість безболісного для гри видалення модифікації без необхідності пошуку в ігрових папках файлів мода і без ризику випадкового видалення потрібних файлів. Це досягається завдяки окремим місцем зберігання встановлених плагінів, не пов'язаній з директорією гри.
 • Підтримка профілів, що дозволяє створювати відразу декілька ігрових конфігурацій. Дана опція стане в нагоді як творцям модів, так і гравцям, наприклад, для виявлення помилок і конфліктів.
 • Функція запуску гри одним натисненням.
 • На жаль, російська локалізація відсутня, але інтерфейс досить простий і зрозумілий, тому розібратися, як користуватися Nexus Mod Manager, буде досить просто.


  Установка

  Програма повністю безкоштовна, тому скачувати її можна з будь-якого джерела. Запустити інсталяційний файл, необхідно: 1. Запустити установку і вибрати каталог, куди програма буде інстальована. 2. Дочекавшись закінчення установки, запустити програму. 3. При першому запуску NNM просканує систему на наявність підтримуваних встановлених ігор. Процес можна скасувати, натиснувши на хрестик зупинивши пошук.
  Як користуватися Nexus Mod Manager. Можливості й особливості програми
  4. Якщо з якихось причин Nexus Mod Manager установку Skyrim або іншої гри не визначить, шлях можна задати вручну. 5. Тепер при кожному запуску програма буде виводити запит на управління модифікаціями однієї з встановлених ігор. Якщо одна гра, це меню можна відключити.
  Як користуватися Nexus Mod Manager. Можливості й особливості програми

  Використання програми. Онлайн-режим

  NNM передбачає використання як онлайн-режиму, так і режиму без підключення до мережі. У цьому випадку знадобиться робоча обліковий запис на порталі nexusmods.com. У спеціальному вікні необхідно ввести облікові дані, якими буде користуватися Nexus Mod Manager. Як тільки сервер обробляє запит авторизації, програма отримає можливість підключатися до Nexus для завантаження і оновлення модифікацій. Крім того, авторизація знадобиться для ручного завантаження вподобаних модів.
  Як користуватися Nexus Mod Manager. Можливості й особливості програми
  Якщо обліковий запис відсутній, його необхідно завести. Процедура реєстрації досить проста, але вимагає наявності поштової скриньки в зоні .com, розташованого на закордонних серверах, оскільки з російськими поштовими сервісами стабільна робота облікового запису не гарантується.

  Офлайн-режим

  Можна користуватися Nexus Mod Manager як з підключенням до інтернету, так і без нього. При цьому необхідність у реєстрації на сайті, а також подальшому введення облікових даних відсутня. В цьому випадку потрібна модифікація вже повинна бути завантажена з того чи іншого джерела, після чого можна приступати до її встановлення. Найпоширеніший спосіб - ручне додавання аддона через елементи управління програми: у вкладці Mods натиснути іконку Add mod from file, потім вибрати потрібний. Додаток з'явиться в списку в головному вікні. Подвійним кліком потрібно активувати мод, після чого він буде зареєстрований у грі. Допускається і просте перетягування архіву з аддоном у вікно програми.
  Як користуватися Nexus Mod Manager. Можливості й особливості програми
  Відключення мода проводиться тим же подвійним клацанням, видалити потім із списку можна клавішею Del.

  Ще способи

  Другий спосіб підійде тим, хто звик встановлювати додатки вручну, розпаковуючи архіви безпосередньо в папку Data. Особливість процедури полягає в тому, що NMM в даному випадку не зможе активувати мод (доведеться робити це у вкладці Plugins), а також коректно видалити його, всі файли потрібно буде видаляти з ігрових папок самостійно. Для того ж Fallout 4 користуватися Nexus Mod Manager в такому режимі не дуже зручно, актуальна буде хіба що можливість сортування аддонов.
  Як користуватися Nexus Mod Manager. Можливості й особливості програми
  Третій же спосіб розрахований на спеціальні архіви з nnm-установниками, що дозволяють в процесі інсталяції мода налаштувати його параметри (залежить від розробників модифікації). Запускається така установка аналогічно першому способу. Вивчивши дану інструкцію, можна спокійно починати користуватися Nexus Mod Manager як для "Висування", так і для будь підтримуваної гри.

  Популярі новини
  Загрузка...