Установка Linux з Windows: покрокова інструкція, характеристики

251 0 Новини високих технологій

Зважаючи на те, що існує відразу кілька концептуально відрізняються один від одного операційних систем (ОС), користувач в якийсь момент захоче встановити іншу. Тим більше це можна зробити, не видаляючи попередню ОС. Далі по тексту буде розказано, як зробити установку Linux з Windows і навпаки. У кінці також ви дізнаєтесь, як встановити повноцінну операційну систему на Flash-накопичувач.

Установка Linux з Windows

В більшості випадків користувачі встановлюють в якості основної ОС на комп'ютер Windows, тому більш актуальнішою є тема установки Linux з під "Віндовс", цю ситуацію і розглянемо. Забігаючи вперед, скажемо, що існує два способи: традиційний, що передбачає використання накопичувача з чином установника Linux, і особливий – з допомогою програми Wubi.


Спосіб 1: через завантажувальну флешку

Якщо ви бажаєте встановити Linux Mint з під Windows традиційним методом, то вам необхідно насамперед створити завантажувальну флешку з потрібним дистрибутивом. Для цього будемо використовувати програму Rufus.
 • Запустіть програму.
 • Натисніть на кнопці з зображенням диска.
 • В "Провіднику" виберіть спосіб Linux, який потрібно попередньо завантажити на комп'ютер.
 • Зі списку "пристрою" виберіть вашу флешку.
 • Схему розділу і тип системного інтерфейсу залиште за умовчанням.
 • Також за замовчуванням залиште файлову систему і розмір кластера.
 • Решту параметрів не змінюйте.
 • Натисніть кнопку "Старт".
 • Установка Linux з Windows: покрокова інструкція, характеристики
  Після цього почнеться процес запису. Дочекайтеся його завершення і закрийте програму. Флешка готова, тепер необхідно з неї запуститися. Для цього перезавантажте комп'ютер і в момент його запуску натисніть кнопку F9 або F8 поки не з'явиться спеціальне меню. В ньому виберіть вашу флешку. Після цього запуститься інсталятор Linux Mint або ж іншого дистрибутива, який ви обрали.


 • У меню виберіть рядок "Запустити".
 • Увійшовши на робочий стіл ОС, запустіть ярлик Install Linux.
 • Відкриється інсталятор, в якому, дотримуючись інструкції, виконайте інсталяцію операційної системи Linux.
 • Ось так просто можна встановити Linux під Windows 10 або будь-яку іншу версію ОС від компанії Microsoft.

  Спосіб 2: за допомогою програми Wubi

  Закінчивши розбиратися, як встановити Linux з флешки, перейдемо до нестандартного способу, який передбачає використання спеціальної програми, яка, за фактом, зробить все за вас, потрібно лише встановити необхідні параметри. Додаток це, як можна здогадатися, виходячи з підзаголовка, називається Wubi, тому зробіть його завантаження та встановлення на комп'ютер, перш ніж виконувати подальші дії інструкції. Варто відразу сказати, що з її допомогою можна встановити з під Windows, Linux Ubuntu, інших дистрибутивів, на жаль, немає. Але не зациклюючись на нюансах програми, перейдемо безпосередньо до її керівництва з використання. Запустивши програму, ви побачите шість налаштувань, які вам пропонується змінити або видалити. Давайте розглянемо їх докладніше:
  Установка Linux з Windows: покрокова інструкція, характеристики
 • Диск установки. Тут вам потрібно вибрати диск або розділ, на який буде встановлена Linux. Примітно, що можна вибирати навіть системний, ніяких збоїв в роботі Windows спостерігатися не буде.
 • Розмір установки. Багато здивуються, що максимум для Linux можна виділити 30 гігабайт на раніше вибраному диску, однак у майбутньому цей обсяг можна буде збільшити.
 • Оточення робочого столу. Ті, хто знайомий з Linux, відразу розберуться, іншим же рекомендовано вибирати Unity.
 • Мову. Тут вибираєте локалізацію ОС.
 • Ім'я користувача. Вводите своє ім'я, яке буде відображатися в системі.
 • Пароль. Вводьте і підтверджуєте пароль, який необхідний для входу в систему.
 • Після цього натисніть кнопку "Встановити", а в подальшому дайте дозвіл на це дія. Почекайте завершення всіх необхідних процесів і перезавантажте комп'ютер. Після цього з'явиться робочий стіл Linux, на якому буде вироблятися розпакування файлів ОС. Після закінчення комп'ютер перезавантажиться і в завантажувачі вам буде запропонований вибір запуску Linux.

  Установка Віндовс 7" з-під Linux

  Тепер перейдемо безпосередньо до того, як встановити "Віндовс" з-під Linux. Як і в наведеному раніше способі, це можна зробити через завантажувальну флешку, однак спосіб її створення багато в чому відрізняється від раніше розглянутого методу. У будь-якому випадку, якщо вам здасться, що виконати всі дії інструкції складно, ви можете скористатися другим способом, який також передбачений. Він передбачає використання вже іншого застосування, яке носить назву Qemu.

  Спосіб 1: через завантажувальний накопичувач

  Розглядаючи, як встановити Linux з Windows, ми позначили спосіб з використанням флешки. Розглянемо його ж, тільки всередині операційної системи на базі ядра Linux. Знадобиться для цього програма під назвою ROSA Image Writer, тому завантажте її на комп'ютер і встановіть. Також не забудьте завантажити образ операційної системи Windows, який ви будите встановлювати.
 • Запустіть програму.
 • У полі "Образ" введіть шлях до образу Windows. Це ж можна зробити через файловий менеджер, натиснувши по кнопці з зображенням папки.
 • Зі списку "USB-диск" виберіть флешку, яка на даному етапі вже повинна бути вставлена в комп'ютер.
 • Натисніть кнопку "Запис".
 • Установка Linux з Windows: покрокова інструкція, характеристики
  Після цього почнеться створення флешки. Дочекайтеся завершення цього процесу і закрийте програму. Перезавантажте комп'ютер і під час його завантаження натисніть F9 або F8 а в меню виберіть накопичувач як пристрій, з якого буде запускатися комп'ютер. З'явиться інсталятор Windows, виконуючи інструкції, прописані в ньому, ви справите інсталяцію ОС.

  Спосіб 2: за допомогою програми Qemu

  Установка Linux з Windows: покрокова інструкція, характеристики
  Що, якщо ви використовуєте специфічний дистрибутив, в якому не працює програма ROSA? У цьому випадку можна скористатися додатком Qemu. Саме його рекомендують на сайті Habr для установки Windows під Linux. Забігаючи вперед, варто сказати, що для багатьох користувачів цей метод може не підійти, так як він не передбачає використання графічного оточення, навпаки, всі дії будуть виконуватись безпосередньо в "Терміналі".

 • Встановіть програму, прописавши в "Терміналі" команду sudo apt install qemu.
 • Завантажте на комп'ютер образ Windows.
 • Отримаєте в "Терміналі" права суперкористувача, виконавши команду sudo su і ввівши після цього ваш пароль.
 • Установка

  Тепер можна переходити безпосередньо до основного процесу. Все, що вам необхідно зробити, – виконати одну команду: qemu -boot d -cdrom /dev/sdb -m 1536. Зверніть увагу, що /dev/sdb – це розділ, де буде зберігатися пропрієтарний софт, а m 1536 – обсяг оперативної пам'яті, яка буде виділена під управління операційної системи. Виконавши команду, запуститься процес копіювання файлів, після закінчення якого вам необхідно перезавантажити комп'ютер і відключити програму Qemu, зробити це ви можете, наприклад, через "Системний монітор".
  Установка Linux з Windows: покрокова інструкція, характеристики
  Тепер необхідно відновити завантажувач GRUB, робиться це однією командою: update-grub, після цього в ньому з'явиться новий запис, необхідна для запуску на комп'ютері Windows. Однак іноді цього недостатньо, щоб вона з'явилася, так буває у випадках, коли завантажувач Windows затирає GRUB. У цьому випадку виконайте одну з команд: grub-install або dpkg-reconfigure grub. Після всього зробленого необхідно знову перезапустити комп'ютер, а в меню GRUB вибрати рядок із згадкою Windows. Запуститься безпосередньо установник операційної системи, в якому, слідуючи всім інструкціям, ви виконайте інсталяцію ОС.
  Установка Linux з Windows: покрокова інструкція, характеристики

  Установка Linux на флешку з-під Windows

  Ось ми і розглянули, як можна встановити Linux з-під "Віндовс" або "Віндовс" з під Linux, але що, якщо ви хочете мати, так би мовити, портативну операційну систему? У цьому випадку ви без праці можете встановити Linux на свою флешку і завантажитися з неї при будь-якому зручному випадку. На жаль, таке ж з "Віндовс" зробити набагато складніше, принаймні, офіційними методами. Отже, щоб встановити Linux на флешку, вам необхідно зробити наступне:
 • Підготувати дві флешки. Одна повинна бути мінімум на 2 Гб, а друга - більше 8 Гб, так як саме на неї буде встановлена операційна система.
 • На флешку об'ємом від 2 Гб запишіть образ бажаного дистрибутива Linux.
 • Запустіть комп'ютер з цієї флешки і почніть установку Linux.
 • При розмітці диска вкажіть в якості місця установки вашу флешку розміром від 8 Гб.
 • Установка Linux з Windows: покрокова інструкція, характеристики
  Після цього почнеться розпакування файлів на флешку. Дочекайтеся закінчення і перезавантажте комп'ютер. Ось так просто можна встановити ОС на USB-накопичувач.

  Популярі новини
  Загрузка...