Kali Linux - установка на флешку: інструкція

774 0 Новини високих технологій

Операційна система Kali Linux (раніше BackTrack 5 ) набирає все більше і більше популярності. Пов'язано це з багатьма причинами, основна з яких, як заявляють офіційні джерела, занепокоєння про безпеку комп'ютерних систем, веб-додатків і мереж. У цій статті буде розказано, як проходить установка Kali Linux на флешку . У підсумку ви отримаєте повноцінну операційну систему, розміщену у себе на флешці. Ви зможете вставляти її в будь-який комп'ютер і завантажувати з неї, тим самим швидко отримуючи доступ не тільки до файлів в ОС, але і до її основних компонентів.

Системні вимоги

Перед розповіддю про те, як провести встановлення Kali Linux на флешку, з варто приділити увагу її системним вимогам. Вони, звичайно ж, не дуже високі, як і у будь-якого іншого дистрибутиву Linux, і відмінно підійдуть для будь-якого комп'ютера, але так як ми будемо мати справу з флешками, то про них варто згадати.

Kali Linux - установка на флешку: інструкція
Отже, для повноцінного встановлення системи вам необхідно мати:
 • 10 гігабайт вільного місця на диску;
 • 512 мегабайт оперативної пам'яті комп'ютера.
 • Тут більше цікавить перший показник, так як саме він відноситься безпосередньо до флешці. Зважаючи на те, що займаний системою обсяг дорівнює 10 Гб то необхідно використовувати флешку на 16 Гб і більше, адже крім самої системи, ви будете створювати, завантажувати, копіювати файли у ній. Після того, як ми розібралися з системними вимогами, можна переходити до інструкції, як зробити встановлення Kali Linux на флешку.

  Підготовчі заходи

  Установка Kali Linux на флешку як і установка будь-якого іншого дистрибутива ОС, починається з ряду підготовчих заходів. Зараз всі вони будуть докладно розібрані.

  Крок 1: завантаження образу

  Насамперед необхідно завантажити собі на комп'ютер ISO-образ дистрибутиву. Робити це потрібно виключно на офіційному сайті розробників, так ви стовідсотково отримаєте офіційну версію дистрибутива, без зайвих змін. До того ж на сайті ви самостійно можете підібрати версію ОС, її розрядність і багато іншого. Просто перейдіть на сайт, натисніть кнопку "Завантажити" та вибрати дистрибутив, який вам підходить.

  Крок 2: створення завантажувальної флешки

  Хоч ми і будемо виробляти установку " Калі Лінукс " на флешку, нам необхідно створити її завантажувальний образ на другий флешці. Робиться це досить просто. Розглянемо спосіб створення я за допомогою програми Rufus. Отже, першим ділом зайдіть на офіційний сайт програми і завантажте її звідти. Після цього відкрийте і клацніть по кнопці диска, що знаходиться в нижній правій частині вікна. Виберіть ISO-образ дистрибутиву, що був завантажений заздалегідь, і натисніть "Відкрити" в провіднику. У першому списку виберіть флешку, на яку буде записаний образ (не плутайте з флешкою, на яку буде проводитися установка, це два різних накопичувача). Інші поля можна залишити без змін. Наприкінці натисніть кнопку "Старт". Піде процес запису. Дочекайтеся його завершення і після цього переходьте до наступного кроку.

  Крок 3: завантаження ПК з флешки

  Отже, переходимо до останнього підготовчого етапу. Нам необхідно запустити комп'ютер з флешки, на якій записаний образ " Калі Лінукс ". Робиться це через БІОС.
 • Перезавантажте комп'ютер.
 • При запуску натисніть кнопку F9.
 • У списку пристроїв виберіть назву вашої флешки.
 • Після цього комп'ютер запускається з флешки, і ви побачите основний інтерфейс інсталятора.

  Установка Kali Linux

  Настав час переходити безпосередньо до інструкції, як встановити Kali Linux на флешку. Нижче будуть расс мотрены всі кроки, які необхідно виконати для успішного виконання завдання.

  Крок 1: початок установки

  Отже, на даному етапі установки повноцінної системи Kali Linux флешку перед вами розташований список. У ньому можна зробити багато чого, але нас цікавить лише установка, тому, використовуючи стрілочки на клавіатурі, виберіть команду Install і натисніть кнопку Enter. Вибір мови Перед вами з'явиться вікно вибору мови. Якщо ви хочете російську версію Kali Linux , то, відповідно, виберіть зі списку російську мову. Зверніть увагу, що після його вибору з'явиться вікно, в якому буде сказано, що установник має неповний переклад. Виділіть пункт "Немає", відмовляючись від повернення до вікна вибору мови, і натисніть Enter.
  Kali Linux - установка на флешку: інструкція
  Вибір регіону Тепер вам необхідно вибрати свій регіон. Це необхідно для правильного визначення часового поясу. У списку буде представлено три варіанти вибору:
 • Російська Федерація.
 • Україна.
 • Інша.
 • Якщо вашої країни в списку, виберіть пункт "Інша" і знайдіть її у списку. Визначення розкладки клавіатури На наступному етапі необхідно визначити розкладку клавіатури. Тут рекомендується вибрати англійську, щоб виключити проблеми з заповненням свого профілю, що буде далі. Завантаження компонентів Тепер перед вами буде розташовано вікно з відображенням процесу завантаження і установки додаткових компонентів. Ні в якому разі не відміняйте його, так як це може стати причиною появи критичної помилки. Наберіться терпіння і почекайте закінчення.

  Kali Linux - установка на флешку: інструкція

  Крок 2: створення профілю

  Після того як процес завантаження і установки компонентів буде закінчено, перед вами з'явиться вікно створення профілю. Першим ділом вам запропонують ввести ім'я комп'ютера. Варіант вибирайте самі, а після вводу натисніть кнопку "Продовжити". Введення доменного імені Далі треба буде ввести ім'я домену. Швидше за все, ви будете використовувати операційну систему для домашнього користування, тому введіть local і натисніть "Далі", якщо ні, то введіть потрібний вам домен. Введення пароля З'явиться вікно створення пароля. Це дуже важливий етап, який ніяк не можна пропускати. Запам'ятайте, чим довший пароль буде, тим менша ймовірність, що його зламають. Однак, якщо ви впевнені, що вашому комп'ютеру не загрожує ніяка небезпека, то можете використовувати пароль, що складається з одного символу, наприклад "0".
  Kali Linux - установка на флешку: інструкція

  Крок 3: розмітка диска

  Прийшов час розповісти про найважливішому етапі в установці "Калі Лінукс" на флешку. Зараз ми проведемо розмітку диска. Варіант розмітки Отже, перед вами вікно, в якому вам потрібно вибрати варіант розмітки. Так як ми встановлюємо операційну систему на флешку, то нам необхідно вибрати "Вручну". До слова, на цьому етапі повинна бути вставлена флешка, на яку необхідно записати дистрибутив. Вибір диска Після вибору ви повинні визначити диск, на який буде проведена установка. Ви повинні вибрати свою флешку. Визначити її можна по назві або по розміру. Таблиця розділів Так як флешка буде у нас заточена під операційну систему, ми повинні створити нову таблицю розділів на цьому етапі вибираємо пункт "Так". До речі, перемикання між варіантами відбувається по натисненню клавіші TAB. Створення кореневого розділу Тепер перед вами буде таблиця розділів, але так як флешка чиста, то буде всього лише один розділ, на якому буде вільне місце. Вам необхідно вибрати те саме "Вільне місце" і натиснути клавішу Enter.
  Kali Linux - установка на флешку: інструкція
  У вікні виберіть пункт "Створити новий розділ". Вам необхідно після цього вказати розмір дискового простору, який ви збираєтеся віддати під кореневий розділ. Нагадуємо, що мінімум потрібно 10 Гб, але якщо флеш-пам'ять дозволяє, то краще ввести 11-12 Гб. Після введення натисніть "Продовжити". Далі потрібно вибрати тип розділу і його розташування. Вибирайте тип — первинний, а розташування — на початку. Тепер перед вами останнє вікно майстра створення розділів. У ньому вам необхідно вибрати файлову систему "Журналируемая файлова система Ext4" і точку монтування "/", а решту залишити недоторканим. За підсумком натиснути "Налаштування розділу закінчена".
  Kali Linux - установка на флешку: інструкція
  Створення розділу підкачки Крім кореневого розділу, необхідно ще створити розділ підкачки , або, як його ще називають, "swap-розділ". Для цього:
 • Виберіть розділ "Вільне місце".
 • У вікні натисніть Enter за "Створити новий розділ".
 • У полі для введення виділяється дискового простору під розділ вкажіть кількість гігабайт, яке встановлено у вас на комп'ютері. Так як ОС буде на флешці, а це означає, що вона буде використовуватися на різних комп'ютерах, краще вказати від 4G до 8G.
 • Натисніть "Продовжити".
 • Виберіть тип розділу "Первинний".
 • Виберіть розташування "В кінці".
 • В останньому вікні створення розділу змінити файлову систему на "Розділ підкачки".
 • Натисніть "Налаштування розділу закінчена".
 • Kali Linux - установка на флешку: інструкція

  Крок 4: закінчення установки

  Після виконаних дій виберіть "Закінчити розмітку і записати зміни на диск". У наступному вікні виберіть "Так" і в наступних також погоджуйтеся з пропозиціями. За підсумком вам потрібно дочекатися завершення процесу установки і перезавантажити комп'ютер. Цю інструкцію ви можете застосовувати і для установки BackTrack 5 адже, якщо ви пам'ятаєте, це попередня версія "Калі Лінукс". Звичайно, можливі відмінності в деяких моментах, але суть одна і та ж. До речі, установка Kali Linux на флешку через VirtualBox відбувається точно так само.

  Популярі новини
  Загрузка...