Програма Bonjour Service - що це таке і як її видалити?

221 0 Новини високих технологій

В якийсь момент, переглядаючи інформацію в "Диспетчері завдань", ви можете помітити процес під назвою Bonjour Service. Що це таке, рядовий користувач точно не може знати. Тим більше що тієї інформації, яка надається системою, не вистачає для розуміння його призначення. У даній статті буде розказано не тільки про те, що це, але і про принцип роботи, а також способи видалення програми.

Bonjour Service - що це таке?

Програма Bonjour Service - що це таке і як її видалити?
Розумно буде почати статтю з визначення даної програми. Bonjour Service - це програма, розроблена компанією Apple. Тут варто відразу уточнити, що це не вірус, і на комп'ютерах під управлінням операційної системи Windows вона також може бути присутнім.


Якщо говорити про ролі, яку програма виконує в системі, то вона полягає в забезпеченні роботи спеціального модуля, який відображає пристрої виробництва Apple, підключені до комп'ютера. Для цього вона використовує відомості з бази даних доменних імен DNS.

Як інсталюється у Windows?

Трохи ми вже розібралися, що це таке - Bonjour Service, але у більшості користувачів все одно може залишитися питання, як дана програма потрапляє на комп'ютер під управлінням Windows. Насправді досить просто - вона інсталюється разом з іншими програмами від Apple, наприклад, iTunes, Creative Suite або iCloud. Встановлюється автоматично, так що в інсталяторі ви не знайдете параметра, що відключає цю опцію. До речі, виходячи з цього, можна зробити висновок, що Bonjour Service необхідний для роботи іншого програмного забезпечення від Apple.


Як працює

Ми вже розібралися, як потрапляє Bonjour Service в ос Windows, але було мало інформації про те, як програма працює. Виправляємо це. Як було сказано раніше, програма необхідна для виявлення комп'ютером пристроїв, розроблених компанією Apple. Заглиблюючись у цю тему, можна сказати, що вона виконує роль образного моста для зв'язку. Але варто зробити ремарку, сказавши, що зв'язок встановлюється не тільки між пристроями. Так, Bonjour Service необхідний для роботи з відеочатом і голосовими повідомленнями в програмах типу iTunes.

Спосіб активації програми

Якщо говорити про те, як активувати програму, тобто запускати її, для більшості користувачів ця інформація просто не потрібна. Так це тому, що після інсталяції Bonjour Service поміщається в список автозагрузок і відкривається при старті системи, продовжуючи працювати у фоновому режимі. Таким чином, при підключенні якого пристрою вона автоматично помічає його і починає працювати. У випадках якщо цього не сталося, що, до речі, буває вкрай рідко, ви можете запустити її вручну через служби або ж інсталювати в систему додатковий аплет панелі завдань.
Програма Bonjour Service - що це таке і як її видалити?

Можна видалити

Варто у цій статті також обговорити часто задається питання про те, можна чи видалити цю програму. Відповіддю буде: звичайно так, однак варто враховувати наслідки. А вони полягають у тому, що програми від Apple почнуть себе дивно вести, відмовляючись виконувати деякі функції, а то і зовсім припинять свою роботу. Так що подумайте перед тим, як деінсталювати програму.

Непотрібний процес mDNSResponder.exe в Bonjour Service

Але що точно можна видалити, так це програму mDNSResponder.exe, яка є суміжним з процесом Bonjour Service. В операційній системі Windows, вона точно не потрібна, так як виконує ті опції, які можуть бути виконані лише в MacOS. Але незважаючи на це, повністю видаляти процес не рекомендується, краще його просто відключити. Для цього можна скористатися двома способами.
 • В "Диспетчері завдань" знайти потрібний процес і завершити його, натиснувши відповідну кнопку. Проте після запуску комп'ютера він знову буде запущено.
 • Відкрити директорію процесу і перейменувати файл, додавши в кінці (після розширення EXE) нижнє підкреслення.
 • Програма Bonjour Service - що це таке і як її видалити?
  Виконавши одну з цих інструкцій, ви вимкніть процес.

  Висновок

  Ось ми і розібралися, що це таке - Bonjour Service. Роблячи висновок, можна сказати, що програма корисна, однак якщо ви не користуєтеся продуктами від компанії Apple, то вам вона не потрібна і її можна сміливо видаляти, щоб знизити навантаження на центральний процесор.

  Популярі новини
  Загрузка...