Tampermonkey - що це за програма?

499 0 Новини високих технологій

Tampermonkey - що це? По-перше, це програма, яка є розширенням, а не самостійним програмним забезпеченням. Відповідно, встановлена вона може бути лише в якості доповнення для браузерів. Вона призначена для того, щоб робити серфінг в Інтернеті більш комфортним. Основною ж метою створення даної програми було забезпечення правильної роботи всіх скриптів ресурсів, які ви відвідуєте, але про все по порядку.

Визначення поняття

Ми вже трохи розповіли, що це за програма - Tampermonkey, але цього, звичайно ж, недостатньо, щоб розібратися у всіх нюансах, тому зараз обговоримо цю тему обстоятельней. Tampermonkey - це розширення для браузерів, яке встановлюється стандартним способом - через спеціальний магазин розширень. Воно забезпечує правильну роботу скриптів і виконує їх своєчасне оновлення, що було помічено вище. Але більшість заперечать, адже без встановленого розширення всі скрипти сайтів і так працюють справно, і користувачі будуть праві. Мова йде не тільки про скриптах сайтів, але і про тих, які ви встановлюєте самостійно. Іншими словами, для деяких скриптів, скачаних з Інтернету, в обов'язковому порядку має бути встановлено розширення.


Давайте розберемо все на простому прикладі. Багатьом відомо додаток Savefrom.net - воно додає на медіаконтент в популярних хостингах і соціальних мережах спеціальні кнопки, натискання яких починається завантаження цього самого контенту. Без цього доповнення на цих сайтах контент можна було тільки переглядати або прослуховувати в реальному часі, але без можливості скачати. Так от, Savefrom.net - це набір скриптів і не більше. І щоб розширення працювало стабільно і не видавало помилок, рекомендується встановлювати Tampermonkey. Що це за розширення, ми розібралися, так що давайте тепер поговоримо про те, як його встановити, як ним користуватися і видалити, якщо виникне необхідність.

Встановлюємо Tampermonkey

Отже, ми вже в курсі, що Tampermonkey - це розширення для браузерів, відповідно, встановлення здійснюється через спеціальний магазин розширень. Розберемо це на прикладі популярного веб-браузера Mopzilla Firefox.


Отже, ось що вам потрібно зробити:
 • Клацніть по кнопці, що викликає меню. Знаходиться вона в правій верхній частині вікна і позначена трьома горизонтальними лініями.
 • З меню виберіть "Доповнення".
 • Відкриється нова вкладка, де у верхній правій частині з'явиться рядок. Вам необхідно вписати в неї назву розширення.
 • Результати пошуку шукане ЗА повинно знаходитися першим у списку. Натисніть на кнопці "Встановити" навпроти його назви.
 • Дайте дозвіл на установку даного розширення. Для цього достатньо натиснути кнопку "Дозволити".
 • Tampermonkey - що це за програма?
  Після цього запуститься процес завантаження і установки розширення. Після його завершення рекомендується перезапустити браузер.

  Керівництво по користуванню

  Отже, ми вже знаємо, що це - Tampermonkey і як його встановити, але як ним користуватися? Саме про це зараз і поговоримо. Після того як була проведена установка, в правій частині панелі браузера з'явиться емблемка розширення. Саме після натискання на неї відкривається меню, в якому виробляються основні налаштування. Натисніть на неї і з'явитися меню всіх окремо встановлених додатків і список працюючих скриптів.
  Tampermonkey - що це за програма?
  Якщо скрипти у вас встановлені, то рано чи пізно для них вийдуть оновлення. Зазвичай Tempermonkey повідомляє про їх вихід самостійно, але в крайньому випадку натисніть на кнопку "Перевірити оновлення".

  Видаляємо Tampermonkey

  Ми вже знаємо, що це - Tampermonkey, як його встановити і як ним користуватися, але як його видалити, адже може знадобитися й таке. Для цього:
 • Відкрийте меню браузера.
 • Виберіть "Доповнення".
 • Перейдіть в розділ "Розширення".
 • Натисніть кнопку "Видалити" навпроти Tampermonkey.
 • Tampermonkey - що це за програма?
  Ось так просто це робиться. Тепер ви точно знаєте, що це за програма - Tampermonkey, і як її використовувати.

  Популярі новини
  Загрузка...