Старі гонки на ПК: перелік найбільш популярних ігор

372 0 Новини високих технологій

Старі ігри - це та нотка ностальгії, повз яку навіть порівняно молодому геймеру пройти важко. Мабуть, у кожного знайдеться "той самий" диск з улюбленою іграшкою, вік якої може становити 15 і навіть 20 років. Старі гонки на ПК, можливо, дещо відставали від більш досконалих аналогів, що вийшли в 17-18 роках, проте були набагато цікавіше в плані сюжету, ігрового процесу, мультиплеєра. Які саме ігри в даному жанрі залишаються затребувані досі?

Need For Spee NFS Underground і Underground 2

Старі гонки на ПК: перелік найбільш популярних ігор
Саме ці дві частини фанати вважають одними з найбільш вдалих у всій серії. Продуманий геймплей, наявність величезної варіації гонок, можливість різнобічного тюнінгу - все це зробило дані гри просто цікавими. Адже, по суті, старі гонки на ПК не гналися за достовірністю та точністю в управлінні, хоча і симулятори у цьому переліку теж є. Перші спроби створити цікаву вуличну гонку були засновані на аркадной та змагальної складової.


Underground і Underground 2 привнесли в серію кілька нововведень, які стали запорукою популярності франшизи EA:
 • дія змагань перенеслося на вулиці міста;
 • тюнінг став різноманітніший і видовищнішим;
 • з'явився новий тип гонок - дрифт зі своєю шкалою оцінок.
 • Для ігор 2003 і 2004 років Underground і Underground 2 виглядають досить пристойно навіть зараз, через більш ніж десятиліття. Так, графіка трохи "в милі", обриси машин розмиті, але ось ігровий процес здається просунутим навіть для новинок франшизи NFS від позаминулого року. Не дивно, що настільки старі гонки на ПК як і раніше популярні серед широкої аудиторії.

  FlatOut і FlatOut 2

  Старі гонки на ПК: перелік найбільш популярних ігор
  Перший FlatOut вийшов в 2004 році. Розробники вчинили дуже мудро, не намагаючись змагатися з попередньою франшизою навіть на папері. Якщо NFS підкуповував гравця можливістю "серйозних вуличних перегонів", то FlatOut давав можливість взяти участь у дербі, зруйнувавши як свій автомобіль, так і транспорт суперника буквально на друзки. Ця серія ігор і раніше стоїть осібно. Здавалося б, звичайна аркада, але користувачі оцінили ступінь інтерактивності у взаємодії з навколишнім світом, багатий вибір автомобілів і різноманітність гонок.


  Гонки на старих машинах на ПК з можливістю відбити, наприклад, колесо припала публіці до смаку. Безумовно, графіка тут все так само примітивна, ось специфіка ігрового процесу захоплює куди сильніше. Коли автомобіль проноситься по пандусу, врізається в перешкоду, в результаті чого водій пролітає кілька сотень метрів, це здатне згладити будь-які неточності в ігровому движку або фізики поведінки машини.

  Burnout Paradise

  У 2008 році студія Criterion Games випустила проект Burnout Paradise, який не раз порівнювали з горезвісним FlatOut. Ключова суть аркади багато в чому нагадує більш ранній проект. Перед гравцем стоїть та ж завдання - знищити суперника або принаймні уповільнити його. Автопарк збільшився в розмірах, з'явилися мотоцикли. Замість ґрунтових трас в передмісті до послуг гравця шикарний місто. Так, мегаполіс трохи порожненький, не вистачає додаткової "масовки" у вигляді поліції або ж завантаженого трафіку, можливо, навіть людей. Це трохи кидається в очі, але от інші аспекти гри виконані на висоті.
  Крім того, в грі також присутня різноманітність режимів на той випадок, якщо гравець просто втомиться колесити по окрузі, знищуючи суперників. У чому Burnout - справді самобутній проект. Його не можна порівняти з франшизами, які рік за роком виставляють на прилавки додатковий контент у вигляді ретушированного проекту минулих років. Тому в такі старі гонки на ПК, як і раніше грають.

  Race Driver: Grid

  Старі гонки на ПК: перелік найбільш популярних ігор
  На відміну від усіх попередніх варіантів, Grid - серйозний проект, продуманий і вкрай залежний. Залежний він в першу чергу від гравця, оскільки ставить перед тим вимога про наявність чималої вправності для управління авто в цьому гоночному симуляторі. Понад 9 років тому такий підхід став проривом в ігровій індустрії, оскільки аркадна складова перегонів все ж не могла передати справжній дух ігор подібного роду. Але саме це і стало головною причиною відносно невеликої популярності проекту в підсумку. Середньостатистичний геймер не був здатний забезпечити належний фідбек і змагатися з опонентами на належному рівні.

  NFS Most Wanted

  Старі гонки на ПК: перелік найбільш популярних ігор
  Осібно стоїть перший Most Wanted. Цей проект не просто самобутній, він цілісний, багатогранний і, цілком можливо, унікальний. Розробник взяв ідею Underground 2 і поліпшив її, створивши з просто гарного проекту відмінний. Тюнінг залишився різнобічним, кількість гонок зросла, сюжет і кар'єра стали цікавіше. Навіть порівняно невеликий автопарк 32 автомобіля не став перешкодою для любителів поганяти в Рокпорту. Старі ігри-гонки на ПК відрізнялися в тому числі і атмосферою, а Most Wanted лише примножив це. Головному героєві хочеться співпереживати, що для ігор-аркад взагалі не властиво. Гонки на старих машинах, ігри на ПК, які досі не забуті, хоча минуло десятиліття і більше, користуються попитом у публіки. Чому? Напевно, справа в тому, що в них немає нав'язливого product placement, маркетингових вивертів і обіцянок "доопрацювати" проект в недалекому майбутньому. Такі ігри гарні з-за того, що вони випускалися в умовах жорсткої конкуренції людьми, які намагалися зробити життєздатний контент. На жаль, сьогодні справи йдуть зовсім інакше.

  Популярі новини
  Загрузка...