Новини високих технологій
» » Види Windows 10 і їх відмінності

Види Windows 10 і їх відмінності

22-04-2018, 21:23
1 031
Microsoft почала випуск Windows 10 ще в 2015 році. З цього моменту користувачі отримали можливість безкоштовно оновити свої пристрої до цього дистрибутива, якщо раніше на них використовувалися «Віндовс 7 або пізнішої версії. Також у продажу з'явилися нові ПК з попередньо встановленою ОС 10.
Пізніше з'явилася «оболонка» цієї серії телефонів, ігрових консолей Xbox і інших пристроїв. Перші види Windows 10 були призначені для комп'ютерів, ноутбуків і планшетних ПК (для девайсів з розміром екрану 8 дюймів або більше). Спочатку з'явилися чотири версії нової ОС для ПК: Home, Pro, Enterprise і Education. У 2017 році вийшли ще кілька варіантів цього дистрибутива.

Функції нової оболонки

Представники Microsoft докладно описали відмінності між версіями новою ОС ще до її виходу на ринок. Всі варіанти системи містять нове меню (класичний вигляд «Пуск» Windows 10) і веб-браузер, Edge, а також програмне забезпечення персонального помічника Cortana, підтримку нових функцій безпеки, включаючи розпізнавання осіб і відбитків пальців. Також скрізь доступні можливості використання віртуального робочого столу і безперервного переходу з режиму ПК на планшетний, коли ви від'єднуєте клавіатуру.


Якщо ж зачіпати бізнес-функції, все виглядає трохи по-іншому. Windows 10 Home не підтримує шифрування BitLocker, віддалений робочий стіл «Віндовс», управління груповими політиками, корпоративну захист даних або деякі інші функції, що вимагають версії Pro і інших. Тим часом користувачі Enterprise отримують деякі можливості, недоступні для Windows 10 Pro, включаючи AppLocker, To Go Creator, Credential Guard і Device Guard.
По більшій частині, версія Education - це те ж саме, що і Enterprise. Просто вона призначена для використання в освітній сфері, а не в бізнесі. Однією з функцій, доступною тільки для Enterprise, є Long Term Service Branch. Це означає, що корпоративні клієнти можуть відкладати оновлення Windows, які надають нові функції, протягом багатьох років, при цьому продовжуючи отримувати оновлення системи безпеки.


Варто зазначити наступне. Незважаючи на те, що оновлення пристрою до "Віндовс 10" призведе до появи деяких нових функцій, ви втратите деякі можливості, які були доступні в більш ранніх версіях ОС. Вбудована підтримка відтворення DVD більше не присутня, але ви зможете встановити сторонні відеопрогравачі, які зможуть обробити цей формат. Крім того, Windows Media Center також недоступний для дистрибутива десятки.

Види Windows 10 і їх відмінності

На сьогоднішній день Windows 10 має дванадцять випусків з різними наборами функцій, можливостей або специфікацій для певних пристроїв. Деякі видання поширюються тільки на девайси безпосередньо від виробника, в той час як інші варіанти ОС (такі як Enterprise і Education) доступні тільки через канали корпоративного ліцензування. Microsoft також представила «Віндовс 10» для використання на певних класах пристроїв, включаючи смартфони (Windows 10 Mobile) і пристрою IoT. Бажано порівнювати всі види Windows 10 і відмінності між ними починаючи з найпоширеніших версій.
Різновид 10 Home призначена для використання на ПК, планшети і ПК «2 в 1». Ця версія включає в себе всі необхідні функції і можливості, орієнтовані на непрофесійного споживача.
Windows 10 Pro має додаткові функціонали, орієнтовані на бізнес-середовище і досвідчених користувачів. З робочим можливостями і характеристиками ця ОС еквівалентна «Віндовс 8.1 Pro». Вона має стандартний вигляд Windows 10 і її особливості виражені в наявності додаткових професійних додатків і сервісів.

Корпоративні видання

Ці випуски «Віндовс 10» містять особливі функції, призначені для полегшення централізованого управління багатьма установками ОС всередині організації. Основним джерелом їх придбання є корпоративний ліцензійний контракт із Microsoft. Windows 10 Enterprise надає всі можливості 10 Pro з додатковими функціями, призначеними для роботи в IT-організаціях. Ця ОС функціонально еквівалентна Windows 8.1 Enterprise. Windows 10 Education поширюється через академічну корпоративне ліцензування. Спочатку повідомлялося, що вона має той же набір функцій, що і Enterprise. Однак, вона пропонує трохи менше можливостей.
В липні 2016 року була випущена версія Education Pro, призначена для партнерів по апаратним засобам на нових пристроях, придбаних зі знижкою академічної ліцензії K-12. Цей варіант ОС містить програма «Настройка навчальних комп'ютерів», яке дозволяє налаштувати параметри за допомогою флеш-накопичувача USB. Education Pro не включає в себе функціонали Cortana, Windows Store або Spotlight. Enterprise LTSB - це довгостроковий вид Windows 10 Enterprise, який планує випускатися кожні 2-3 роки. Вона підтримуються оновленнями безпеки протягом 10 років після випуску, і навмисно не буде отримувати ніяких оновлень функцій. Деякі можливості, включаючи Windows Store і пов'язані додатки, не включені в дане видання. Очікується, що випуск цієї версії в 2019 році буде названий Windows 10 Enterprise LTSC.
Windows 10 Mobile Enterprise надає всі функції Mobile версії з додатковими можливостями, допомагають організаціям, заснованим на IT, таким же чином, як і Enterprise, але виключно для мобільних пристроїв.

Окремі випуски пристроїв

Ці види Windows 10 ліцензуються тільки виробникам пристроїв. Основний спосіб роздобути ці варіанти ОС - покупка певного пристрою (наприклад, смартфона), але яке система попередньо встановлена. Windows 10 Mobile призначена для смартфонів і невеликих планшетів. Вона включає в себе всі основні споживчі функції, включаючи можливості Continuum. Де-факто, це послідовник Windows Phone 8.1 і RT.

Версія IoT розроблена спеціально для використання на невеликих майданчиках, недорогих пристроях і сценаріях IoT. Це ребрендированная версія ранніх вбудованих операційних систем Microsoft - Windows Embedded. Вже оголошено три випуску: IoT Core, IoT Enterprise і IoT Mobile Enterprise.

Версії S

Windows 10 S - це обмежена версія «Віндовс 10», призначена в першу чергу для пристроїв з невеликими можливостями на ринку освіти. Вона має більш швидку початкову настройку і процес входу в систему, так і в цілому спрощений вигляд Windows 10. Крім того, ця версія дозволяє настроювати пристрої з допомогою USB-накопичувача з додатком «Настройка навчальних комп'ютерів». Windows 10 S дозволяє установку програмного забезпечення (як Універсальний Platform, так і додатків API) з Windows Store, хоча програми командного рядка або оболонки не можна. Системні налаштування заблоковані, Microsoft Edge встановлений в якості браузера за замовчуванням, з Bing в якості пошукової системи. Операційна система може бути оновлена до Windows 10 Pro за плату, щоб забезпечити необмежену встановлення програмного забезпечення. Всі пристрої 10 S містять безкоштовну однорічну підписку на Minecraft: Education Edition. Критики порівняли видання з Windows RT і назвали його конкурентом Chrome OS. У березні 2018 року Microsoft оголосила про поступове припинення роботи Windows 10 S, назвавши причиною плутанину між виробниками і кінцевими користувачами. Компанія планує замінити це видання можливістю для постачальників випускати пристрої на версіях Home або Pro «S Mode», де за замовчуванням дозволено встановлювати програми з Windows Store з безкоштовним відключенням обмежень.

Вузькоспеціалізовані версії

Що являють собою конкретні види Windows 10 і їх відмінності? Крім основних версій ОС, розробники представили кілька варіантів, невідомих широкому колу користувачів. Вони призначені для роботи на деяких строго певних пристроях і для вирішення окремих завдань. Які є версії Windows 10 крім перерахованих вище? Team Windows 10 Team - це версія, призначена для пристроїв з завантаженням у Surface Hub. 10 серпня 2017 року Microsoft оголосила про випуск видання Pro for Workstations у вересні, разом з оновленням Fall Creators для «Віндовс 10». Ця версія призначена для високопродуктивного обладнання для інтенсивних обчислювальних завдань. Вона підтримує процесори Intel Xeon або AMD Opteron. Інші вимоги до пристроїв включають в себе RAM до 6 ТБ, файлову систему ReFS, Non (незалежний модуль подвійний лінійної пам'яті (NVDIMM)) і віддалений доступ до прямий пам'яті (RDMA). 15 грудня 2017 року ця версія була попередньо встановлена на двох робочих станціях Dell. Види Windows 10 Home, Pro і S можуть оновитися до цієї версії. Ця версія, в свою чергу, може бути налаштована до Pro Education, Enterprise або Education.

Варіанти системи для різних країн

Як і в попередніх версіях Windows, починаючи з XP, всі випуски «Віндовс 10» для апаратного забезпечення ПК мають варіації «N» і «KN», орієнтовані на Європу і Південну Корею, які виключають деякі пов'язані мультимедійні функції, включаючи медіаплеєри і пов'язані з ними компоненти, в цілях дотримання антимонопольних постанов. Як налаштувати Windows 10 в класичний вигляд, щоб отримати повноцінний доступ до мультимедіа? Функціонал Media Feature Pack можна встановити для відновлення цих функцій. Як і у випадку з Windows 8.1 для OEM-виробників доступна недорога версія 10 Bing. Вона надається у тих випадках, коли пошукова система від Microsoft встановлена за замовчуванням, і не може бути змінена на іншу систему пошуку. Версія призначена в першу чергу для недорогих пристроїв, і в іншому ідентична Windows 10 Home. Формула ліцензування Microsoft OEM бере до уваги розмір екрана, обсяг оперативної пам'яті і ємність сховища. В цілому ця версія має стандартний вигляд Windows 10.
У травні 2017 року повідомлялося, що Microsoft в рамках партнерства с China Electronics Technology Group створила спеціально модифіковану версію Enterprise, призначену для використання у філіях китайського уряду. Цей варіант попередньо налаштований на «видалення функцій, які не потрібні китайським державним службовцям», і дозволяє використовувати свої внутрішні алгоритми шифрування. Зміна вигляду Windows 10 в даному випадку недоступно.

Безкоштовне оновлення

Під час запуску 10-ї версії ОС представники Microsoft оголосили, що користувачі Windows 7 (Service Pack 1), 8 і 8.1 можуть безкоштовно перейти на 10 якщо оновлення відбудеться протягом одного року з дати її випуску. RT і відповідні корпоративні випуски ОС 7 8 і 8.1 були виключені з цієї пропозиції. Нові випуски Windows 10 звані оновленнями функцій, виходять два рази на рік в якості безкоштовного оновлення для існуючих користувачів. Кожне оновлення містить нові можливості й інші зміни в операційній системі. Швидкість змін, з якого система отримує оновлення функцій, що залежить від гілки випуску, з якої ОС завантажує оновлення. Основні види версій Windows 10 - Pro, Enterprise і Education - можуть додатково використовувати гілку, яка отримує оновлення більш повільними темпами. Цими режимами можна керувати за допомогою системних налаштувань, служб Windows Server Update Services (WSUS), Центру оновлень «Віндовс» для бізнесу, групової політики, або ж з допомогою систем управління мобільними пристроями, таких як Microsoft Intune.

Windows Insider

Windows Insider - це бета-тестуюча програма, яка дозволяє отримати доступ до попередніх версій «Віндовс 10». Вона розроблена з тією метою, щоб дозволити досвідченим користувачам, авторам та постачальникам тестувати і надавати відгуки про майбутніх оновленнях функцій для Windows 10 по мірі їх розробки. Сама Insider складається з трьох кілець» - Fast (які отримують нові збірки по мірі їх випуску), Slow (який отримує їх при затримці після розгортання для користувачів Fast Ring) і Release Preview.

Піврічний канал (цільової)

Піврічний канал (Targeted), раніше відомий як Current Branch (CB), поширює всі оновлення функцій, коли вони закінчують перевірку Windows Insider. Microsoft підтримує останню версію. В даному випадку надаються додаткові налаштування для зупинення або відстрочення оновлень функцій протягом певного періоду часу. Варто відзначити, що вони недоступні в Windows 10 Home.

Піврічний бізнес-канал

Піврічний бізнес-канал, раніше відомий як Current Branch for Business (CBB), поширює оновлення функцій з чотиримісячної затримкою, в порівнянні з цільовим. Це дозволяє замовникам і постачальникам оцінювати нововведення і виконувати додаткові перевірки перед широким випуском. У будь-який час пристрою можна перемикати назад на цільовий канал.

Канал довгострокового обслуговування (LTSB)

Ця гілка доступна виключно для випуску Windows 10 Enterprise LTSB, і вона поширює нові видання, які оновлюються кожні 2-3 роки. Конструкції LTSB дотримуються традиційної політики підтримки Microsoft, яка діяла до версії 10: ОС не наділяється новими функціями, а лише підтримується критично важливими оновленнями протягом 10 років після випуску. Вони не зачіпають Windows Store, більшість функцій Cortana і додаткових додатків (включаючи Microsoft Edge).
Цікаво по темі
Що таке помічник з оновлення до Windows 10?
Що таке помічник з оновлення до Windows 10?
Якщо ви ніколи не використовували автоматичне оновлення, то саме для таких людей і створений помічник з оновлення до Windows 10 від самого розробника
Коли закінчиться підтримка Windows 7: факти і прогнози
Коли закінчиться підтримка Windows 7: факти і прогнози
Операційна система Windows 7 є однією з найбільш успішних розробок компанії Microsoft. Незважаючи на те що вона була запущена ще в 2009 році, багато
Як зробити скріншот на "Віндовс Фон": інструкція
Як зробити скріншот на "Віндовс Фон": інструкція
Операційна система для мобільних пристроїв від Microsoft хоч і не набула величезної популярності серед користувачів, але все одно має певну фан-базу.
LTSB: що це в Windows 10?
LTSB: що це в Windows 10?
Сумнівно, звичайно, що рядові користувачі зустрічали на просторах інтернету таку річ, як LTSB. Як виявляється, вона безпосередньо пов'язана з
«Windows 11» – назва наступної версії операційної системи від Microsoft?
«Windows 11» – назва наступної версії операційної системи від Microsoft?
Не так давно світ побачив нову версію операційної системи Windows від Microsoft, їй присвоїли номер 10 а не 9 як думали багато хто зацікавлені