Як на "Віндовс 7" налаштувати мікрофон: інструкція

585 0 Новини високих технологій

Сьогодні більшість людей воліє спілкування по Інтернету. В основному це роблять через програму "Скайп". Біда полягає в тому, що, незважаючи на популярність дзвінків по Мережі і поліпшення технологій, чути співрозмовника все одно залишає бажати кращого. І справа тут не в програмі і не в якості з'єднання. Дешеві мікрофони, які вбудовані в материнську плату, не здатні забезпечувати комфортний рівень гучності. Як на "Віндовс 7" налаштувати мікрофон?

Вибір пристрою

Як на "Віндовс 7" налаштувати мікрофон: інструкція
Серед великої кількості моделей є кілька варіантів:
 • звичайні аналогові мікрофони;
 • мікрофони, інтегровані в веб-камеру;
 • мікрофони USB.
 • Аналогові моделі

  Як на "Віндовс 7" налаштувати мікрофон: інструкція
  До цього типу відносяться як звичайні мікрофони на ніжці, так і більш дорогі. Серед недорогих можна знайти найбільш чутливі, які згодяться для більшого числа звукових рішень. Всі комп'ютерні електретні мікрофони мають капсули, і застосовувати їх без підсилювача буде важко.


  Аналогові мікрофони підключаються в гніздо системного блоку, яке буває на передній або задній панелі і зазвичай забарвлене в рожевий колір. Для того щоб була хороша чутність, необхідний хороший вхід у звуковій карті. Без нього чутність буде нижче прийнятного рівня.

  Мікрофон, вбудований в камеру, і USB-мікрофон

  Як на "Віндовс 7" налаштувати мікрофон: інструкція
  В камеру найчастіше вбудовується аналоговий тип мікрофона. У цьому випадку роз'єм буде стандартним – 35 мм або USB. Другий тип краще, так як такі моделі мають вбудований підсилювач, який живиться від шини USB. Він здатний забезпечувати в більшості випадків комфортний рівень звуку.


  Але є нюанс – по шині не можна просто так передавати звук, так як перед цим його необхідно перетворити в цифрову форму. Дешеві камери мають неякісні перетворювачі, з-за чого голос співрозмовника чутний погано. USB-мікрофон без камери має більш високу якість звуку, але на ринку таких моделей мало.

  Як на "Віндовс 7" налаштувати мікрофон системними засобами?

  Як на "Віндовс 7" налаштувати мікрофон: інструкція

  Для прикладу буде використаний поширений кодек Realnek HD. Пристрій має бути підключений до входу перед тим, як буде здійснюватися налаштування мікрофону. "Віндовс 7" при підключенні запустить диспетчер кодека, який запитає про тип підключеного пристрою. Вибрати потрібно "Мікрофонний вхід". Тепер можна його налаштувати. Для цього можна скористатися диспетчером звуку Realtek або панеллю керування звуком операційної системи, яку називають ще мікшером гучності. Для відкриття диспетчера потрібно натиснути на його іконку в треї, а для запуску мікшера – клікнути правою кнопкою миші по відповідній іконці і вибрати пункт "Записуючі пристрої". Якщо не працює мікрофон, "Віндовс 7" спочатку повинна його знайти. Залежно від гнізда назви можуть відрізнятися. Але обов'язково повинно бути щось, схоже на Mic. Якщо пристрій не підключено, то у вікні воно відображатися не буде. Для того щоб побачити усі входи, включаючи відключені, потрібно натиснути правою кнопкою миші на вільне місце в вікні та поставити відповідні галочки. Отже, мікрофон підключений. Тепер необхідно відкрити вкладку "Рівні". Програма аудионастроек дозволяє виставити рівень вхідного сигналу до значення "100", а рівень підсилення – до 20-30 дБ. Саме тут полягає головна причина тихої роботи пристрою – малий рівень підсилення. Для більшої частини моделей вистачить 20 дБ. При більшому значенні гучність збільшиться, але зростуть і шуми.
  Як налаштувати мікрофон на "Віндовс 7" без них? Для боротьби з шумами потрібно буде перейти на вкладку "Покращення" і поставити галочку, що відповідає за їх придушення. Тут же треба зняти галочку, що відключає всі звукові ефекти. У тому випадку, якщо є ефект луни, можна також включити відповідну настройку. Після того як було включено придушення шуму, голос може помінятися і придбати грубуватий відтінок. Відбувається таке з-за низької якості мікрофона.

  Як на "Віндовс 7" налаштувати мікрофон за допомогою Realtek?

  Як на "Віндовс 7" налаштувати мікрофон: інструкція
  Для цього запускається диспетчер звуку. Далі необхідно знайти вкладку, що містить назву мікрофона. Тут також можна налаштувати рівень входу, посилення, якщо тихо працює мікрофон. Програма дуже зручна і в ній візуально все зрозуміло. Придушити відлуння і шум у ній також можна без особливих проблем. Варто зазначити, що даний метод налаштування однаково підходить для всіх версій операційної системи Віндовс".

  Що можна зробити ще?

  Якщо вищеописані заходи не допомогли досягти комфортного рівня гучності мікрофона, то краще придбати веб-камеру з вбудованим пристроєм. Якщо цього робити не хочеться з тих чи інших причин, то потрібно міняти мікрофон на більш дорогу модель або купувати окрему звукову плату з якісним входом. Хороше рішення – купівля USB-мікрофона, так як його якість в рази вище. Ще одним варіантом може бути придбання мікрофонного підсилювача, але вони коштують чимало. Хтось примудряється знайти друковані плати для того, щоб самостійно виготовити підсилювач і вирішити питання про те, як на "Віндовс 7" налаштувати мікрофон. Але для того, щоб зібрати такий пристрій, потрібно хоча б на аматорському рівні розбиратися в цьому.

  Перевірка якості зв'язку за допомогою "Скайпу"

  Для цієї мети була спеціально створена служба тестування звуку. Після установки програми у списку контактів за замовчуванням знаходиться саме вона. Для того, щоб перевірити зв'язок, потрібно зателефонувати в дану службу і виконати те, що скажуть в інструкції. Якщо якість звуку влаштовує, можна користуватися мікрофоном без проблем.

  Популярі новини
  Загрузка...