Що таке накрутка, як вона відбувається і для чого потрібна

332 0 Новини високих технологій

Сьогодні інтернет щільно ввійшов у повсякденне життя більшості людей, а багато хто знаходить в ньому не тільки розваги, але і роботу. Хтось воліє шукати тут цікаві йому новини та відео, інші люблять проводити час в соціальних мережах оцінюючи фото і пости один одного. Але не завжди така оцінка буває об'єктивна, навіть школярі вже знають, що таке накрутка, але не всі розуміють для чого і як роблять. Ось в цьому питанні і постараємося розібратися детальніше.

Що собою являє накрутка?

Якщо говорити коротко, то це цілеспрямоване збільшення числа підписників групи або лайків якогось поста. Проводиться така дія шляхом спеціальних програм або сервісів, про які поговоримо нижче.


За останні кілька років стала набирати популярність і накрутка переглядів відео на YouTube. Робиться це з метою підвищення рейтингу каналу і залучення нових глядачів.
Що таке накрутка, як вона відбувається і для чого потрібна

Кому це вигідно?

Все залежить від конкретної ситуації. Скажімо, накрутка лайків може бути вигідна як певному користувачеві соціальної мережі, так власнику групи, де цей пост розміщений. У першому випадку робиться це з метою привернути до себе увагу, щоб побільше людей оцінило висловлювання або фото автора. Ну а в другому випадку все зроблено для загальної розкрутки групи та залучення в неї нових учасників. З боку простих користувачів такі дії часто замовляються для того, щоб перемогти в якомусь конкурсі, суперечці і т. д. Рідко хто просто так буде матеріально витрачатися, лише б потішити своє самолюбство.


Що стосується власників груп, то для них накрутка підписників - це стандартний метод розкрутки співтовариства. Але тут теж потрібно діяти дуже акуратно, щоб не витратити даремно гроші.
Що таке накрутка, як вона відбувається і для чого потрібна

Як відбувається сам процес

Тим, хто ніколи не користувався подібними сервісами, може здатися, що все це складно і проблематично здійснити. Але на практиці все інакше - накрутка групи здійснюється швидко і просто, як і будь-яка інша форма накрутки. Якщо з цією метою використовувати спеціальний сервіс, то процес виглядає приблизно так:
 • Спершу потрібно в ньому зареєструватися, ряд таких сайтів вимагає вказати форму реєстрації (рекламодавець або виконавець).
 • Далі необхідно буде поповнити баланс на потрібну суму. Зробити це можна за допомогою електронних платіжних систем, таких як Webmoney або Яндекс.Гроші".
 • Потім ви вибираєте в формі замовлення потрібну вам послугу, якщо вам потрібні лайки, то вказуєте їх число та інші вимоги. Зазвичай можна вибрати стать, вік і регіон тих, хто буде виконувати завдання. Таким чином можна все зробити максимально природно, чим вище якість такої роботи, тим дорожче вона коштує.
 • Ну і останній етап - це запустити замовлення в роботу і спокійно спостерігати за збільшенням голосів.
 • Але знаючи, що таке накрутка і як її використовувати, все ж не варто зловживати цим. Адже надто велика кількість лайків або підписників у групі, де мало контенту і коментарів, може відразу привернути небажану увагу з боку адміністрації соціальної мережі, а простих користувачів змусить відмовитися від вступу в товариство.
  Що таке накрутка, як вона відбувається і для чого потрібна

  Навіщо потрібна накрутка груп

  Поговоримо про те, для чого взагалі потрібно штучно завищувати показники у соціальних мережах саме їх власникам. Тут все впирається в конкуренцію, зараз вже занадто багато створено груп і сторінок на будь-яку тему. Ті, хто опинився в самому початку, змогли добре розкрутити свої спільноти, навіть не вдаючись до накрутці. Досить було публікувати цікаву і актуальну інформацію по темі групи, і користувачі додавалися самі собою. Зараз інша ситуація. Набери в пошуку будь-якої соціальної мережі навіть не особливо популярний запит і з'явиться не один десяток груп. Ось і доводиться власникам якось залучати нових учасників до себе, рекламуючи свою групу в таких сервісах. Часто групи в Мережі є продовженням якогось сайту. Це дає більший охоплення потрібної аудиторії вебмастеру, а значить, у нього потенційний дохід від реклами буде вище. Але навіть якщо група або сторінка в соціальній мережі створена без явної реклами якогось товару або компанії, то в майбутньому, успішно розкрутив її, власник зможе сам непогано заробляти на рекламі в ній.
  Що таке накрутка, як вона відбувається і для чого потрібна
  Ось це і є відповідь на питання, з якою метою здійснюється накрутка самими творцями таких спільнот, і чому накрутка без завдань малоефективна (написання коментаря тощо).

  Ефект

  Варто сказати кілька слів про той ефект, який дає така штучна імітація інтересу користувачів. Отже, ось що результаті від правильно проведеної накрутки може отримати її власник:
 • збільшення числа учасників спільноти;
 • більший охоплення аудиторії, що сприяє залученню нових членів групи, так і поширенню певної інформації;
 • якщо пост цікавий, то можливе зростання числа коментарів;
 • можливе підвищення ранжування в пошуку по певних запитах.
 • Але все це відбудеться за умови правильного розуміння, що таке накрутка і як потрібно робити. Якщо дії будуть невірними, то ефект може бути протилежним очікуваному.
  В якості прикладу можна навести велику кількість лайків під постом без наявності коментарів. Це буде виглядати зовсім неприродно, що навіть відштовхне від багатьох перегляду посту.
  Що таке накрутка, як вона відбувається і для чого потрібна

  Де замовляти накрутку не варто?

  До питання вибору сервісу варто підійти серйозно. Необхідно вивчити всю можливу інформацію про нього. Особливу увагу варто приділити відгуками тих учасників, які вже користувалися його послугами. Шукати таку інформацію краще в групах і на форумах вебмайстрів, оптимізаторів і схожих сайтах. Там ви швидше зустрінете не замовні пости, а чесні відгуки. Інформації, зазначеної на сторінках самих сервісів, чи варто довіряти. Пояснимо на зрозумілому прикладі. Скажімо, захотіли ви залучити нову групу учасників. Зайшли на такий сервіс, зробили реєстрацію і замовили 400 нових підписників. Вам здається, що ви все прорахували, в налаштуваннях вказали поступове додавання (скажімо по 20 чоловік на добу). Перший час ви безумовно будете задоволені. Але ось пройшов місяць з моменту додавання останнього учасника в групу і що ви можете бачити в статистиці - половина, а то й більше ваших підписників виявляються звичайними ботами, які незабаром і зовсім блокуються.

  І що в результаті отримали: гроші витрачені на рекламу, нерви і ваш час, а результату немає. І нікому не можна пред'явити претензії, адміністрація сервісу від вас просто відмахнеться, і ви опинитеся на тому ж місці в просуванні групи, з якого і починали.
  Що таке накрутка, як вона відбувається і для чого потрібна

  Як уникнути такої ситуації?

  Але все ж таки можна звести до мінімуму ризик марно витратити гроші. Потрібно лише навчитися правильно вибирати сервіси, і тоді позитивна віддача від такої накрутки не змусить себе чекати. Ось кілька порад по темі:
 • В першу чергу уникайте дешевих сервісів, в яких вартість лайків і залучення в групу нових учасників набагато нижчі, ніж середні по ринку. Це вже може говорити про те, що там спочатку задумано участь ботів.
 • Друге, що потрібно зробити, це відмовитися від великих замовлень в перший час. Робіть невеликі замовлення протягом тривалого часу і уважно відстежуйте результат. Якщо він вас не влаштує, то відмовтеся від продовження співпраці з цим сайтом.
 • Пріоритет ставте ті сервіси, де можна реєструватися і виконавцям для виконання такого роду завдань. Це вже говорить про те, що там будуть реальні користувачі.
 • Не співпрацюйте з відкритими сайтами, краще візьміть на замітку перевірені ресурси.
 • Замовлення накрутки поза сервісів

  Більш досвідчені користувачі добре знають, що будь-яку роботу в інтернеті можна замовити безпосередньо на форумах або біржах фріланса. Деколи це може бути значно дешевше, ніж робота з сервісами, але і тут є підводні камені, про які не варто забувати.
  Основний недолік такої форми співпраці - це відсутність будь-яких гарантій на якість виконаної роботи. Адміністрація бірж виступає лише як посередник, а в спірній ситуації може тільки повернути вам гроші, і то за умови, що стане на вашу сторону.
  Що таке накрутка, як вона відбувається і для чого потрібна
  Якщо ж ви працюєте безпосередньо, часто виконавець просить зробити передоплату за накрутку голосів. У разі якщо результат вас не влаштує, то не факт, що вам повернуть гроші. І максимум, що ви зможете зробити, це залишити негативний відгук про виконавця. Якість роботи безпосередньо в чому залежить від використовуваної програми для накрутки і досвіду виконавця. Тут також варто дотримуватися простого правила - співпрацювати тільки з тими ресурсами, які мають велику базу позитивних відгуків і не один рік займаються саме цим напрямком.

  Пошук в мережі

  Знаючи, що таке накрутка і для чого її використовують, залишається тільки знайти потрібні нам сервіси. Зробити це досить просто, варто лише забити в пошук фразу "Сервіси накрутки" з потрібними вам уточненнями і вибрати з пошуку те, що підійде саме вам. Якщо ви вирішили працювати безпосередньо з однією людиною, тоді потрібно зайти на одну з популярних бірж фріланса. Хорошим вибором будуть лідери рунета: FL.RU або KWORK.RU. Там ви легко зорієнтуєтеся і перейти в потрібний розділ, а якщо виникнуть якісь питання, то техпідтримка бірж охоче вам допоможе.

  Популярі новини
  Загрузка...