Що буде, якщо видалити папку System32 у Windows-системах будь-якого покоління?

332 0 Новини високих технологій

Дуже часто користувачі комп'ютерів і ноутбуків, на яких встановлені ос Windows-системи, сліпо слідують рекомендаціям «фахівців» з очищення системного розділу від сміття для прискорення роботи ОС і помічають, що основний каталог Windows займає набагато більше місця, ніж це було відразу після інсталяції ОС. Одним з найбільш великих обсягів має тека System32. Недовго думаючи, користувачі намагаються позбавитися від неї самої, від її вмісту, зовсім не підозрюючи, що буде, якщо видалити папку System32. На жаль, кілька забігаючи вперед, варто сказати, що нічого доброго від таких дій чекати не варто. Далі спробуємо розібратися, що це каталог, що в ньому знаходиться, і чи можна з ним робити операції, пов'язані з очищенням вмісту.


Що буде, якщо видалити папку System32 у Windows-системах будь-якого покоління?

Що являє собою директорія System32 і які файли в ній зберігаються: загальна інформація

Для визначення важливості цієї директорії у забезпеченні нормальної роботи операційної системи необхідно відразу ж звернути увагу на її назву. Воно говорить саме за себе – це системний каталог, в якому знаходяться компоненти, що відповідають за коректну роботу Windows, а в системах з розрядністю 64 біта його додаткова функція полягає в тому, щоб можна було запускати і 32-бітні програми.
Що буде, якщо видалити папку System32 у Windows-системах будь-якого покоління?
До того ж серед них дуже багато стандартних програм Windows і засобів керування системою. Але деякі користувачі виявляють, що в 64-бітних ОС дуже багато компоненти каталогу System32 дублюються в директорії SysWOW64. Так навіщо тримати в системи з архітектурою 64 біта каталог для 32-розрядних додатків? Це в більшості випадків і провокує багатьох на видалення описуваної папки. Але тут не все так просто.


Можна видалити папку System32 і як це зробити?

Дійсно, для багатьох необізнаних користувачів спокуса видалення занадто великий. Проте при першій же спробі система починає видавати масу попереджень з приводу того, що цей каталог не можна видаляти або якісь об'єкти просто не видаляються з причини блокування. Це, з точки зору самої системи, абсолютно правильно. Але багатьох це не зупиняє. Так давайте ж подивимося, що можна видалити в папці System32. За великим рахунком, жоден з присутніх там компонентів чіпати небажано.
Що буде, якщо видалити папку System32 у Windows-системах будь-якого покоління?
Якщо вже хочете почистити накопичився там сміття або позбавитися від можливого проникнення вірусів, краще скористайтеся стандартною процедурою очищення диска «С», додатково вказавши видалення системних файлів. Також можна застосовувати автоматизовані програми-оптимізатори начебто CCleaner або iObit ASC.
Що буде, якщо видалити папку System32 у Windows-системах будь-якого покоління?
Якщо ж ви дійсно хочете позбутися від цього каталогу, в працюючій системі спочатку необхідно змінити права доступу до нього, встановивши в якості власника через властивості папки себе коханого. Але така методика застосовна далеко не до всіх файлів, і деякі з них так і залишаться на жорсткому диску. Для повного видалення всіх залишкових об'єктів можна використовувати утиліту Unlocker, в якій при виявленні блокуючого вибирається дескриптора саме видалення, а можливо, і попереднє завершення процесів або розблокування доступу.
Також можна завантажитися з допомогою знімного носія, на якому записана середовище LiveCD, після чого позбутися від шуканого каталогу через командний рядок. Але ця операція досить складна і може вимагати багато часу. А от набагато простіше зняти свій жорсткий диск, підключити до іншому комп'ютера, завантажити операційну систему, встановлену саме на тому терміналі, до якого здійснюється підключення, а потім позбавитися від всього непотрібного як раз в цій працює ОС.

Що буде, якщо видалити папку System32?

З основними діями розібралися. Тепер подивимося, що буде, якщо видалити папку System32. У разі вилучення прямо в працюючій ОС наслідки позначаться негайно. Можете бути абсолютно впевнені, що почнуть вискакувати сині екрани, а основні системні інструменти, що запускаються з консолі «Виконати», виявляться недоступними, перестане працювати «залізо», оскільки саме в цьому каталозі знаходиться безліч драйверів пристроїв, і т. д. В разі видалення директорії при старті зі знімного носія або при підключенні жорсткого диска до іншого комп'ютера при повторному використанні його на своєму терміналі або ноутбуці система перестане завантажуватися взагалі, а відновлення може виявитися неможливим.

Як відновити систему після видалення каталогу System32?

Тепер припустимо, що користувач все-таки видалив папку System32. Що робити в такій ситуації? Які кошти зможуть привести систему в почуття? За великим рахунком, якщо у вас попередньо була створена працездатна копія системи, можна скористатися нею, але це стосується тільки образу, а не точки відновлення, яка зберігається саме в описуваному каталозі. Якщо автоматично відкат при завантаженні стартувати не буде, можна спробувати відновити систему з завантаженням зі знімного носія, а потім, якщо це можливо, запустити повну перевірку системних файлів з командного рядка (sfc /scannow).
В деяких випадках доцільно використовувати початкове меню, в якому можна вибрати завантаження останньої робочої копії, а якщо це не допоможе, можна спробувати виконати старт з підтримкою командного рядка і мережевих драйверів, щоб відсутні компоненти були завантажені з інтернету. Однак на це надії мало (адже більшість драйверів з каталогу було видалено, а ті, що залишилися в директорії SysWOW64 можуть і не працювати), і зазвичай допомагає тільки повна перевстановлення Windows.

Що в підсумку?

Тепер, напевно, вже стає зрозуміло, що буде, якщо видалити папку System32 і чому займатися такими речами вкрай не рекомендується. Взагалі, варто повторитися: якщо ви хочете позбутися від комп'ютерного сміття абсолютно безболісно для системи, краще скористайтеся стандартними методами очищення або застосовуйте вузькоспрямовані утиліти. З їх допомогою шкоди операційній системі ви точно не завдасте. А видаляти сам каталог вручну не можна ні за яких обставин!

Популярі новини
Загрузка...