Годинник, що вимірюють пульс і тиск: огляд, характеристики. Наручний годинник з тонометром і пульсометром

21 0 Новини високих технологій

Для того щоб не настало відрази від занять спортом, необхідно правильно організувати тренування. Правильна організація передбачає підбір оптимального темпу та інтенсивності занять. У нашому світі все технології оцифровуються. Не став винятком і спорт. Для здійснення правильної організації тренування з'явилися годинник, що вимірюють пульс і тиск. Крім використання в спортивному житті, такі пристрої можуть застосовуватися повсякденно.

Поняття про подібні годинах

Годинник, що вимірюють пульс і тиск: огляд, характеристики. Наручний годинник з тонометром і пульсометром
Годинник, вимірюють пульс і тиск, з'явилися на ринку порівняно недавно. Вони дозволяють стежити за станом свого здоров'я в будь-якому місці. Годинами деякі моделі називаються, тому що їх зовнішній вигляд сильно схожий на цей пристрій. Але принцип дії у них інший. При вимірюванні пульсу і тиску ці дані по бездротовому зв'язку передаються на обробку отриманої інформації, після чого на циферблаті висвічуються отримані числа. При тому, що даний принцип діє для всіх подібних пристроїв, багато моделей мають і вбудовані годинник.


Для чого потрібні подібні годинники в спорті

Спортсмен при виконанні навантажень не може самостійно оцінити стан свого організму. Здається, що все добре, а потім настає різке погіршення здоров'я. Тому спортом потрібно займатися з приладами, що дозволяють контролювати стан організму. Спортивні годинник допомагають здійснювати ці функції. В них вбудовують тонометр, пульсометр, а часто і крокомір, що дозволяє підібрати оптимальний темп тренування, а також тривалість і частоту періодів відпочинку для відновлення сил.


Пульсометр необхідний для виконання вимірювань коливань стінок судин. За допомогою тонометра відбувається вимірювання тиску в аорті. Надмірні фізичні навантаження різко підвищують тиск, що навіть може призвести до інсульту чи інфаркту. За допомогою годин з тонометром і пульсометром можливо запобігти подібний негативний сценарій.

Критерії покупки

При виборі спортивних годин і інших подібних пристроїв потрібно керуватися декількома критеріями:
 • кількість виконуваних функцій — чим їх більше, тим більше енергії вони витрачають і можуть розрядитися в самий невідповідний момент;
 • синхронізація з іншими мобільними гаджетами або комп'ютерами з різними ОС;
 • подача сигналу про наближення критичної точки (він може бути звуковим, а може бути вібраційним);
 • дані, що показуються годинами, повинні бути точними і відтворюваними традиційними пристроями;
 • годинник повинні бути ударостійкими та водонепроникними;
 • також при виборі потрібно враховувати естетичні показники і безпека годин.
 • Правила використання

  Годинник з тонометром і пульсометром необхідно застосовувати відповідно до рекомендаціями, наведеними виробниками в інструкціях. Кожна модель має свої особливості, але також для даних пристроїв існують і загальні характеристики.
  Годинник, що вимірюють пульс і тиск: огляд, характеристики. Наручний годинник з тонометром і пульсометром
  Так, кров'яний тиск визначається розрахунковим шляхом при введенні базового параметра. В якості подібного для людей, які страждають гіпо - і гіпертонію потрібно вводити їх нормальний тиск, відповідне їх будовою і віком, і тиск, який викликає неприємні симптоми. Спортсмени в якості базових вводять свідчення у спокійному стані і після фізичного навантаження, причому останні повинні визначатися після виконання комплексу вправ, які передбачені в інструкції.
  Задня кришка годинника повинна щільно прилягати до руки, оскільки подача імпульсів відбувається через неї. Достовірні дані можна отримати, використовуючи тільки ліву руку.

  Вимірюємо атмосферний тиск і пульс людини

  Фірма Casio випускає наручний годинник, що вимірюють пульс і тиск. Останнім вимірюється не кров'яний, а атмосферний. Іноді виникає така необхідність, особливо для людей, які піддані впливу на своє здоров'я метеофакторів або для спортсменів, що здійснюють підйом в гори. Таким чином, дані годинник включають в себе барометр. Пульсометр має нагрудний датчик, що дозволяє досить точно визначити частоту скорочень серцевого м'яза і запобігти граничну навантаження.
  Годинник, що вимірюють пульс і тиск: огляд, характеристики. Наручний годинник з тонометром і пульсометром
  До таких моделей відносяться Casio CHR-200-1V і Casio CHF-100-1V. Перша може використовуватися людьми, що мають масу тіла від 20 до 200 кілограм з 15-річного віку і аж до 70 років. Секундомір має записну книжку, в яку заносяться дані про середньому і максимальному пульсі часу знаходження у зоні оптимуму і виходу з неї, час тренування і витраченої на неї енергії. Ці години відносяться до розряду спортивних і можуть використовуватися при заняттях фітнесом і бігом. Екран має люмінесцентне освітлення, що дає можливість зчитувати показання навіть в темний час доби. Друга модель призначена для невеликих рук. Вона володіє потужною батареєю, працює без перезарядження до двох років. Тут також відображається пульс, однак, як і в першій моделі, кров'яний тиск не вимірюється.
  Годинник, що вимірюють пульс і тиск: огляд, характеристики. Наручний годинник з тонометром і пульсометром

  Годинник-браслети, вимірюють тиск і пульс

  Для самостійного вимірювання тиску і пульсу можна використовувати спеціальні браслети. Вони компактні, зберігають свідчення із зазначенням дат проведення замірів. Основні виробники розташовані в Японії, Швейцарії, Німеччини, Великобританії.
  Годинник, що вимірюють пульс і тиск: огляд, характеристики. Наручний годинник з тонометром і пульсометром
  До браслетів виробництва Японії відносяться:
 • «Омрон» - вимірювання артеріального тиску здійснюється без декомпресії, завмер «інтелектуальний»;
 • «Анд» - крім артеріального тиску, контролюється аритмія, з можливістю використання для різних користувачів;
 • «Нісі» - також дозволяє проводити виміри в різних користувачів.
 • Годинами виробництва Великобританії є «Лонгевита». Швейцарія виробляє браслети «Мікролайф», які показують пульс з зазначенням допустимих меж, при цьому вказують на аритмію, гіпо - і гіпертонію.
  Годинник, що вимірюють пульс і тиск: огляд, характеристики. Наручний годинник з тонометром і пульсометром
  Молоді люди після тренувань віддають перевагу більш дешеві браслети для вимірювання пульсу і артеріального тиску, які оснащені всього лише однією кнопкою. Все більшу популярність отримують фітнес-браслети з технологією smart, що дозволяє здійснювати синхронізацію зі смартфонами. Переваги браслетів:
 • не потрібно займати якесь особливе положення для вимірювання артеріального тиску;
 • не потрібно прикладати додаткові зусилля для використання приладу;
 • вони, як правило, виготовляються з гіпоалергенних матеріалів;
 • на сьогоднішній день існує величезна безліч моделей різного оформлення, що дозволить будь-якій людині здійснити вибір у відповідності зі своїм смаком;
 • показники відображаються на екрані, багато моделей оснащені підсвічуванням, завдяки чому показання можна побачити в темний час доби і навіть при відключеному електриці;
 • прилади від перевірених виробників, що пройшли випробування, досить точні.
 • Негативними моментами є те, що всі виробники використовують свої додатки для даних пристроїв, деякі моделі не мають звукового оповіщення, не всі удароміцні і водостійкі.

  Вартість різних пристроїв

  Годинник, що вимірюють пульс і тиск: огляд, характеристики. Наручний годинник з тонометром і пульсометром
  Фітнес-браслети можна придбати в магазинах «Ельдорадо». Ціна на годинник, що вимірюють тиск і пульс, коливається від 1500 до 13000 руб. Пульсометры в медичних магазинах коштують від 3500 до 13000 руб. Ціна спортивних годин з тонометром і пульсометром знаходиться приблизно в тих же межах.

  Підхід виробників

  Компанія Omron, один з найбільших виробників тонометрів, також розробила розумні годинник, що вимірюють тиск. Однак тут прилад складається не тільки з годин, крім цього, в склад входить пристрій, фиксирующееся на плечі. Це обумовлено тим, що який-небудь рух на зап'ясті потенційно створює похибка. На цих пристроях є датчики, що сигналізують, чи можна в положенні, яке прийняла рука людини, виробляти вимір тиску. Автоматично завмер здійснюється, коли рука знаходиться в районі серця. Якісні розумні годинник, що вимірюють тиск і пульс, повинні проходити багаторівневу перевірку, отримувати схвалення від лікарських асоціацій, сертифікати, після чого можуть надходити на реалізацію в спеціалізовані медичні магазини. Більшість подібних годинників, що реалізуються в мережі Інтернет, вважаються псевдонауковими і не справляються зі своїм завданням.

  На закінчення

  Таким чином, годинник, що вимірюють пульс і тиск, не є фантастикою. При проходженні моделями даних пристроїв всіх необхідних процедур та їх достатньої точності вони можуть використовуватися людьми в різних ситуаціях як компактні засоби, які можуть перебувати з собою. Існують моделі, які вимірюють не тільки артеріальний тиск, але і атмосферний.