Налаштування дисплея NVIDIA недоступні: як вирішити проблему?

17 0 Новини високих технологій

Іноді при спробі доступу до параметрів дисплея на комп'ютерах з встановленими графічними адаптерами від NVIDIA, користувач може отримати повідомлення про те, що налаштування дисплея NVIDIA недоступні. Змінити хоч щось не виходить зовсім. Що робити в такій ситуації, читайте у нижче поданому матеріалі.

Панель управління NVIDIA: налаштування дисплея NVIDIA недоступні. У чому причина?

Причиною виникнення такої ситуації більшість фахівців називає проблеми з драйверами відеокарти. Не дивно, адже саме таке керуюче ПЗ забезпечує зв'язок графічного адаптера з комп'ютерним монітором або екраном ноутбука.
Налаштування дисплея NVIDIA недоступні: як вирішити проблему?
Але чому налаштування дисплея NVIDIA недоступні в кожному конкретному випадку, іноді буває визначити досить складно, незважаючи на відому першопричину. Драйвери можуть застаріти, відсутнім або навіть бути пошкоджені. Залежно від цього, можна застосувати кілька дієвих рішень, які допоможуть вирішити проблему. Способи досить прості, але в деяких випадках необхідно враховувати специфіку ситуації.


Що робити, якщо налаштування дисплея NVIDIA недоступні?

Почнемо з самого простого. Якщо таке повідомлення в один «прекрасний» момент з'явилося при старті системи, але раніше все працювало, можливо, це якось пов'язано зі збоями в самій ОС. Немає нічого простіше, ніж активувати відновлення системи до того стану, коли проблеми не існувало. Те ж саме стосується і ситуації, коли видається повідомлення про те, що налаштування дисплея NVIDIA недоступні в Windows 10 або будь-якої іншої версії ОС після інсталяції оновлень. Цілком можливо, що деякі з них инсталлировались некоректно або самі викликають порушення в роботі операційної системи. В цьому випадку в розділі програм і компонентів необхідно видалити недавно встановлені апдейти, сортуючи їх за датою інсталяції. Але видаляти їх слід по одному, перезавантажуючи систему і пробуючи отримати доступ до налаштувань. Коли помилка оновлення буде знайдено, слід поставити ручний пошук, а потім виключити зі списку збійний пакет, попередньо запам'ятавши або записавши його номер.

Налаштування дисплея NVIDIA недоступні: як вирішити проблему?
Ще одна абсолютно банальна причина пов'язана з ситуаціями, коли на комп'ютері встановлено дві відеокарти (дискретна і інтегрована). Виправити ситуацію можна в «Диспетчері завдань», де відключається вбудований адаптер, якщо він використовується в даний момент, або активується карта NVIDIA. Точно такі ж дії для випадків, коли налаштування «Диспетчера пристроїв» ефекту не справили, можна зробити параметри BIOS, де зі списку встановлених відеокарт вибирається задіяння в якості основної NVIDIA.

Переустановка та оновлення драйверів

Але, припустимо, що всі вищеописані методи не спрацювали, а система видає повідомлення про те, що налаштування дисплея NVIDIA недоступні. У такій ситуації потрібно ручне втручання користувача.
Налаштування дисплея NVIDIA недоступні: як вирішити проблему?
Щоб далеко не ходити, спробуйте в тому ж «Диспетчері пристроїв» оновити драйвери адаптера. Якщо це не спрацює, видалити драйвери або навіть саму відеокарту. Можливо при перезавантаженні драйвери встановляться автоматично. В крайньому випадку можна використовувати інсталяційний диск з драйвером адаптера, якщо такий є в наявності. Але найбільша проблема полягає в тому, що таким способом драйвери видаляються не завжди, і повідомлення про те, що налаштування дисплея NVIDIA недоступні, з'являється знову і знову.

Видалення старих драйверів

В цьому випадку потрібно буде самостійно видалити всі драйвери і супутнє програмне забезпечення, використовуючи для цього розділ програм і компонентів, що знаходиться в «Панелі управління».
Налаштування дисплея NVIDIA недоступні: як вирішити проблему?
Також для повного очищення системи від непотрібних драйверів можна скористатися утилітою Display Driver Uninstaller (але вона призначена тільки для драйверів і не видаляє додаткові програми). Після цього слід перезавантажити систему і встановити всі компоненти заново. Для інсталяції драйверів самих свіжих версій краще всього використовувати автоматизовані утиліти начебто Driver Booster, які оновлять керуюче ПО абсолютно для всіх пристроїв, наявних на комп'ютері.

Спеціалізовані драйвери

Ще один варіант виправлення проблеми того, що налаштування дисплея NVIDIA недоступні, стосується нестандартних моделей ноутбуків.
Налаштування дисплея NVIDIA недоступні: як вирішити проблему?
Для початку відкрийте меню «Виконати» і введіть команду msinfo32 після чого знайдіть точна назва моделі лептопа. Потім зверніться до офіційного ресурсу виробника, задайте пошук драйверів за назвою моделі і завантажити відповідний драйвер, після чого встановіть його самостійно.

Примітка: якщо інсталятор представлений у вигляді EXE-файлу, використовуйте звичайний запуск від імені адміністратора. Якщо це файл INF, через ПКМ виберіть рядок «Встановити». Якщо система повідомить, що таким чином драйвер встановити неможливо, перейдіть до «Диспетчер пристроїв», виберіть оновлення драйвера і вкажіть шлях до збереженого INF-файлу. Деякі виробники пропонують користувачам онлайн-перевірку ноутбуків, після проходження якої буде виданий список проблем, а також рекомендації щодо їх усунення. І драйвер графічного адаптера можна не викачувати, а встановити прямо з сайту виробника.

Післямова

Ось і все, що можна сказати про усунення вищеописаної проблеми. Який засіб використовувати? Питання риторичне. В принципі, можна відразу встановити автоматизовану програму оновлення драйверів. Якщо проблема полягає не в драйверах, а в додатковому ЗА, від нього доведеться позбутися, а потім встановити заново, завантаживши останню версію з сайту NVIDIA. Втім, ті, хто має навички роботи з драйверами, можуть виконати всі дії і в ручному режимі.