Смартфон Sony Xperia J - відгуки, характеристики та особливості

14 0 Новини високих технологій

Смартфон Sony Xperia J – менший і більш дешевий брат телефону Джеймса Бонда Xperia T, але не слід очікувати, що він схожий на нього. Це набагато більш стримана модель, менш яскрава, яка охоче залишається поза центру уваги і божевільних автомобільних гонок по Французькій Рив'єрі. Ціна смартфона теж більш стримана – пристрій коштувало близько 16500 р., складаючи конкуренцію НТС Desire C, Orange San Diego, BlackBerry Curve 9320 і трохи більш дешевої Xperia Miro.

Дизайн

Телефон Sony Xperia J, за відгуками, дуже схожий на Xperia T, при чому обидві моделі запозичили деякі риси у популярних Xperia Arc і Arc S. Знаменита увігнута задня панель смартфона є самим сильним нагадуванням про попередніх телефонах Sony Ericsson і забезпечує унікальний, приємний для очей дизайн. Пристрій зручно лежить в долоні, 124 г достатньо збалансовані, а тонке шасі розміром 1243х612х92 мм, звичайно ж, не є надмірним. Це надійний телефон з гарною якістю зборки, і хоча пластикова кришка тонковата, її легко зняти, на відміну, наприклад, від задньої панелі Nokia Lumia 820.


Фронтальну частину займає 4-дюймовий дисплей, щодо яскравий, але його дозвіл, рівне 480 х 854 пікселів, не надто висока, особливо якщо врахувати, що San Diego пропонує 600 x 1024. Це не означає, що екран поганий, а оновлена до версії Android 4.1 операційна система забезпечує економію батареї, нову панель швидкого доступу і Sony Select – нудні рекомендації додатків та ігор. Допустимим одноядерним процесором частотою 1 ГГц і 512 МБ ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті смартфону здебільшого вдається працювати з терпимим швидкодією.
Смартфон Sony Xperia J - відгуки, характеристики та особливості
Над екраном розміщена фронтальна VGA-камера, а зліва знаходиться порт microUSB для зарядки і підключення Xperia J до комп'ютера. Це не найкраще для нього місце, оскільки роз'єм на підставі телефону набагато спрощує його використання при підключенні. Вгорі в центрі є лише 35-мм роз'єм для гарнітури, який полегшує носіння смартфона з навушниками, підключеними в кишені. Вигнута кришка має злегка прогумовану обробку, не таку зручну, як у Desire C, але випадкове випадання з рук запобігти зможе. У верхньому лівому куті задній панелі розташована 5-Мп основна камера зі світлодіодним спалахом, а решітка динаміка знаходиться внизу.

Елементи управління

Під дисплеєм на рамці знаходяться кнопки «Додому», «Назад», «Меню» – Sony не перейшла на екранні елементи керування і не замінила виклик меню функцією багатозадачності, рекомендованої Google. Праворуч вгорі знаходиться вимикач живлення/блокування і нижче – кнопка регулювання гучності. Вимикач Sony Xperia J відгуки власників називають дуже маленьким і жорстким, що занадто ускладнює просту задачу блокування або активації екрану. При натисканні вимикача живлення з сріблястою смужки в основі смартфона поллється світ – це популярний прийом в телефонах Sony (і раніше Sony Ericsson), прослеживающийся до моделі W850i з пульсуючим помаранчевої кнопкою меню.
Смартфон Sony Xperia J - відгуки, характеристики та особливості

Інтерфейс користувача

Смартфон працює на базі Android 4.1 яка значно збільшила швидкість роботи телефону, а також привнесла в панель повідомлень новий елемент швидких налаштувань. За відгуками, характеристики Sony Xperia J обумовлені слабким 1-ГГц процесором і 512 МБ оперативної пам'яті, яких ледь вистачає для роботи операційної системи. Sony додала власну легку користувача надбудову, яка залишає ОС досить чистою, даючи стабільний, але трохи млявий інтерфейс.
Розблокування телефону, перегортування домашніх екранів і відкриття папки з додатками проблем не викликає (більшу частину часу), але при запуск програм відсутність внутрішніх резервів стає очевидним. Навіть просте, таке як контакти або програма обміну повідомленнями, вимагає декількох секунд, не кажучи вже про більш ресурсоємному. До останньої категорії можна віднести додаток камери – користувачі навіть починають сумніватися, чи натиснули вони на ярлик, оскільки тільки через 3-4 смартфон дає зрозуміти, що щось відбувається. Уповільнене завантаження також болюча при запуску з екрану блокування. Гортання в іншу сторону при розблокування телефону на кілька секунд відкриє робочий стіл. Спочатку це бентежить, оскільки змушує думати, що вироблено розблокування смартфона. Якщо спробувати зробити що-то занадто швидко, телефон Sony Xperia J ST26i, за відгуками покупців, не здатний прискоритися, а завмирає на кілька секунд, намагаючись обробити той факт, що зроблена спроба відкрити галерею прямо з програми камери при простому натисканні на фото.

Чуйність екрану також не завжди достатня – іноді потрібно кілька спроб.
Смартфон Sony Xperia J - відгуки, характеристики та особливості
Відгуки про Sony Xperia J ST26i White рекомендують залишати тільки мінімальна кількість запущених додатків, тим більше що це досить легко зробити, оскільки утримання натиснутою кнопки переходу на домашню сторінку дає доступ до меню з завданнями Android. Можна перегорнути мініатюри, які потрібно закрити, щоб оберегти процесор від перевантаження. 4-дюймовий дисплей щодо чіткий для телефону в цьому ціновому діапазоні, і хоча він багато на що не претендує, він більше, ніж у Xperia Miro або HTC Desire C. Користувачеві доступні 5 домашніх екранів, число яких не можна збільшувати чи зменшувати, а також ряд віджетів Android і Sony, в т. ч. 3 варіанти Timescape. При натисканні на порожню ділянку сторінки відкривається меню, що пропонує віджети, програми, папки, ярлики, шпалери та теми. Це дозволяє швидко налаштувати смартфон на свій розсуд. Ймовірно, краще всього уникати занадто великої кількості віджетів з інтенсивним використанням даних, оскільки це може уповільнити телефон ще більше. Збереглася стара добра панель повідомлень Android. Досить відтягнути верхню частину екрану, щоб побачити останні повідомлення, а також клавішу доступу до меню налаштувань. Деяких розчарувало відсутність можливості оперативно включати Bluetooth і Wi-Fi, але віджет на робочому столі може вирішити цю проблему. Все це досить інтуїтивно зрозуміло, особливо тим, хто використовував Android в минулому, без зайвих надбудов, якими грішила Sony Ericsson у кількох своїх телефонах. Однак вдала реалізація Jelly Bean на Sony Xperia J, за відгуками власників, зводиться на немає поганої продуктивністю процесора.
Смартфон Sony Xperia J - відгуки, характеристики та особливості

Камера

Смартфон оснащений 5-Мп основною камерою на задній панелі з однієї світлодіодним спалахом, а також VGA-камерою спереду. Хоча це прийнятно для цінового діапазону моделі, пропозиції конкурентів обладналися датчик зображення з роздільною здатністю 8 Мп. Як вже було сказано, додаток камери відкривається довго доводиться чекати кілька секунд, перш ніж смартфон Xperia J буде готовий фотографувати. Миттєво зробити знімки тут не вдасться. Інтерфейс камери вдало спроектований і відрізняється великими клавішами меню, дозволяють легко набирати потрібні параметри – набагато зручніше, ніж у San Diego і BlackBerry Curve 9320. Є обмежений набір опцій, в т. ч. панорама і 5 сюжетних режимів, налаштування спалаху та цифровий зум. Масштабування управляється клавішу гучності, але якість зображення при цьому різко зменшується, тому цей інструмент треба використовувати обережно.
Автофокусу іноді може знадобитися 1-2 с на те, щоб визначитися, що може засмутити, якщо потрібно оперативна зйомка. Також доступна ручне фокусування, але вона відключається при активації функції спуску затвора при торканні екрану, якщо немає бажання користуватися кнопкою. Доступні настройки експозиції, балансу білого, рівнів виміру, геометка доповнить файл зображення інформацією про місце зйомки. З-за автофокуса потрібно 1-2 з, щоб зробити знімок і повернутися в режим зйомки після натискання кнопки спуску затвора, що робить швидку серійну фотозйомку практично неможливою.
Смартфон Sony Xperia J - відгуки, характеристики та особливості

Якість зображення

Фотографії в кращому разі можна назвати прийнятними, оскільки Sony Xperia J ST26i, за відгуками, з усіх сил намагається впоратися з декількома джерелами світла, а також зі світлими і темними ділянками зображення. Багато знімки виглядають зернистими. І хоча користувачі не очікували блискучого якості, результати їх розчарували.

Відеозйомка

Смартфон може записувати відео, але, на жаль, лише в VGA, тому слід двічі подумати, перш ніж натискати на червону кнопку. Зрозуміло, що Xperia J є бюджетним телефоном, але відеозапис з роздільною здатністю 720p вже була доступна у базовому сегменті ринку, а камера Orange San Diego могла записувати в режимі Full HD. Доступ до функції відеозапису можна отримати через додаток камери – для нього немає окремого значка, тому для того, щоб було можливо почати зйомку, варто було дочекатися завантаження, а потім переключити режим. Варіанти обмежені 4-ма сюжетними режимами плюс експозицією, балансом білого і варіантами експозаміру. Можна включати і відключати світлодіодне підсвічування на задній панелі, але приймати рішення необхідно перед записом, так як це можна зробити під час зйомки. Цифровий зум доступний і в відеорежимі – смартфон дозволяє збільшувати і зменшувати масштаб під час запису, хоча якість при цьому погіршується. Додаток камери просте у використанні, інтуїтивно зрозумілими кнопками, що забезпечують користувачам простий спосіб навігації по пропонованих функцій. Зайве говорити, що результати далекі від досконалості. Відео зернисте і пикселизированное, кольору і руху передаються погано. Якщо якість відеозапису несуттєво, то можна закрити на це очі, але ті, хто бажає мати хоча б половину пристойних кадрів, повинні пошукати щось інше.
Смартфон Sony Xperia J - відгуки, характеристики та особливості

Час автономної роботи

Sony Xperia J поставляється з акумулятором ємністю 1750 мА?ч, досить великим для телефону даного цінового діапазону. Тривалість автономної роботи вражає – характеристики Sony Xperia J ST26i, за відгуками, легко забезпечують роботу смартфона протягом цілого дня навіть при помірно інтенсивному використанні. Набагато більш консервативне використання дозволяє розтягнути термін служби між заряджаннями батареї приблизно до трьох днів. Це означає, що ніколи не варто панікувати і гарячково шукати найближчий джерело енергії. Sony встановила на смартфон енергозберігаюче додаток, яке дозволяє управляти споживанням ще більше, продовжуючи використання телефону ще на кілька днів. У програмі можна вказати, які функції слід обмежити – яскравість дисплея, Bluetooth, Wi-Fi, GPS і мобільні дані. З оновленням Android 4.1 з'явилася можливість відключати прийом даних при вимкненому екрані.

Можливості підключення

Sony Xperia J відгуки хвалять за хороші комунікаційні можливості. До них відносяться мережеві опції 3G і Wi-Fi b/g/n, а також можливість служити точкою доступу Wi-Fi і ділитися інтернет-з'єднанням з іншими пристроями. Порт micro-USB з лівої сторони дозволяє легко підключити телефон до комп'ютера, а Bluetooth 2.1 забезпечує зв'язок з автомобілем, бездротовими навушниками або ноутбуком.
Смартфон Sony Xperia J - відгуки, характеристики та особливості
A-GPS дає можливість визначити своє місце розташування і знайти дорогу додому. Слот для карт microSD дійсно допомагає, оскільки Xperia J надає невеликий об'єм внутрішньої пам'яті. Технологія NFC не підтримується. Любителі транслювати медіаконтент на великий екран оцінили можливість бездротового з'єднання з сумісними DLNA-пристроями, такими як телевізори, ігрові консолі і системи Hi-Fi.

Переваги

Дизайн Sony Xperia J, за відгуками власників, дуже нагадує старий Sony Ericsson з оновленою стильною обробкою, який прекрасно лежить в руці. Час автономної роботи також вражає: все більше і більше мобільних телефонів насилу витримують всього день, дана модель при помірному використанні без праці протримається два, якщо не більше.

Недоліки

За відгуками, смартфон Sony Xperia J гальмує, і дуже сильно. У власників виникає відчуття постійного очікування, коли телефон зробить те, що від нього вимагається, і це сильно погіршує враження від інтерфейсу користувача. Введення тексту теж розчаровує, оскільки погано спроектована клавіатура є причиною постійних помилок. Якість камери невисока, і хоча Xperia J є бюджетною моделлю, за ті ж гроші можна знайти найкращі пропозиції.

Висновок

Телефон Sony Xperia J, за відгуками покупців, їх трохи розчарував. Хоча він виглядає чудово і кілька днів працює на одному заряді, млява робота операційної системи повертає в епоху повільних смартфонів. Розчаровують недоліки, які можна було б легко вирішити ще під час розробки. Телефон мав усі шанси стати відмінним продуктом, але наявні недоробки не дозволяють рекомендувати його, принаймні, до оновлення.