Найбільша пробка в світі: де і коли? Список міст планети з найбільш завантаженим автомобільним трафіком

21 0 Новини високих технологій

Багато жителів цієї планети мріють переїхати на постійне місце проживання до Москви, Нью-Йорк або Париж. Однак мало хто по-справжньому усвідомлює, з якими труднощами їм доведеться зіткнутися, живучи в таких великих містах. Кілометрові пробки на дорогах – одна з найбільш гострих проблем практично всіх сучасних мегаполісів. Адже вони відбирають у людей відразу три речі: час, гроші і нерви. Які основні причини дорожніх заторів? Як можна з ними боротися? Де і коли була зафіксована найбільша пробка в світі? Про це розповість наша стаття.

Коротка історія міських заторів

Для початку – трохи історії. У це важко повірити, але перші дорожні пробки виникали ще в кінці XVII століття! Правда, це були каретні затори. На той час кінні екіпажі буквально заполонили проїзди багатьох європейських міст. І деякі вулички просто не справлялися з таким величезним трафіком карет.


Наступна «хвиля» дорожніх пробок захлеснула великі міста світу наприкінці XIX століття. Вона була пов'язана з появою такого виду транспорту, як трамвай. І коні, і люди реагували на це диво техніки неадекватно і непередбачувано. Тому, в перші роки експлуатації трамвая на міських вулицях кількість аварій та різних ДТП просто зашкалювала.
Найбільша пробка в світі: де і коли? Список міст планети з найбільш завантаженим автомобільним трафіком
Перша офіційно задокументована автомобільна пробка в історії сталася в 1969 році в США. Причиною її утворення став популярний на той час молодіжний фестиваль «Вудсток». Бажаючі потрапити на цей захід потрапили у величезну пробку завдовжки 32 кілометри.

Пробки на дорогах і їх причини

Надмірне скупчення транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мопедів тощо) на певній ділянці траси називають дорожнім затором. При цьому учасники руху не рухаються зовсім, або ж рухаються з дуже малою швидкістю. З 2006 року на території Російської Федерації діє спеціальний знак, який попереджає водіїв про існуючому заторі на дорозі. Виглядає він так:
Найбільша пробка в світі: де і коли? Список міст планети з найбільш завантаженим автомобільним трафіком
Основною причиною утворення пробки є (як не дивно) людський фактор. Поведінку водіїв в стилі «а я проскочу!» досить часто призводить до аварійної ситуації і, як наслідок, – до затору. Серед інших причин дорожніх пробок можна виділити такі:

 • Неправильна робота світлофорів;
 • Наявність несанкціонованих стоянок;
 • Відсутність спеціальних «кишень» в місцях зупинок громадського транспорту;
 • Наявність нерегульованих і жвавих перехресть;
 • Здійснення ремонтних робіт на трасі;
 • Різке погіршення погодних умов (град, злива, сильний туман тощо).
 • Чи можна боротися з пробками?

  Боротися з дорожніми заторами можна, і навіть потрібно. Адже це одна з найбільш небезпечних «хвороб» великого міста. Існує декілька груп методів цієї боротьби:
 • Інженерно-технічні (розширення проїзної частини доріг, будівництво нових розв'язок, удосконалення конструкцій перехресть).
 • Пропагандистські (популяризація велосипедного транспорту, соціальні відеоролики тощо).
 • Методи моделювання (використання сучасних комп'ютерних технологій у процесі організації роботи громадського транспорту, планування міських маршрутів тощо).
 • Деякі країни і міста борються з пробками досить цікавими і нетрадиційними методами.
  Наприклад, в Афінах автомобілісти можуть виїжджати на вулиці міста тільки через день. Так, власники транспортних засобів, номерний знак яких закінчується парним числом – користуються своїм автомобілем строго по парних датах. В непарні дні місяця – все навпаки. Порушників цієї системи чекають чималі штрафи. В деяких мегаполісах Азії з дорожніми заторами намагаються боротися за допомогою квот. Тобто, вам не достатньо буде просто купити автомобіль. До нього доведеться придбати ще й спеціальний документ, що дає право на його використання. Така система діє в Сінгапурі, де вартість однієї такої квоти становить 8 тисяч доларів.

  Рейтинг міст з найбільш завантаженим автомобільним трафіком

  Компанія INRIX детально вивчає дорожній трафік більше тисячі міст у 38 країнах планети. Нещодавно фахівці компанії опублікувала традиційний щорічний рейтинг міст світу з найбільшими корками. В основі цього рейтингу – кількість годин, що водії проводять в автомобільних пробках в тому чи іншому мегаполісі.
  Найбільша пробка в світі: де і коли? Список міст планети з найбільш завантаженим автомобільним трафіком
  За результатами 2016 року у ТОП-10 потрапили такі міста:
 • Лос-Анджелес (104 години).
 • Москва (91 годину).
 • Нью-Йорк (89 годин).
 • Сан-Франциско (83 години).
 • Богота (80 годин).
 • Сан-Паулу (77 годин).
 • Лондон (73 години).
 • Магнітогорська (71 годину).
 • Атланта (70 годин).
 • Париж (65 годин).
 • Де і коли була зафіксована найбільша пробка в світі? Про це – далі в нашій статті.

  Найбільші автомобільні пробки в світі

  Одним з лідерів за кількістю дорожніх заторів на планеті є Китай. І це зовсім не дивно, якщо згадати про кількість населення цієї держави. Саме тут у 2015 році утворилася найбільша пробка в світі. Її причиною стало масове святкування в Пекіні національного дня країни. Автомобільна пробка сформувалася на 50-смуговою трасою! Відеозапис затору була викладена на «Ютуб» і вже облетіла весь світ, шокувавши мільйони інтернет-користувачів. Як довго тривала найбільша пробка в світі – точно невідомо.
  Найбільша пробка в світі: де і коли? Список міст планети з найбільш завантаженим автомобільним трафіком
  Китай прославився також і найтривалішою автомобільної пробкою в історії транспорту. Вона почалася 14 серпня 2010 року і тривала 11 днів. Нещасним людям довелося весь цей час жити у своїх «металевих банках». А ось рекорд найдовшої транспортної пробки поки належить бразильцям. У 2008 році на одній з головних вулиць Сан-Паулу (головного мегаполісу Бразилії) утворився затор, загальна протяжність якого досягла 292 кілометрів.