Розширення текстового файлу — опис популярного формату

17 0 Новини високих технологій

Файл TXT — це розширення для документа, що використовується різними текстовими редакторами. Текст — це читається послідовність символів і слова, які закодовані в машиночитані формати. Стандартного визначення поняття "розширення текстового файлу" немає, хоча є кілька поширених форматів, включаючи ASCII (крос-платформний формат) і ANSI (використовується на платформах DOS і Windows).

Розширення текстового файлу

Текстовим редактором є комп'ютерна програма, яка дозволяє користувачеві вводити, редагувати, зберігати і друкувати текст (символи і цифри, кожен з яких закодований комп'ютером, пристроями введення та виведення). Як правило, текстовий редактор надає «порожній» екран дисплея (або «прокручиваемую сторінку») з фіксованою довжиною рядка і видимими номерами рядків. Рядки можна заповнити. Спеціальна командний рядок, дозволяє перейти на нову сторінку, прокручувати вперед або назад, робити глобальні зміни в документі, зберігати файл і виконувати інші дії. Після збереження документа ви можете роздрукувати його або відобразити. Перед друком ви можете відформатувати його для певного пристрою виводу або класу пристрою виводу. Текстові редактори можуть використовуватися для введення інструкцій мови програми або для створення таких документів, як технічні керівництва.
Розширення текстового файлу — опис популярного формату

Види текстових редакторів

Популярний текстовий редактор великих або мэйнфреймовых комп'ютерах IBM називається XEDIT. В системах UNIX двома найбільш часто використовуваними текстовими редакторами є Emacs і vi. У системах персональних комп'ютерів текстові процесори більш поширені, ніж текстові редактори. Але існують варіації мейнфреймів і текстових редакторів UNIX, які надаються для використання на персональних комп'ютерах. Прикладом може служити KEDIT.


ASCII і ANSI

ASCII (стандартний код для обміну цифровими даними) є одним з найбільш затребуваних форматів txt-файлів на ПК і в Інтернеті. У ASCII-файл кожен спеціальний, числовий або алфавітний символ замінюється семибитным двійковим числом (рядок з семи одиниць або нулів).
Розширення текстового файлу — опис популярного формату
Операційні системи UNIX і DOS використовують ASCII текстових файлів. В Windows NT і 2000 використовується новий код Unicode. Системи IBM S/390 використовують власний 8-розрядний код, званий EBCDIC. Конверсійні програми дозволяють різним операційним системам змінювати файл з одного коду на інший. ASCII був розроблений Американським національним інститутом стандартів (ANSI). Довгострокові комп'ютерні стандарти від ANSI включають ASCII і інтерфейс комп'ютерної системи малого обчислювального обладнання (SCSI).