Смартфон Sony Xperia L: відгуки, характеристики, особливості

12 0 Новини високих технологій

Через 2 роки після того, як компанія Sony самостійно зайнялася виробництвом смартфонів, їй вдалося твердо встати на ноги. Заявивши про свою присутність в преміальному секторі, виробник взявся за оновлення моделей середнього рівня.

Короткий огляд моделі

На щастя, у смартфона Xperia L була міцна основа. Виробник залишив найкраще, що було у Xperia U, і спробував виправити лише те, що дійсно було необхідно. Екран став більшим, батарея – більш ємною, дозвіл камери збільшилася з 5 до 8 Мп, найцікавіше – з'явилася розширювана пам'ять. Тим не менш Sony Xperia L, за відгуками власників, не вдалося уникнути невисокою контрастності і обмежених кутів огляду. Більш низька щільність пікселів, ніж у попередньої моделі, теж викликала подив, хоча це був вимушений компроміс заради збільшення розміру екрана. В іншому характеристики телефону явно покращилися.


Дизайн

Sony Xperia L C2105 Black для своїх розмірів (1287 х 65 х 97 мм) важить досить багато – 137 р. Це компенсується тим, що смартфон вище, ніж Xperia U, і має значно більший екран. Але порівняння з конкурентами говорить про те, що японський виробник міг би впоратися і краще. Телефон Motorola RAZR, наприклад, на 15 см коротше, на 4 мм вже і тонше, ніж Xperia L, хоча обладнаний дисплеєм однакового розміру. Замість цього смартфон має витончену увігнутість ззаду. Це хороший, якщо не оригінальний, акцент. Модель може претендувати на віддалене спорідненість з Sony Ericsson Arc, але відображає сучасний підхід до старого дизайну і статусу телефону. Плоска скляна фронтальна панель мало відрізняється від такої у смартфона початкового рівня Xperia E, але трохи більш помітна кривизна задній панелі і великий екран миттєво виявляють, який з смартфонів дорожче.
Смартфон Sony Xperia L: відгуки, характеристики, особливості
По боках рамки не надто широкі, але великий простір під дисплеєм далеко не ідеальне. На похилому краю телефону достатньо місця для великого пальця, тому в такій щедрості немає необхідності. Основний мікрофон розташований прямо на краю нижньої рамки. Над дисплеєм знаходиться фронтальна VGA-камера, динамік і датчики наближення і освітленості. На цей раз немає встановленої захисту екрану, як на більш дорогих моделях лінійки Xperia.

Скошений нижній край смартфона Sony Xperial L відрізняється наявністю світлодіодного індикатора. Виробник зупинився на найпростішому рішенні, і хоча світлодіод як і раніше відповідає кольору поточної теми або перегляду зображення, він не підтримує повний набір повідомлень. Індикатор попереджає про деякі події, які вимагають уваги користувача (пропущені дзвінки та повідомлення), але не ідентифікує кольором викликає абонента. Крім того, на відміну від Xperia SP, світлодіод не видно із зворотного боку. Матова пластикова задня кришка смартфона знімна, і користувачам подобаються відчуття від м'якої обробки. Покриття виглядає цікаво – здається, ніби по поверхні розкидані сотні крихітних білих точок, які виблискують під сильним світлом, як автомобільна фарба-металік. Об'єктив 8-Мп камери знаходиться у верхньому лівому куті, а поруч розташована світлодіодна спалах. Решітка динаміка знаходиться в центрі внизу. Вигнуті краю забезпечують зручне зчеплення, і користувачі не заперечують, що вони роблять телефон повніше. Sony Xperia L, за відгуками, в руці лежить добре. Незважаючи на великий дисплей, смартфон залишається кишеньковим і простим в управлінні.
Смартфон Sony Xperia L: відгуки, характеристики, особливості

Комплектація

Телефон поставляється зі скромним набором аксесуарів. В комплект входить USB-кабель, мережевий адаптер і кілька друкованих посібників користувача. Відсутні карта microSD і навіть навушники, що не дивно для недорогих гаджетів.

Екран

Телефон обладнаний 43" РК-дисплеєм з роздільною здатністю 480 х 854 пікселів. Кількість пікселів відповідає Xperia U, але збільшення діагоналі майже на дюйм знизило їх щільність до 228 т/дюйм. Відгуки про смартфон Sony Xperia L характеристики екрана оцінюють не дуже високо, але вони відповідають вартості пристрою. Яскравість 542 ніт адекватна, і контраст 1077:1 виглядає непогано навіть без оптимізації, кольори живі, і, враховуючи всі обставини, екран моделі розчарує менше, ніж дисплей флагмана Xperia Z. Читаність при яскравому зовнішньому освітленні не найкраща. Скляна панель Sony Xperia L C2105 за відгуками, схильна відблисків, а яскравості дисплея недостатньо, щоб це компенсувати, тому доводиться шукати тінь, що не завжди виходить.

Елементи управління

Виступаюча кнопка живлення – фірмова особливість Sony, якої не позбавлена і дана модель. Але ще більш сильне враження залишає клавіша спуску затвора. 8-Мп камера займає центральне місце в маркетингу Xperia L, і виробник щиро спробував зробити все можливе. Користувачі згодні з тим, що правильна кнопка, що забезпечує полунажатие і т. д., дуже важлива. Всі фізичні елементи управління знаходяться на правій стороні телефону: регулятор гучності нагорі, вимикач живлення трохи нижче і клавіша камери внизу. Тривале натискання кнопки спуску затвора розблокує екран і запускає камеру.
Смартфон Sony Xperia L: відгуки, характеристики, особливості
Зліва знаходиться порт microUSB. Роз'єм для навушників розташований в центрі на верхній грані смартфона, а поруч з об'єктивом встановлений вторинний шумозаглушуючий мікрофон. Знизу немає нічого, крім отвори для ремінця. Зняти задню кришку трохи складно, так як потрібно відокремити її зверху і вийняти телефон. Ризик поломки мінімальний, але варто проявити обережність. Передавач NFC вбудований в задню панель. Під кришкою знаходяться слоти для SIM-карти і microSD і 1750 маг літій-іонний акумулятор. Щоб дістатися до акумулятора, SIM, потрібно витягти батарею. Sony Xperia L, за відгуками, демонструє рейтинг витривалості 39 ч., тобто по 1 ч. дзвінків, відтворення відео і роботи в інтернеті у день вимагає перезарядки через 39 ч.

Користувальницький інтерфейс

Xperia L працює на платформі Android 4.1. Фонова оптимізація програмного забезпечення в поєднанні з Project Butter дозволяє плавно переміщатися по інтерфейсу завдяки потужному двоядерному чіпсеті і ГПУ.
Sony оновила свою з переходом на нову версію Android. Xperia L дає можливість змінити кількість панелей робочого столу (додавати або видаляти будь-який з 5 встановлених за замовчуванням екранів) і навіть вибрати будь-який з них у якості домашнього. Не можна мати більше 7 панелей одночасно, а також змінювати їх порядок.
Смартфон Sony Xperia L: відгуки, характеристики, особливості
Фон екранних кнопок більше не сірий, вони набагато краще виглядають на чорному. Додавання елементів на головний екран виконується за допомогою утримування натисненою порожній області робочого столу або з допомогою жесту зменшення масштабу. При цьому з'являється контекстне меню, що дозволяє проводити різні налаштування телефону: додавати віджети або ярлики, міняти шпалери і тему. Також можна додавати ярлики з ящика додатків, утримуючи палець на значку і перетягуючи його в область робочого столу. Інтерфейс пропонує кілька користувальницьких віджетів Sony для різних соціальних мереж, швидких підключення плеєра Walkman і т. д. Timescape і Mediascape більше немає. На жаль, віджети не змінюють розмір і не перебудовують автоматично при спробі переміщення, хоча Jelly Bean підтримує цю функцію. В меню можна вибрати як статичні, так і живі шпалери. Як правило, доступний їх попередній перегляд. Вибір нової теми змінює шпалери екрану блокування і колір системних значків (кнопок перемикання, меню тощо). В залежності від обраної теми під екраном загоряється світлодіодний смужка, відповідна її кольором. Немає оглядового режиму, як у попередніх смартфонів лінійки Xperia. Замість цього користувач отримує меню редагування робочого столу, що викликається жестом масштабування екрану. В нижньому рядку екрана розташовані 5 ярликів (з ящиком додатків в центрі). Вони видно у всіх панелях робочого столу і настроюються користувачем. Це можуть бути або одиночні значки, папки з зменшеними зображеннями перших 4 розміщених в них елементів.
Смартфон Sony Xperia L: відгуки, характеристики, особливості
Екран блокування теж зазнав змін. Оновилася анімація, з'явився швидкий доступ до камері (свайп " вліво) і до елементів управління аудіоплеєром (свайп вправо). Кнопка спуску затвора фактично робить першу можливість надмірною, оскільки вона запускає фотододаток, навіть якщо пристрій заблоковано. Коли музичний плеєр активний, на екрані блокування за замовчуванням відображаються елементи керування відтворенням, але їх можна приховати при бажанні. Також є можливість вибрати розблокування телефону з розпізнавання особи, введення шаблону, ПІН-коду або пароля (у зростаючому порядку безпеки). Є стандартна область повідомлень, і кілька швидких перемикачів (звуку, Bluetooth, Wi-Fi і мобільних даних), і ярлик виклику меню налаштувань. Ящик додатків організований посторінково і дозволяє сортувати вручну, за алфавітом, частоті використання або часу установки. Якщо натиснути і утримувати іконку програми, то у верхній частині вікна з'явиться поле з пропозицією додати програму на домашній екран. Перетягнувши на нього значок, можна повернутися на стартову сторінку і встановити там ярлик. Диспетчер завдань такий же, як у Android. Відрізняється великими мініатюрами додатків і відсутністю опції виходу з усіх завдань. Можна вивести мініатюру за межі екрану, щоб завершити виконання програми або вибрати необхідну, щоб відкрити її.

Синтетичні тести

За відгуками, Sony Xperia L з 1 ГГц чіпсеті Snapdragon MSM8230 демонструє чималу продуктивність (для 2013 року). Роботу графіки забезпечує Adreno 305 – бюджетний представник модельного ряду ГПУ компанії Qualcomm. У тесті Benchmark Pi телефон набирає 435 Linpack – 191 і AnTuTu – 9746 балів, що є досить непоганим результатом, хоча йому не вдалося досягти рівня пристроїв високого класу. Це позиціонує модель між 2-ядерним Cortex-A9 і 4-ядерними суперниками. Відгуки про смартфон Sony Xperia L свідчать про те, що він не став чемпіоном по продуктивності, але випередив багатьох конкурентів. Важливіше те, що телефон працює стабільно, без затримок і зависань.
Смартфон Sony Xperia L: відгуки, характеристики, особливості

Якість звуку

За відгуками, Sony Xperia L відмінно справляється з тестом якості звуку з підключеним підсилювачем, демонструючи результати на одному рівні зі смартфоном середнього рівня Xperia SP і навіть з представником високого класу Xperia Z. Аудіосистема отримала відмінні оцінки по всіх параметрах, крім рівня гучності, який виявився нижче середнього. Після підключення навушників характеристики телефону дещо погіршуються, але не занадто. Перехресні перешкоди значно підвищуються, вкрадаються спотворення. Рівень гучності залишається досить низьким, але загальна продуктивність раніше непогана.

Фотозйомка

Смартфон оснащений 8-Мп камерою, яка дозволяє фотографувати з роздільною здатністю 3264 х 2448 пікселів. Інтерфейс складається з 2 панелей та уніфікований: можна захоплювати відео і фото без необхідності змінювати режими. Праворуч розташовані 4 віртуальні кнопки: ярлик галереї, спуск затвора, а також перемикач між основною і селфи-камерою. Зліва вгорі можна вибрати режим зйомки, там же знаходяться 3 настроюються ярлика. Остання посилання відкриває всі доступні настройки для поточного режиму зйомки. Камера смартфона Sony Xperia L c2105 за відгуками власників, підтримує такі функції, як розпізнавання облич, посмішки, геопривязка і режим HDR. Є режим швидкого запуску, що дозволяє вибирати дії ярлика на екрані блокування. Можна просто запустити додаток камери або почати негайне захоплення зображення. Це може знадобитися в тих випадках, коли важливо не пропустити вдалий кадр, заощаджуючи при цьому батарею.

Якість зображення камери Sony Xperia L

За відгуками покупців, фотографії викликають змішані почуття. Знімки передають велику кількість дрібних деталей, насичені, але перенесення кольорів часто недостатньо адекватна. Шум досить високий, так що загальний результат не найкращий серед смартфонів з 8-Мп камерами. Однак це ще одна з кращих моделей у своєму класі. Також доступний режим HDR, розширює динамічний діапазон як темних, так і світлих ділянок знімка. Працює він досить швидко, але надто перебільшений ефект додає зображень дуже нереалістичний вигляд.
Смартфон Sony Xperia L: відгуки, характеристики, особливості

Відео

Камера здатна записувати відео з роздільною здатністю 720p зі швидкістю 30 к/с, що можна було очікувати від нижнього сегмента смартфонів середнього класу в 2013 р. Проте приємним доповненням є можливість HDR-захоплення відео, що робить модель однією з небагатьох, що володіють такою властивістю. За відгуками власників Sony Xperia L, незважаючи на те, що телефон здатний захоплювати зображення під час відеозапису, його дозвіл не перевищує 1 Мп, що відповідає вирішенню кадру. Пригнічує те, що якість відзнятого матеріалу невисока. Кліпи виглядають, як збільшені кадри VGA, їм не вистачає деталей, помітна пікселізация. Кольори гарні, а частота кадрів стабільно тримається на рівні 30 к/с. Як не дивно, характеристики Sony Xperia L, за відгуками, забезпечують більш, ніж достатній бітрейт, рівний 12 Мбіт/с, тому стиск не є проблемою. Можлива запис стереозвуку в якості 94 Кбіт/с, що не так багато, але перевищує можливості конкурентів.

Комунікаційні можливості

Смартфон забезпечує зв'язок в 4 діапазонах 2G і до 4 смуг частот 3G в залежності від регіону моделі. Швидкість мобільних даних може досягати 21 Мбіт/с HSDPA і 58 Мбіт/с HSUPA. Локальна зв'язок забезпечується 2-діапазонним Wi-Fi a/b/g/n, DLNA і Wi-Fi Direct, тому можна без праці відображати контент телефону на телевізорі з підтримкою DLNA або відтворювати музику на домашній акустичної системі. Bluetooth 4.0 з A2DP теж підтримується. Роз'єм MicroUSB служить для зв'язку з ПК, зарядки і OTG, тому можна приєднувати зовнішні накопичувачі. NFC також є. Смартфон поставляється з додатком Sony Smart Connect, яке замінило LiveWare, хоча функціональність диспетчера в основному не змінилася. Він дозволяє налаштувати виконання безлічі завдань, наприклад, автоматично запускати програми або встановити будильник при підключенні аксесуара (наприклад, гарнітури або зарядного пристрою). Якщо мультимедійне додаток підтримує функцію Throw (наприклад, відеоплеєр), то Smart Connect застосуємо і для функцій DLNA.

Висновок

У Sony є стратегія, і компанія її дотримується. Телефони виробника добре себе зарекомендували в середньому ціновому діапазоні, і була потрібна лише невелика модернізація, щоб виробник залишався конкурентоспроможним. Збільшення екрану, ємності батареї, розширення пам'яті і хороша камера забезпечили чергової моделі заслужену популярність. Відсутність fullHD-відео та прийнятний, але не вражаючий дисплей телефону Sony Xperia L відгуки називають найбільшими його недоліками. В іншому смартфон виглядає переконливо.