Апарат для перегляду слайдів: види, характеристики

22 0 Новини високих технологій

У сучасному світі будь-які тренінги, переговори на роботі і навіть шкільні уроки не обходяться без відповідних презентацій. І не дивно, адже за допомогою зображень люди швидше та краще засвоюють інформацію. Щоб представити іншим продукт, документ, звіт або яку-небудь картинку на екрані, досить скористатися комп'ютером, телевізором або спеціальним пристроєм для перегляду ілюстрацій. Про те, як називається апарат для перегляду слайдів, а також про види цих приладів і піде мова.


Що це таке?

Апарат для перегляду слайдів: види, характеристики
Якщо хтось досі не згадав, як називається прилад для показу слайдів, то це проектор. Подібні апарати дозволяють отримувати зображення на віддаленому екрані методом геометричної проекції. Ці прилади з'явилися на ринку електроніки вже дуже давно, але лише кілька років тому стали не дорогим «задоволенням» для багатих, а поширеною технікою, без якої не обійтися під час презентацій на роботі або в навчальних закладах. За ціною апарати для перегляду слайдів зараз практично ідентичні широкоформатних телевізорів, тому будь-який споживач або компанія можуть дозволити собі покупку подібного пристрою.

Види проекторів за розмірами

Апарат для перегляду слайдів: види, характеристики
Насамперед ці пристрої вирішили класифікувати за їх габаритам. В залежності від цього параметра вони бувають:
 • Стаціонарні, які є самими великими, дорогими, але функціональними апаратами. Встановлюються такі проектори в строго відведеному місці, як, наприклад, DVD-плеєри та подібні пристрої. Вони часто використовуються як великими компаніями, так і звичайними користувачами, в домашніх умовах. У стаціонарних апаратів для розглядання слайдів, крім високої функціональності, є і інші особливості. Наприклад, різні сучасні інтерфейси, можливості «інтелектуального» управління і т. д.
 • Портативні, які, на відміну від попереднього варіанту, можна переносити з місця на місце, що особливо важливо, наприклад, для навчальних презентацій. Хоч вони і мають компактністю, але за якістю, характеристиками і функціоналу практично не поступаються стаціонарним пристроїв.
 • Кишенькові, які відмінно підійдуть для користувачів, проводять весь час у русі. Такі пристрої можна носити з собою куди завгодно і як завгодно, адже в середньому маса таких пристроїв всього 200-300 р.
 • Ультрапортативні проектори. Вони більш компактні, ніж кишенькові прилади, але менш функціональні. Підходять тільки в якості додаткового пристрою для створення простих презентацій.
 • Види проекторів з дозволу

  Апарат для перегляду слайдів: види, характеристики  Кожен апарат для перегляду слайдів також класифікується і за іншими ознаками. Наприклад, за дозволом, тобто величиною, яка визначає кількість точок (пікселів) на одиницю площі (дюйм). В залежності від цього параметра є:
 • Звичайні проектори: SVGA (800 х 600), XGA (1024 x 768) і SXGA+ (1400 x 1050), із співвідношенням сторін 4:3.
 • Широкоформатні проектори: WXGA (1280 x 768 5:3), WUXGA (1920 x 1200 8:5), HD 720p (1280 x 720) і Full HD 1080p (1980 х 1080). Останні є найпоширенішими форматами на сучасному ринку електроніки. Співвідношення сторін у обох проекторів стандартне – це 16:9.
 • Але при виборі потрібно звертати увагу не тільки на дозвіл апарату для перегляду слайдів. Види екранів цих приладів також відіграють важливу роль. Кожен може по-різному відтворювати картинку, навіть незважаючи на пристойний формат. Тому, щоб отримати слайди дійсно хорошої якості, потрібно виходити із співвідношення дозволу і розмірів екрану, разом узятих.

  Види проекторів за їх функціональним можливостям

  Сьогодні на ринку техніки присутні як старі, так і нові пристрої. Зрозуміло, новинки мають багатий функціонал, в той час як минулі моделі вже нічим не зможуть здивувати сучасного користувача. Тому, щоб не помилитися з вибором пристрою, існує ця класифікація:
 • кодоскопы;
 • слайд-проектори;
 • эпископы;
 • мультимедійні пристрої.
 • Кодоскопы

  Апарат для перегляду слайдів: види, характеристики
  Нерідко такі апарати називаються графопроекторами. Принцип їх роботи досить простий: на конденсор накладається проецируемый оригінал (креслення, схема, картинка, намальована на спеціальній прозорій плівці), і за рахунок вертикально розташованого об'єктива і дзеркала, встановленого під кутом, світло змінює положення до горизонтального, потрапляючи на екран, яким може бути звичайна стіна чи шкільна дошка білого кольору. Зараз подібні апарати для перегляду слайдів не виробляються і практично не використовуються, оскільки мають безліч недоліків. Наприклад, до них можна підключати ПК та ноутбуки, а створення картинок для презентацій займає надто багато часу. Популярні моделі: "Лектор-2000", "Пеленг-2400", "Літер-1400".

  Слайд-проектори

  Апарат для перегляду слайдів: види, характеристики
  Ще подібні апарати називають діапроекторами. По суті, це вдосконалені аналоги кодоскопов. Вони також призначені для перегляду тільки нерухомих картинок, намальованих на прозорій плівці. Єдиною перевагою таких пристроїв перед кодоскопами є простота використання. Якщо в попередньому варіанті потрібно було вручну накладати картинки на конденсор (деякі з них ще й самостійно малювати), то діапроектори, наприклад, карусельного типу позбавили користувачів від подібних мук. У таких апаратах використовуються спеціальні «магазини», куди за один раз можна вмістити до п'ятдесяти малоформатних слайдів в рамках.
  На жаль, такі пристрої зараз рідко застосовуються для створення презентацій. Їх головний і єдиний недолік у неможливості підключення до ПК або ноутбука. Популярні моделі: "Діана-207", "Альфа-35-50", "Вогник", "Лектор-600", "Пеленг-600", "Світло" та ін

  Эпископы

  Якщо потрібно проектувати непрозорий об'єкт (ксерокопію сторінки книги, креслення на папері та ін), тоді цей апарат відмінно підійде для перегляду слайдів. Особливості епіскопа також полягають у тому, що його не треба готувати до роботи. Він простий у використанні і показує досить якісне зображення. А матеріалом для презентації може послужити що завгодно: починаючи з книги і закінчуючи начерком на сторінці блокнота.

  Сучасні пристрої

  Апарат для перегляду слайдів: види, характеристики
  І, нарешті, самим поширеним апаратом для перегляду слайдів є мультимедійний проектор. В залежності від технологій, на основі яких створено прилад, виділяють:
 • DLP-проектори, що створюють зображення завдяки матриці і декількох дзеркал, кожне з яких повертається під впливом конкретних сигналів. Такі апарати показують зображення дуже високої якості з глибокою деталізацією, з-за чого коштують набагато дорожче аналогів.
 • LCoS-проектори, які не поступаються за характеристиками пристроїв з DLP-матрицями і навіть трохи краще LCD-приладів. Судячи з відгуків користувачів, такі апарати показують досить чітку картинку, без розмиття і «сіткового» ефекту.
 • LCD-проектори, які практично вийшли з виробництва. Працюють за допомогою матриці червоного, синього, зеленого кольору і світла, що йде від лампи. Відгуки користувачів про цей продукт досить суперечливі. Одні відзначають, що за невелику вартість LCD-проектори стабільно працюють, показують відносно якісне зображення. Інші ж кажуть, що картинки у більшості моделей виходять з «сітковим» ефектом.
 • CRT-проектори (кінескопні) – надійні, функціональні стаціонарні апарати, з високою якістю зображення. Єдині недоліки таких пристроїв – складність установки, велику вагу і дорожнеча на ринку.
 • Популярні моделі мультимедійних проекторів: Acer X117H, Benq MS, Epson EB, Tecro PJ, Vivitek DW, Asus S1 та ін.