Снігохід "Рись 440": технічні характеристики, особливості та відгуки

38 0 Новини високих технологій

У 1991 році моторобудівне об'єднання в Уфі випустило перший висококласний всюдихід для підкорення сніжних просторів «Рись», який завоював серця багатьох автоаматорів. Універсальність, широкий функціонал, відмінні технічні характеристики і ціна снігохода «Рись 440» — близько 120 тисяч рублів — дозволили використовувати всюдихід в різних сферах діяльності людини. Суворі кліматичні умови Росії вимагають використання спеціальної техніки. Крім непоганих технічних характеристик, снігохід «Рись 440» оснащений широкими гусеницями, які дозволяють проходити по глибокому снігу. Уфімські всюдиходи пройшли тестування в умовах Якутії і показали дуже хороші результати: вони безперебійно працюють при температурі до -40 градусів і пересуваються на високій швидкості по насту. При цьому снігоходи «Рись» показали чудову прохідність по глибокому снігу і відмінну маневреність. Деякі серійні моделі снігоходів були модернізовані для спортивних цілей.


Незважаючи на позитивні відгуки і технічні характеристики, снігохід «Рись» перестав випускатися в 2009 році.

Снігохід "Рись 440": технічні характеристики, особливості та відгуки

Модельна лінійка снігоходів

Основними представниками «родини» снігоходів «Рись» є моделі 113119500 і 440. Всюдиходи «Рись» проводилися протягом вісімнадцяти років, протягом яких не раз модифікувалися і видозмінювалися. УМПО (виробник снігоходів), починаючи з найперших моделей транспортних засобів, намагалося відшукати найбільш вдалі рішення, що дозволяють підвищити надійність вітчизняних всюдиходів і поліпшити основні характеристики снігоходів «Рись». Першої моделі в серії вважається «Рись 113». В якості прообразу всюдихода виступив відомий і перевірений часом Arctic Cat. З метою зниження ваги машини двигун був виконаний із сплавів легких металів. Алюмінієві циліндри з кремнієвим напиленням не справлялися з високими навантаженнями. Негативно позначалася відсутність гільзи: перших десятках кілометрів шляху мотор могло заклинити, що виводило техніку з ладу. У підсумку копія всюдихода вийшла не найкращою.

Наступна модель - 119 - перетерпіла значні зміни, перевершуючи свого попередника за технічними характеристиками. Виробник поліпшив дизайн всюдихода, оснастивши його вдосконаленим піддоном і капотом, які полегшують подолання снігових перешкод. Покращена система охолодження і використання гільз дозволило знизити кількість циліндрів двигуна. «Рись-спорт 121» стала такою моделлю, випущеної УМПО. Завдяки зменшеною довжиною корпусу снігохід додав у маневреності. У модельній лінійці уфимских виробників спецтехніки вважаються машини «Рись 500». Саме ці модифікації стали оснащуватися карбюраторами «Микуни». Всюдихід отримав зміни дизайну і обзавівся гусеницями шириною 500 мм. Комплектувався шестерінчатої коробкою перемикання передач. Всі снігоходи даної моделі оснащувалися підігрівом ручок керма. «Рись 440» стала покращеною версією 500-ї моделі, яка на сьогоднішній день знаходиться у широкому застосуванні.
Снігохід "Рись 440": технічні характеристики, особливості та відгуки

Технічні характеристики снігохода «Рись 440»

В порівнянні з машинами свого класу «Рись 440» володіє дуже непоганими характеристиками:
 • пасажиромісткість — два людини;
 • ширина гусениці варіюється від 380 до 500 мм;
 • габарити снігохода - 3200х1240х3200 мм;
 • обсяг паливного бака - 18 літрів;
 • вага машини - 280 кілограм.
 • Технічні характеристики двигунів снігоходів «Рись 440»:
 • Моделі 113 і комплектуються 119 двухцилиндровыми та двотактними двигунами, моделі 500440 - чотиритактними.
 • Працює на бензині марки А92.
 • Робочий об'єм — від 431 до 440 кубічних сантиметрів.
 • Максимальна потужність - 42 кінські сили.
 • Повітряна система охолодження примусового типу.
 • На 100 км витрачається 20 літрів палива.
 • Максимальна швидкість - 90 км/год.
 • Крім непоганих технічних характеристик, у снігоходів «Рись 440» у відгуках відзначають наявність захисного лобового скла з окантовкою, оберігає від зустрічного потоку повітря, підігрів ручок управління, місткий багажник і наявність тахометра. Потужності двигуна машини достатньо для буксирування саней вагою до 250 кілограм. Гумові гусениці оснащені армованими стрижнями.
  Снігохід "Рись 440": технічні характеристики, особливості та відгуки

  Можливі несправності та ремонт снігохода

  Всюдиходи часто стикаються з різними поломками, пов'язаними з активною експлуатацією в екстремальних умовах. В основному виходять з ладу ходова підвіска і двигун, що швидко зношуються ремінь радіатора і гусениці.

  Двигун

  Незважаючи на непогані технічні характеристики снігоходів «Рись 440» і їх надійність, часто лають саме двигуни. Основною причиною виходу з ладу двигунів є природний знос деталей. Найбільш часто власники снігоходів стикаються з наступними поломками:
 • сторонні шуми, вібрація і стукіт;
 • збої в роботі;
 • зниження потужності;
 • підвищена витрата масла;
 • збільшена витрата палива.
 • Причиною проблем із запуском в більшості випадків є карбюратори. Після того, як виробник снігоходів перейшов на японські карбюратори «Микуни», багато несправності зникли самі собою. Дітище японців довело свою надійність і довговічність протягом тривалого терміну експлуатації. У попередніх моделях карбюраторів власникам снігоходів доводилося стикатися з зносом запірних конусів в клапанах, який звільнявся притиранням. Слабким місцем двотактних двигунів є свічки. Масло і паливо, змішуючись, призводять до відсиріванню свічок, що робить неможливим холодний пуск двигуна. У зв'язку з цим в далекі поїздки на снігоходах «Рись» бажано брати кілька запасних свічок. Неполадки з пелюстковими клапанами і карбюратором також можуть зробити негативний вплив на запуск двигуна.
  Чотиритактні двигуни снігоходів «Рись» охолоджуються за рахунок попадання в забірник снігу. Тривалий рух по сухому насту або льоду може спровокувати перегрів мотора, який усувається за допомогою руху по ділянці шляху з водою чи підталим снігом. Перебирання двигуна вимагає доброго знання технічних характеристик снігохода «Рись 440», тому для проведення таких операцій бажано звертатися в сервісні центри.
  Снігохід "Рись 440": технічні характеристики, особливості та відгуки

  Електрика

  Снігохід починає часто глухнути при відсутності іскри. При справних свічках причиною цього може стати котушка або комутатор. Провести заміну таких запчастин власник снігохода може самостійно.

  Паливна система

  Некоректна подача палива і збільшений/зменшений витрата палива сигналізують про неполадки бензонасоса. Для їх усунення досить ретельно прочистити деталь. Перевагою вітчизняних снігоходів «Рись» є простий і дешевий ремонт, не доставляє великої кількості проблем. Оригінальні запчастини до всюдиходам можна придбати в більшості автомагазинів, причому деякі з них можна порівняти з мотоциклетними аналогами.
  Снігохід "Рись 440": технічні характеристики, особливості та відгуки

  Підсумки

  Купувати снігоходи «Рись» в розважальних цілях не зовсім вигідно з-за великої витрати палива — близько 20 літрів на 100 кілометрів. Незважаючи на це, машини відрізняються простотою експлуатації і легкістю ремонту, завдяки чому усунути більшість несправностей можна в домашніх умовах без звернення в сервісні центри.