Як підключити сигналізацію: особливості установки, схема та рекомендації

15 0 Новини високих технологій

Автосигналізація – це ефективна охоронна система. Вона часто використовується на сучасних автомобілях. Можливо, сигналізація не врятує від угону, але допоможе припинити спроби пошкоджень. Нерідко трапляється, що у дворах діти, випадково чи невипадково, можуть зачепити машину. Також нерідкі обстріл автомобілів з пневматичної зброї. За допомогою охоронного комплексу власник зможе вчасно відреагувати на нанесені ушкодження. Сигналізація може відлякати злочинців – таких випадків чимало. Краще всього довірити підключення сигналізації досвідченим фахівцям, але якщо таких немає, можна спробувати зробити це своїми руками. Операція не так вже й складна. Давайте подивимося, як підключити сигналізацію.


Стандарти і схеми різних виробників

Якщо проаналізувати схеми підключення автосигналізації від різних виробників, то можна зробити висновок, що яких-небудь стандартних схем і єдиної уніфікації не існує. Дроти одного кольору у різних виробників вирішують різні завдання.
Як підключити сигналізацію: особливості установки, схема та рекомендації
У конкретного бренду свій метод установки і підключення приладів.

Монтуємо блок сигналізації

Першим ділом необхідно встановити основний блок. Головна проблема для багатьох – куди підключити сигналізацію? Його встановлюють у салоні автомобіля, у відомому тільки водієві місці. Якщо це серйозний охоронний комплекс, то там є кілька таких блоків – їх краще всього розміщувати в різних місцях. Це допоможе виграти час, коли займуться автомобілем викрадачі. Перед тим як підключити датчик сигналізації, потрібно розібрати ліву стійку. Його рекомендується встановлювати саме туди.


Стандартно блок простий сигналізації ховають всередині приладової панелі, але можна знайти і інші місця. Блок бажано зафіксувати. Його можна приклеїти на двосторонній скотч або прикріпити саморізами. Також на даному етапі варто розібратися з електричною схемою – там зазначено, як підключити сигналізацію до харчування, поворотників, соленоидам центрального замку.

Протягування проводів

Шнурів зазвичай багато. Протягувати їх краще в закритих, надійно захищених від впливу вологи і високих температур місцях. Проводку краще протягувати в косі, а для кріплення на кузові рекомендується використовувати пластикові хомути. Затягувати їх потрібно на відстані не більше 20 сантиметрів один від одного. Яка б не була сигналізація, нею є дублюючі дроти. Кінцевик відкривання дверей і багажника – це різні дроти. Але так як функція одна, то їх підключають через один шнур. Другий краще обрізати. Згодом, коли з сигналізацією виникнуть які-небудь проблеми, буде простіше визначити можливу причину і знайти ланцюг, в якій наявні несправності. Практика монтажу сигналізацій показує, що проводів комплектних часто не вистачає. Тому краще заздалегідь придбати додаткові.

Підключення до живлення

Тут все просто. Досить знайти на блоці запобіжників автомобіля великий товстий кабель – це плюсовий дріт. Маса береться з кузова. Дроти зачищаються і з'єднуються за допомогою швидкознімних клемників.
Як підключити сигналізацію: особливості установки, схема та рекомендації
Виробники рекомендують брати «плюс» і масу з замка запалювання. Там же можна знайти і інші точки підключення. При установці слід використовувати мультиметр. З ним можна зручно і безпечно відшукати потрібні дроти.

Точки підключення сигналізацій

Розглянемо популярні точки підключення. Головний плюс для живлення можна знайти в замку запалювання. Контакт стартера з негативною полярністю теж знаходиться в даному місці. Елемент АС розташований там же. Контакт запалювання з позитивною полярністю можна виявити в контактній групі замку.
Як підключити сигналізацію: особливості установки, схема та рекомендації
Штатний замок у більшості випадків підключається через негативний дріт. Але бувають винятки. Двері та їх кінцевики управляються позитивною полярністю, але краще перевірити все за схемою. Габарити підключаються до позитивного проводу, а місця розташування цих проводів відзначаються в блоці запобіжників. Цих точок у більшості випадків достатньо, щоб вирішити таке завдання, як підключити сигналізацію на ВАЗ (будь це "Класика" або сучасна "Веста").

Підключення зовнішніх світлових сигналів

Практично у всіх пристроях індикація здійснюється через лампи покажчиків поворотів. Краще використовувати два дроти – кожен відповідає за свій бік. Бажано підключатися через діоди, щоб виключити замикання сторін. Раціональніше підключатися через габарити – у них менша споживана потужність, а також для підключення потрібен один провід без діодів.

Підключення до центрального замку

Можливо, сигналізація і не врятують від угону автомобіля, але зробить життя водія комфортніше. У багатьох системах реалізовано управління центральним замком. Давайте подивимося, як підключити замки до сигналізації. Будемо вважати, що соленоїди вже встановлені. Насамперед необхідно розібратися з квітами проводів і які команди вони виконують. Для цього краще використовувати мультиметр. Алгоритм пошуку потрібного контакту досить простий: прилад встановлюють в режим вимірювання опору. Мінус з'єднують з одним з контактом, натискають кнопку, яка закриває двері. Мультиметром потрібно шукати нульовий опір. Після цього можна відпустити кнопку. Коли опір дорівнює нескінченності, це і є потрібний контакт. Також шукають і другий контакт. Це робиться аналогічним чином.
Як підключити сигналізацію: особливості установки, схема та рекомендації
Потім з водійської сторони знімають поріг. Далі знаходять потрібні дроти, які були визначені заздалегідь. До них підключають дроти сигналізації, що відповідають за відкривання і закривання дверей.

Як підключити сигналізацію «Старлайн»?

Компанія «Старлайн» випускає популярні сучасні охоронні системи з функцією автозапуску, а також функціями «швидкий діалог», які виключають можливість злому охоронного комплексу код-грабером. У більшості моделей є 60 і більш стандартних, а також програмованих функцій.
Як підключити сигналізацію: особливості установки, схема та рекомендації
Для монтажу знадобиться сигналізація, соленоїд на водійських дверей, паяльник і матеріали для паяння, захисні діоди, ізолента. Перед тим як підключити сигналізацію, знімають пластик рульового вала, відкручують саморізи кріплення приладової панелі, а також інші гайки і саморізи. Потім у стійку лобового скла встановлюють світлодіод, а також датчик удару. В будь-якому місці встановлюється сервісна кнопка. У цих охоронних комплексів є антена. Її краще кріпити на лобове скло. Далі підключають дроти з 18-контактного роз'єму за схемою-інструкції. Так, чорний дріт підключається до маси, червоний - до «плюса». І далі за схемою.

Як прив'язати брелок?

Крім того, що перед водієм постає завдання монтажу сигналізації, він повинен вирішити ще одну проблему – як з'єднати брелок сигналізації? Іноді вони незапрограмовані. Брелок або радіопередавач – це основний пристрій, що дозволяє управляти охоронним комплексом. Якщо сигналізація нова, то перепрограмування не потрібно. Якщо машина вживана, то краще перепрограмувати.
Як підключити сигналізацію: особливості установки, схема та рекомендації
Для початку блок переводять в сервісний режим, який дозволяє виконувати технічне обслуговування пристрою. Для переходу в цей режим є спеціальна комбінація натискань на певні кнопки – у кожного виробника він свій.
Як підключити сигналізацію: особливості установки, схема та рекомендації
Спочатку потрібно зняти сигналізацію з охорони. Натискається Кнопка Valet кілька разів, а потім включається запалювання. Якщо будуть чутні декілька звукових сигналів, то в систему увійти вдалося. Далі потрібно натиснути кілька кнопок, зазначених в інструкції, після чого пролунає звуковий сигнал. Брелок запрограмований, і система його запам'ятала. Можна вільно користуватися сигналізацією.

Висновок

Ось як підключити сигналізацію своїми руками. В цілому процес нескладний і не потребує особливих навичок, однак не завжди вдається все правильно налаштувати самостійно. Якщо в автомобілі багато електронних систем, краще довіритися професіоналам. Але просту бюджетну систему можна підключити самостійно, за півдня без досвіду.