Fiat 600 – монополія з італійським присмаком

9 0 Новини високих технологій

Сучасний авторинок навряд чи можна назвати монополізованим, адже велика кількість виробників створює конкурентне середовище. Але така ситуація не скрізь, наприклад, в Італії до сих пір «править» автомобільний бренд Fiat. З моменту заснування компанія прагнула до першості на ринку, що їй зрештою і вдалося.

Fiat 600 – монополія з італійським присмаком

Трохи історії

Італійська компанія Fiat зареєстрована в 1899 році групою амбітних інвесторів. У 1902 Джованні Аньєллі став керуючим промислового підприємства. Там панували суворі порядки і дисципліна. Автомобільний завод бренду використовував досвід Генрі Форда - мова йде про автоскладальному конвеєрі. Перша світова війна змусила перейти на виробництво танків і літаків. Беззмінний лідер Аньєллі продовжує працювати до падіння режиму Муссоліні, а в 1945 його усувають від посади як пособника фашизму.


У 1966 році надано ленд-ліз радянській стороні у вигляді налагодження виробництва Fiat 124 (ВАЗ 2101). Через три роки акціонерна група отримує контроль над брендом Lancia, а до 1980 року "Фіат" стає одноосібним власником італійського ринку, поглинає Autobianchi, Ferrari, Maserati, Alfa Romeo. У 2000-х бренд переживає злети і падіння, знижуються темпи розвитку, інвестиційний бум також дещо знижується. Збитки концерну на 2009 рік склали більше 800 мільйонів євро.

Fiat 600 – компакт старої закалки

Fiat 600 – монополія з італійським присмаком
Трехдверний хетчбек став одним з найуспішніших в історії італійського автомобілебудування. Маленькі авто згадуються в популярних піснях як негласний символ Італії тих років. З 1955 по 1969 р. було випущено понад 2600000 одиниць, які розійшлися по території Старого Світу і Латинської Америки, особливо Аргентини.
Секрет успіху досить простий: вдалий дизайн, потужна технічна база і прийнятна цінова політика.
Fiat 600 – монополія з італійським присмаком
У новому тисячолітті модель отримала декілька рестайлінг, останній датований 2006 р., а через пару років автомобіль був знятий з виробництва. Щоб переконатися в популярності Fiat 600 потрібно більш ретельно вивчити його інтер'єр, екстер'єр і технічні характеристики.

Зовнішній вид

Компакт мав типову зовнішність для автомобілів своєї епохи: похилий дах, «втиснуті» елементи фар, кути лобового скла. Це був перший автомобіль із заднім розташуванням двигуна. Така особливість накладала відбиток на конструкцію чотириколісного. Виробник Fiat 600 пропонував додатковий опціон у вигляді унікального кольору кузова, колісних дисків, змін у внутрішньому оздобленні.

Fiat 600 – монополія з італійським присмаком

Інтер'єр салону

Всередині водія чекає лаконічний дизайн, плетені крісла і захист від палючих променів сонця. Приладова панель виглядає невибагливо, якість структурних компонентів не викликає сумнівів. "Фіат 600" піддавався неодноразовим змінам, які торкнулися і внутрішнього оздоблення:
 • замінено вантажне колесо;
 • змінено оббивний матеріал;
 • для передньої панелі використаний пластик низької якості.
 • Fiat 600 – монополія з італійським присмаком

  Технічні характеристики

  Модель 1955 року мала широку моторну гамму. Маленькі авто того часу відрізнялися незначною вагою, тому динаміка була «на рівні»: 09 літровий – потужність агрегату становила 39 л. с. при 65 «ньютонах» крутного моменту. Першу "сотню" хетч долав за 18 секунд. Гранична швидкість – 140 км/год, Середня витрата палива – 6 літрів на 100 км. 11 SPI – наявність 54 «конячок» і 5500 оборотів в хвилину робили цей варіант одним з кращих. Максимальна швидкість збільшена до 150 а до «сотні» "Фіат 600" розганявся за 148 секунди. Цей мотор забезпечує кращі динамічні показники при низькому споживанні палива.
  11 MPI – ідентичний попередньому примірник, трохи виграє по крутному моменту. Всі двигуни працювали під керуванням 5-ступінчастою механіки. Спортивні комплектації володіли меншим передавальним числом. Підвіска складалася з передніх стійок макферсон і пружин гвинтового типу ззаду. Витрати на ремонт цих комплектуючих не перевищували за нинішнім грошей і 5000 рублів. Цікаво, що інженерам Fiat 600 вдалося розробити найбільш технологічний автомобіль свого часу.

  Популярні комплектації

  Fiat 600 Seicento (пізніше назва) характеризується різноманітністю варіантів оснащення:
 • S – стандартний опціон, бампери пофарбовані в колір кузова;
 • SX – до вищепереліченого додавалися електричні склопідйомники, центральний замок;
 • Hobby – двигун 11 SPI, подушка безпеки для водія;
 • Citymatic – автоматичне зчеплення і переробка стандартного мотора;
 • Brush – двоколірна забарвлення кузовних деталей;
 • Go! – додані аудіосистема і панорамний дах.
 • Fiat 600 – монополія з італійським присмаком

  Переваги та недоліки моделі

  Озвучені вище характеристики Fiat 600 дають право виділити як позитивні, так і негативні сторони авто:
 • компакт відмінно підходить для кам'яних джунглів завдяки низькому споживанню палива;
 • невеликі габарити компенсуються динамікою рушійних агрегатів;
 • вільного місця в салоні вистачить на 4 людей середньої комплекції;
 • багажний відсік не підійде для масивних речей, але для складування покупок - цілком;
 • кузов досить крихкий, в аварійній ситуації сподіватися на його цілісність не варто;
 • антикорозійне покриття гарантує довговічність кузовних деталей;
 • дешевий ремонт і експлуатація – відмітні особливості авто.
 • Замість висновку

  Цікаво, що дітище італійського бренду стало і розвитку спорту, так як гоночні моделі будувалися на базі саме Seicento. Інженери з Abarth розробили маленьке купе 750 динамічні особливості якого принесли десятки перемог у різних гоночних змаганнях, а італійська команда стала переможцем європейської першості у своєму класі. Італійцям вдалося створити унікальний автомобіль Fiat 600. Його характеристики говорять про високої технологічності та надійності моделі. Подальший розвиток автопрому Старого Світу проводилося з оглядкою на легендарний результат монополистской машини.