Телефон на зарядці розряджається: причини та способи їх усунення

48 0 Новини високих технологій

Досить часто користувачі мобільних пристроїв стикаються з однією не дуже приємною проблемою - телефон розряджається на зарядці. Причини цього можуть бути абсолютно різні, так само як і способи їх усунення. У даній статті ми постараємося розглянути всі можливі варіанти того, чому телефон розряджається при зарядці, і як з цим можна боротися.

Телефон на зарядці розряджається: причини та способи їх усунення

Несправний гніздо зарядки

Найбільш поширена причина, по якій телефон розряджається на зарядці - це пошкоджений зарядний гніздо. Подібна ситуація складається досить часто, особливо при нестабільній напрузі або заводському браку. "Симптоми" стандартні:


 • Зарядний пристрій підключено.
 • На телефоні відображається індикатор того, що зарядка йде або ніяких індикацій немає взагалі.
 • Через якийсь час телефон не набирає заряд, а навпаки, витрачає залишився.
 • Телефон на зарядці розряджається: причини та способи їх усунення
  І хоча деякі з описаних "симптомів" будуть по ходу статті зустрічатися ще не раз, в даному випадку все вказує саме на несправний гніздо для зарядки. Щоб остаточно переконатися в поломці гнізда, потрібно спробувати підключити телефон до іншої розетки, поміняти зарядний пристрій, щоб виключити його несправність. Якщо нічого не змінилося, можна переходити до лагодження.

  Усунення

  Для того щоб полагодити пошкоджене гніздо для зарядки, можна відправитися в сервісний центр, але тільки в тому випадку, якщо телефон знаходиться на гарантії. Там його повинні прийняти без усяких проблем і полагодити протягом декількох днів, хоча все залежить від самого сервісного центру.
  Телефон на зарядці розряджається: причини та способи їх усунення
  Якщо у телефону вже закінчилася гарантія, зверніться в будь-яку добре перевірену майстерню з ремонту мобільних телефонів. Терміни лагодження зазвичай набагато менше, ніж в сервісному центрі, а якість роботи приблизно однаковий.


  Ще один варіант - поміняти все самостійно. Підходить цей спосіб тільки тим, хто добре розбирається в пайку і має необхідне обладнання.

  Гніздо зарядки окислювалося

  Наступна причина того, чому телефон розряджається на зарядці - це окислений роз'єм для зарядного пристрою. Причиною в першу чергу є попадання вологи в зарядне гніздо, наприклад, через мокрі руки або дощ, можливо, вода пролилася поруч з телефоном і потрапила на контакти. Ще однією причиною окисливания може бути банальна і шкідлива звичка брати смартфон з собою у ванну. Робити це не рекомендується, бо як ванна - приміщення з високою вологістю. Виняток становлять лише ті телефони, які мають захист від вологи.
  Телефон на зарядці розряджається: причини та способи їх усунення
  Ознаки того, що на телефоні окислювалося гніздо для зарядного пристрою наступні:
 • Зарядний пристрій підключено.
 • На екрані відображається індикатор того, що зарядка йде.
 • Через якийсь час заряд батареї не збільшився, а навпаки, зменшився.
 • Телефон помітно нагрівся в області зарядного гнізда.
 • Штекер зарядного пристрою гарячий.
 • При візуальному огляді на контактах і самому гнізді є сторонній характерний наліт.
 • До речі, окисленим може бути не тільки роз'єм на самому телефоні, але ще й штекер зарядного пристрою, так що це теж потрібно враховувати.

  Усунення

  Способів усунення окису з гнізда зарядного пристрою існує декілька, але їх можна поділити на дві групи - тимчасова допомога і 100% рішення.

  Тимчасовий

  Тимчасовий спосіб має на увазі очищення контактів від окису самостійно. Тимчасовим він називається тому, що окис рано чи пізно з'явиться знову, і процедуру доведеться робити заново. Крім того, даний метод не гарантує 100% успіх.
  Телефон на зарядці розряджається: причини та способи їх усунення
  Для очищення знадобиться дуже тонка голка або будь-який інший гострий предмет, маленький клаптик тканини і сода. На кінчику голки потрібно закріпити тканину таким чином, щоб вона не сповзла і пролізла в роз'єм. Після цього потрібно трохи намочити ганчірку, вмочити її в порошок соди, помістити в зарядне гніздо і по максимуму все почистити.

  Заміна

  Оскільки ефективність першого способу не надто висока, а сама проблема не усувається на 100%, то єдиним вірним способом залишається заміна гнізда. Зробити це можна через майстерню або самостійно.
  Телефон на зарядці розряджається: причини та способи їх усунення

  Пошкоджений зарядний пристрій

  Ще однією причиною того, чому телефон стоїть на зарядці і розряджається, є банальна несправність самого зарядного пристрою. Справа в тому, що досить лише одного проводку десь всередині кабелю змінитись - і все, повноцінний заряд надходити не буде. Симптоми тут описувати немає сенсу, достатньо перевірити роботу зарядки на іншому телефоні або підключити телефон до справного зарядного пристрою.
  Телефон на зарядці розряджається: причини та способи їх усунення

  Усунення

  Усувається дана проблема легко і швидко, досить купити новий USB-кабель або повністю поміняти зарядний пристрій.

  Згоріла плата

  Згоріла плата з гніздом є причиною того, чому телефон розряджається під час зарядки. В даному випадку саме гніздо може бути справно, а от плата, на якій воно встановлене, іноді перегорає або виходить з ладу. При такій поломці не з'являється індикатор зарядки, проте, якщо відповідний значок все ж з'явився, то телефон буде просто розряджатися.
  Телефон на зарядці розряджається: причини та способи їх усунення

  Усунення

  Вирішити цю поломку можна лише повною заміною схеми разом із зарядним гніздом. Зробити це можна в будь-якому сервісі або ж самостійно.

  Швидка розрядка

  Нерідко зустрічається і така проблема, що після зарядки телефон розряджається, причому досить швидко, протягом години або трохи більше. Основна і єдина причина цього - несправна батарея, яка виробила свій ресурс.
  Телефон на зарядці розряджається: причини та способи їх усунення

  Усунення

  Дана поломка усувається швидко, можна не віддавати телефон в сервіс - потрібен лише новий акумулятор для телефону відповідної моделі.