Що таке режим офлайн? Включення, відключення, робота на різних пристроях і додатках

4141 0 Новини високих технологій

Що таке режим офлайн? Якщо говорити простою мовою, це можливість роботи в якому-небудь додатку при відсутності доступу до зв'язку. Для комп'ютерів це відключення, насамперед, Інтернету, можливо, і локальної мережі. Для мобільних телефонів це також відключення і телефонного зв'язку, і Bluetooth.

Для чого потрібен офлайн-режим на комп'ютерах?

Більшість користувачів ПК, навіть працюючи в програмах, які не пов'язані з необхідністю доступу в Інтернет, постійно до нього підключені. Деякі - за звичкою, інші - через використання таких операційних систем, як ос chrome. В даній системі всі дії відбуваються через Інтернет. Якщо вам знадобиться що-небудь роздрукувати, а доступу до Мережі немає, то ви нічого не зможете зробити, якщо, звичайно, документ не збережено на локальному сховищі і немає іншої операційної системи.


Що таке режим офлайн? Включення, відключення, робота на різних пристроях і додатках
Крім цього, відомо, що Google відстежує дії користувачів та передає їх особисті дані американським спецслужбам на вимогу. Якщо ви не стурбовані проблемами конфіденційності, то згадайте про те, що для MS Windows, якою користується більшість користувачів в Мережі повно вірусів, і підчепити їх там, де Інтернет можна було не використати, часом досить прикро.

Автономний режим в мобільному телефоні

Після того, як ми розібралися, що таке режим офлайн в комп'ютері, подивимося, що він собою представляє в мобільному телефоні.
Що таке режим офлайн? Включення, відключення, робота на різних пристроях і додатках
У телефонах, у яких встановлена операційна система Android, він називається "Автономним режимом". Його використовують у тих місцях, де використання мобільного зв'язку неприпустимо. Прикладом такого місця може бути літак, тому часто цей режим в телефонах називають "Режимом польоту". Використання даного режиму дозволяє економити батарею, яка, як відомо, має властивість розряджатися в самий невідповідний час. Як відключити офлайн-режим? В різних телефонах це відбувається по-різному. Зазвичай ця опція знаходиться в "Налаштуваннях", де потрібно вибрати "Профілі" або "Режими", а там вже поставити галочку навпроти "Звичайний режим". У деяких моделях потрібне перезавантаження, після чого буде автоматично запропоновано перейти в звичайний режим.

Прибираємо офлайн-режим в браузерах

У випадку якщо у вас лімітований трафік, який несподівано став закінчуватися, треба терміново виходити в режим офлайн. Що таке в цьому випадку робиться? Слід включити в браузерах, з допомогою яких здійснювався вихід у Всесвітню мережу, автономний режим. Тоді багато сторінок з тих, які відвідувалися під час роботи Інтернету, можна буде переглянути з кешу.
Що таке режим офлайн? Включення, відключення, робота на різних пристроях і додатках
В цьому випадку відповідь на питання "як прибрати офлайн-режим" досить тривіальна - потрібно зняти галочку з "Автономного режиму". У нових версіях браузерів зазвичай панель меню прихована, тому її потрібно викликати доступним способом, наприклад, натиснувши Alt на клавіатурі, а там вже вибрати "Автономний режим".

Офлайн як синонім невидимості

Термін "офлайн" став настільки популярним, що його почали використовувати не тільки як показник відсутності Мережі, але і як показник реального або уявного відсутності в Мережі. Так, можна зайти в соціальну мережу "ВКонтакте" і зробитися невидимим для інших користувачів. Тобто ви будете присутні на сайті, але для інших користувачів ваш статус вказує зовсім протилежну інформацію. Це також називають "знаходженням в офлайні".

Робота з деякими інтернет-додатками офлайн

Спочатку онлайнові додатки, такі як "Гугл документи", отримали можливість працювати в офлайн-режимі. Можна відзначити, що це сприяє здоровій конкуренції між творцями офісних додатків, насамперед корпораціями Microsoft і Google, що повинно підвищити їх конкурентоспроможність.
Що таке режим офлайн? Включення, відключення, робота на різних пристроях і додатках
Як включити офлайн-режим в "Гугл документи"? Цього можливо досягти, використовуючи браузер Chrome або його відкритий аналог Chromium. Відкриваємо в ньому своє "хмара" в "Гуглі" (Google Drive) - для цього потрібен інтернет, далі в панелі навігації клацаємо по кнопці "Ще". Вибираємо категорію "Автономні", в результаті чого з'явиться інструкція, в якій зазначено, що спочатку потрібно встановити аддон для цих цілей, після чого натиснути кнопку доступу офлайн. Це призведе до того, що файли з "хмари" будуть скопійовані на локальний пристрій зберігання. Після цього можна відключати інтернет і працювати з "Гугл Документами" офлайн. Таким чином, ми відповіли на питання: "Як включити офлайн-режим в додатках «Гугл Докс»?" Подібним чином можна працювати і з "Гугл картами". При знаходженні в онлайн-режимі вказується область на карті, яка буде необхідна при роботі офлайн. Потім карта завантажується, і з цієї області можна буде здійснювати пошук офлайн.

У мобільному телефоні офлайн-режим може бути включений не тільки повним відключенням мобільної мережі, але і відключенням одного інтернету з допомогою зняття галочки з "Використання мобільних даних".

Вихід з офлайн-режиму

Що таке режим офлайн? Включення, відключення, робота на різних пристроях і додатках
Іноді для окремих додатків вихід з офлайну може блокуватися файерволами. Так, в "Стимі" для ігор також передбачається режим офлайн. При цьому в Social Club деякі користувачі не можуть покинути офлайн-режим. Для того щоб зняти це обмеження, необхідно зайти в налаштування брандмауера і відкоригувати там правила і зони. Тут файлів Social Club дано табу на вихід в Інтернет. Його необхідно зняти, після чого вихід з офлайн-режиму стане можливим. Це відноситься не тільки до Social Club, але і до деяких ігор Steam. Можливо, спостерігається і в інших додатках. Як вийти з офлайн-режиму? Якщо дана операція заблокована, йдемо в фаєрвол, перевіряємо правила і зони, робимо їх дозвільними для даного додатка. Якщо таке зустрічається часто, перевірте налаштування брандмауера Windows.

На закінчення

Підіб'ємо підсумок: що таке режим офлайн? Крім того, що це режим без доступу до Інтернету, під цим терміном розуміють і невидимість в деяких соціальних мережах. Деякі інтернет-програми здатні працювати офлайн, при цьому завантажуючи "хмарні" файли на локальні сховища.