Найбільш складні паролі: приклади. Як придумати пароль

29 0 Новини високих технологій

Для того щоб надійно захистити дані від злому зловмисників, необхідно завжди продумувати варіанти шифрування інформації. Як правило, для входу на ті чи інші сайти або використання певних програм завжди застосовується пароль. Однак завдяки сучасним технологіям сьогоднішні хакери дуже швидко вгадують і розпізнають прості методи шифрування. Щоб не втратити потрібні дані і не стати жертвою зловмисників, необхідно ретельно продумувати «пассворд». Для того щоб розібратися, як це робити, в першу чергу, варто розглянути різновиди і методи шифрування.

Найбільш складні паролі: приклади. Як придумати пароль

Види паролів

На сьогоднішній день виділяються наступні різновиди шифровок:
 • літерні;
 • символьні;
 • цифрові;
 • комбіновані;
 • з використанням регістра.
 • Перші 3 категорії вважаються самими ненадійними. Якщо при створенні пароля були використані виключно літери або символи, то такий шифр досить просто зламати навіть самої елементарної програми. Такі «пассворды» можна використовувати виключно на форумах або акаунтах, які не страшно втратити. Більш серйозно варто розглянути такі категорії кодування.

  Як придумати пароль: букви, цифри та символи

  Чим більше додаткової інформації містить код, тим краще. Такі шифри практично неможливо зламати. Якщо в кодах використовуються поєднання букв і цифр або різних символів, то це найбільш складні паролі.

  Також варто враховувати, що код обов'язково повинен бути дуже коротким. Чим менше символів використовувалося при шифруванні, тим простіше буде зловмисникам. Тому складний пароль з 8 символів або більшої кількості знаків вважається кращим.
  Найбільш складні паролі: приклади. Як придумати пароль
  Якщо говорити про приклади поганих паролів, то найгіршими з них вважаються комбінації, що складаються з однакових цифр або букв. У цьому випадку злом гарантований. Однак багато стикаються з тим, що правильно підібрати варіанти складних паролів поштової скриньки або іншого способу авторизації на віртуальних ресурсах не так вже й легко. Справа в тому, що багато користувачів Мережі заходять на найрізноманітніші портали. Якщо для кожного з них придумувати окремий код, то можна в підсумку заплутатися. Що ж робити в цій ситуації?

  Регістр

  Найбільш складні паролі, як правило, одночасно складаються з прописних і малих літер. При цьому не рекомендується використовувати конкретні слова, які можна перекласти з англійської чи інших мов. Краще, якщо це буде хаотичний набір символів, в якому деякі знаки будуть великими, а інші маленькими.
  Найбільш складні паролі: приклади. Як придумати пароль
  Найзручніше запам'ятовувати паролі, написані з використанням регістра, якщо буде дотримуватися певна послідовність великих і малих літер. Наприклад, перший символ можна зробити маленьким, другий – великим і так далі.

  Перевертні

  Щоб не ламати собі голову, як запам'ятати складний пароль деякі користувачі мережі дуже часто використовують в якості «пассворда» дату свого народження. На жаль, такі коди вважаються самими ненадійними. Справа в тому, що зловмисникам не складе ніяких труднощів знайти цю інформацію у соціальній мережі або інших джерелах. Однак це не означає, що даний метод варто виключити. Якщо дзеркально відобразити всі символи в коді, то можна створити досить цікавою пароль.
  Наприклад, складний пароль цифр «772010» означає, що людина насправді народився 1 лютого 1977 року. Однак бажано доповнити такий шифр якими-небудь іншими символами.

  Генератори

  А для того щоб не ламати собі голову над тим, як придумати пароль, набагато простіше використовувати для цього готові програми. Однак потрібно розуміти, що при використанні таких програм є ризик того, що вони самі можуть опинитися розробленими зловмисниками, тому набагато краще придумувати «пассворды» своїми силами.
  Найбільш складні паролі: приклади. Як придумати пароль
  Однак варто і все ж розглянути, що являє собою генератор. Це програма створює паролі шляхом рандомного підбору випадкових комбінацій літер, цифр та інших символів. При цьому, як правило, використовується відразу кілька методів кодування, за винятком «перевертнів». Програми цього типу дуже маленькі і легко встановлюються. Як правило, вони мають всього 1 кнопку, тому навіть недосвідчений користувач може без проблем вибрати найбільш вподобаний йому пароль і використовувати його. У таких програмах зазвичай встановлені внутрішні антивіруси, які запобігають атаки зловмисників. Однак варто враховувати, що коди будуть зберігатися в базі програми, відповідно, у шкідливого ПЗ може з'явитися доступ до цих файлів.

  Найбільш складні паролі: приклади. Як придумати пароль
  Крім цього, після використання генератора багато користувачі отримують вкрай складні паролі, які просто неможливо запам'ятати. Деякі роблять величезну помилку, записуючи цю інформацію у файлі, зберігаючи його на робочому столі комп'ютера. Робити це категорично забороняється.

  Шифрування

  Даний метод кодування перегукується з описаними вище способами. Розглянемо докладніше, як проводиться шифрування. Зробити це набагато простіше на прикладі складних паролів. Можна взяти найпростішу, але унікальну фразу, яку людина може досить просто запам'ятати. Наприклад, комусь сподобалося словосполучення «космічні устриці». Також можна використовувати будь-які рядки з улюблених пісень і віршів або просто набір хаотичних слів, які найбільше подобаються користувачеві. Далі можна використовувати кілька методів шифрування:
 • Переписати всі російськомовні слова, використовуючи англійську розкладку. Згідно з нашим прикладом складного пароля, повинно вийти щось на зразок rjcvbxtcrbt ecnhbws.
 • Дзеркально відобразити фразу swbhnce tbrctxbvcjr.
 • Замінити всі букви на символи, які зовні на них схожі. Наприклад, букву «о» можна замінити «()», а символ «i» можна вказати як «!» і т. д.
 • Видалити парні, або не парні символи.
 • Видалити всі згодні або, навпаки, голосні букви.
 • Додати додаткові спеціальні символи або цифри.
 • Найбільш складні паролі: приклади. Як придумати пароль
  Також є ще один спосіб, який допоможе швидко складати самі складні паролі і не забувати їх. Наприклад, візьмемо ту ж фразу «космічні устриці». Якщо взяти перші 4 літери першого слова і 4 символу від другого, то вийде множинний слово «космрицы». Після цього достатньо перейти на англійську розкладку і набрати цю комбінацію повторно. Отримуємо rjcvhbws.
  Якщо трохи ускладнити шифр і додати заголовну букву, то в цьому випадку пароль буде запам'ятати дуже легко, так як вихідне слово відомо лише самому користувачеві. Подібні комбінації вважаються найскладнішими паролями, які досить легко запам'ятати.

  Поради

  Як правило, багато починаючі користувачі Мережі використовують в якості логіна адресу своєї електронної пошти. Робити цього у жодному випадку не варто, так як дізнатися дані про поштовій скриньці людини не складе зловмисникам жодного праці. Тому краще придумати яке-небудь інше слово. Також варто дотримуватися наступних рекомендацій:
 • При складанні паролів ні в якому разі не можна використовувати особисті дані (наприклад, прізвище або ім'я, а також імена родичів або клички домашніх вихованців).
 • Не рекомендується вписувати адресу, дату народження та іншу інформацію, яку легко можна дістати в будь-якій соціальній мережі.
 • Не варто застосовувати ті фрази чи словосполучення, які широко використовуються в побуті більшості людей.
 • Довжина коду має бути не менше 10 знаків.
 • Найбільш складні паролі: приклади. Як придумати пароль

  Як швидко запам'ятати новий пароль?

  Для цього краще всього використовувати якісь фрази, які більше ніхто не повторює. Застосовувати цитати відомих людей не рекомендується, так як багато хто робить це. Можна використовувати для цього автогенератор віршів, також інші поетичні сервіси, яких сьогодні існує величезна кількість. Можливо, в сім'ї прийнято вживати якесь слово або вираз, що рідко використовує хтось інший. Можна просто застосувати для його написання латинські літери, а також доповнити їх якими-небудь значущими цифрами, які не будуть датою народження.