Батареї для планшета: заміна та причини несправностей

132 0 Новини високих технологій

Акумуляторні батареї для планшетів змінюються не так вже й часто, а причин для цього небагато. У більшості випадків власник змінює АКБ для того, щоб збільшити час автономної роботи девайса або через поломки самого енергоелемента.

Батареї для планшета: заміна та причини несправностей
Розглянемо найбільш часті причини, за якими користувачі купують і міняють на нові батареї для планшета. Мова піде про звичайних мобільних гаджетах, за винятком новомодних айпадів і інших важко вскриваемих флагманських девайсів, які обслуговуються тільки в сервісних майстерень.


Причини заміни акумуляторної батареї для планшета:
 • повний або частковий відмова в роботі АКБ (як правило, через перепади напруги);
 • механічне пошкодження елемента;
 • недостатнє час автономної роботи;
 • природний знос АКБ.
 • Найбільш актуальна причина – коли елемент частково або повністю виходить з ладу. Саме тоді перед власником постає питання про заміну батареї. Для планшета існує безліч різновидів АКБ, але користувачеві зовсім не обов'язково мати якісь специфічні навички по механіці або електроніці, щоб виконати цю процедуру.

  Перевіряємо роботу АКБ

  Першим ділом не зайвим буде перевірити, що елемент дійсно не працює. Найбільш точна діагностика в цьому випадку – це спеціальний тестер, але якщо його під рукою не виявилося, цілком згодиться перевірка звичайними методами.
  Батареї для планшета: заміна та причини несправностей
  Симптоми поломок АКБ:
 • гаджет не заряджається навіть при справному ЗУ і нормальних роз'ємах (цим страждають дуже багато планшети);
 • зарядка батареї відбувається довше звичайного;
 • девайс дуже швидко заряджається і так само швидко сідає;
 • некоректна індикація залишку заряду;
 • гаджет не включається.
 • Окремо варто згадати ще про один симптом, який дуже часто зустрічається у пристроїв на ОС «Андроїд».


  Проблеми з доступністю АКБ

  Нерідкі випадки, коли батарея зовсім не винна непрацездатності планшета. Іноді гаджет просто «не бачить» АКБ. Це питання особливо актуальне для лінійок «Нексус» під управлінням платформи Android, хоча і «яблучні» девайси іноді грішать таким недоліком. Відбувається це з однієї простої причини: апарат перейшов в сплячий режим, і заряд батареї планшета потихеньку розтанув, поки він «спав». І як би довго гаджет потім не заряджався, включитися він все одно не зможе. На цей симптом іноді вказують мерехтливі пікселі або цілком весь екран в момент, коли девайс підключається до зарядного пристрою.

  Вирішуємо проблему

  У цьому випадку купувати нові батареї для планшета, природно, немає необхідності, досить виконати «грубу перезавантаження». Практично в будь-якій інструкції з експлуатації можна знайти комбінацію клавіш, яка відповідає за подібний старт гаджета.
  Батареї для планшета: заміна та причини несправностей
  Якщо таких вказівок не знайшлося, можна подивитися докладний мануал на сайті виробника. Як правило, це проста комбінація: затиснути гойдалка гучності вгору і утримувати клавішу включення протягом 10-15 секунд. Далі, після того як з'явиться стартове меню, потрібно вибрати пункт «Вимкнути пристрій» (Power off Device). Потім необхідно підключити гаджет до зарядки і через 5-10 хвилин спробувати його включити. Все повинно запрацювати.

  Заміна батареї

  Тут головне - розібратися, яка саме потрібна батарея вашого планшета. Відразу варто відзначити, що забобони типу "АКБ повинна бути аналогічною оригінальної" – це нісенітниця. Ви можете встановити на свій девайс абсолютно будь-який елемент, але природно, з певними застереженнями. Основні параметри, які повинні чітко дотримуватися в нашому випадку, – це вольтаж акумуляторної батареї і іноді її точні розміри.
  Батареї для планшета: заміна та причини несправностей
  Для подібного роду пристроїв можна нарахувати всього два стандарти по вольтажу:
 • 37 В – для 5-вольтів мережевиків;
 • 74 – для 9/12-вольтів пристроїв.
 • Також слід зауважити, що чим більше показник мАч (міліампер-година), тим довше ваш апарат буде працювати. Деякі виробники для більш високого показника автономності використовують паралельне з'єднання декількох АКБ (дуже часто зустрічається в моделях «Соні»).

  Що під кришкою

  Практично у всіх планшетах контролер індикації вбудований в саму акумуляторну батарею, за рідкісним виключенням він може розташовуватися на самому пристрої (у старих моделях гаджетів). Переплутати дроти практично неможливо: чорний/білий – це «мінус», а червоний – «плюс». Отводка синього або зеленого кольору призначена для виходу на коннектор. У дуже рідкісних випадках пристрій обладнаний двома плюсами», і це було помічено тільки в ексклюзивних продуктах від Apple і «Соні». Як би те ні було, всі тонкощі розподілу полюсів позначені в технічному мануалі, який, як вже говорилося вище, можна легко знайти на офіційному сайті виробника вашого девайса, якщо такого не було в комплекті. Що стосується безпосередньо самого демонтажу кришки, то в більшості випадків обидві частини гаджета кріпляться двостороннім скотчем, і лише рідкісні флагманські моделі оснащені витіюватим кріпленням або спеціальними планками для розбирання.