Материнська плата Asus P8H67: опис, характеристики і відгуки

44 0 Новини високих технологій

Компанія Asus завжди робить відмінний продукт, тому за десятки років роботи вона завоювала увагу покупців. Материнські плати не є основним напрямком виробництва. Тим не менше серед покупців і вони дуже популярні. У свій час однієї з таких моделей стала материнка Asus P8H67. Якщо не брати до уваги жодних модифікацій з приписками до імені, то це досить бюджетна версія і типовий представник компанії.

Упаковка

Відразу почнемо з того, як ця модель поставляється. Виробник подбав про те, щоб до користувача плата доходила в цілості й схоронності. Коробка для Asus P8H67 велика, не помітна, хоча її мінімалізм приваблює. Посередині зазначена модель «матки», які відображені особливі технології, підтримка інтерфейсів, процесорів і т. д. Ззаду інформації ще більше. Тут вона дуже розгорнута і доступна, практично замість інструкції. Є навіть схема із зображенням плати і описом всіх елементів на ній. Є інформація про особливих технологіях і специфікаціях. Приємно здивувала наявність Bluetooth-модуля, який до цього практично ніде не зустрічався, за рідкісним винятком. Так, ця функція дозволяє легко відправляти інформацію на ноутбук або смартфон.

Материнська плата Asus P8H67: опис, характеристики і відгуки
А ось TPU&EPU говорить про підтримці спеціальних утиліт, які працюють на поліпшення, конфігурацію та аналіз системи. Дуже кричущої залишається напис про наявність DIGI+VRM. Це оновлене покоління перетворювачів енергоспоживання від компанії. Тепер напруга отримав цифровий перетворювач. В результаті підвищується стабільне функціонування, і зменшується випромінювання електромагнітних полів. Всередині коробки теж цікаво. Крім самої плати, представлений диск з драйверами і програмним забезпеченням. Є керівництво та інструкція. Приємно, що не доведеться купувати за два шлейфи для Serial ATA 6.0 Гб/с і Serial ATA 3.0 Гб/с. Є набір Q-Connectors, цілий модуль, на якому розмістили два порти USB 2.0 і eSATA), і за замовчуванням заглушка на задню панель.

Зовнішність

Материнська плата Asus P8H67 непогано скомбінована. Компонування всіх елементів досить зручна. Хоча один недолік все-таки знайти можна – це незручне розміщення портів SATA. У підсумку під час складання можна спостерігати деякі труднощі. Всі інші порти і слоти на своїх місцях. До них легко дістатися, вони один одному не заважають.
Материнська плата Asus P8H67: опис, характеристики і відгуки
Конденсатори одержали полімерний тип, а дроселя оснастили феритовою серцевиною. Є на платі і охолоджувальна система. Вона отримала низький профіль, а в процесі роботи прогрілася до 40 градусів.

Елементи

Портів і роз'ємів на Asus P8H67 вистачає. Для SATA тут аж вісім портів стандарту 3.0. Чотири з них функціонують на 3 Гб/c, два на 6 Гб/c, але з підтримкою RAID 015 і 10. Ще два на тих же 6 Гб/с, але з контролером Marvell PCIe 9120. Роз'ємів для USB вистачить з головою. Є версії 2.0 і 3.0 а кількість їх становить 16 штук в сумі.

А ось замість PCI встановлений інший міст – Asmedia ASM1085. Завдяки йому можливо підключати максимально п'ять слотів PCI. Є також важіль TPU, який запускає систему авторозгону. Якщо вона включена, то поруч світиться індикатор. Слоти пам'яті представлені в кількості чотирьох. Максимально можна встановити до 32 Гб. Якщо розблокувати множник, то частота пам'яті збільшується до 24 ГГц. Цікава конструкція знаходиться поруч з напівпровідниками вузла живлення. Це два великих синіх радіатора, які поліпшують охолодження.
Материнська плата Asus P8H67: опис, характеристики і відгуки
Інтерфейсна модель Asus P8H67 багата. На ній є два слоти для мишки і клавіатури, оптичний S/PDIF. Також є 8 портів USB, шість з яких версії 2.0. Тут же розміщений модуль Bluetooth, слот для інтернет-кабелю і 6 входів для аудіосистеми.

Характеристика

Ось ми і дісталися до опису технічної складової. Asus P8H67 характеристики отримав відмінні. Чіпсетом служить Intel P67 Express, процесорний роз'єм формату LGA 1155. Плата підтримує процесори Intel Core i7 i5 і i3. Пам'ять тут отримала тип DDR3. Як вже говорилося раніше, для неї є 4 слота. Зазнав оновлення в Asus P8H67 «БІОС». Інтерфейс став яскравим, зручним для керування мишкою. З'явилися дещо змінені розділи. Функції трохи перемістилися, але все ж розібратися в них нескладно. Тут показані всі можливі максимальні значення, так що можна оцінити потенціал розгону.

Підсумок

Материнська плата вийшла простий, але деяким все-таки знадобиться для Asus P8H67 інструкція. Найчастіше трапляються проблеми з підключенням та встановленням. Все ж модель залишається відмінною для середнього сегмента. Виглядає вона привабливо, має вдале розташування всіх портів.


Материнська плата Asus P8H67: опис, характеристики і відгуки
З-за того що тут немає технологій NVIDIA SLI і AMD CrossFireX, «матка» стає хорошою моделлю для геймерів, які не збираються встановлювати два прискорювачі, або просто для звичайних користувачів, яким не потрібні надмірності. Зазвичай так і відбувалося: покупці, які купували цю модель, були поціновувачами якості, функціональності і меншою мірою продуктивності. Головними перевагами цієї моделі став розширений інтерфейс «БІОС», продумана система охолодження, хороша звукова плата, багато портів USB і як приємне доповнення – наявність модуля Bluetooth. А ось чого дійсно не вистачає, так це NVIDIA SLI або подібної технології від AMD. Також невдоволення викликало невдале розміщення портів SATA.

Оновлення

Головною особливістю такого варіанту, як Asus P8H67-M EVO, є наявність двох слотів PCI-Express x16. В принципі, це практично єдина відмінність від попередньої моделі. Оформлення упаковки тут також ідентично з попереднім варіантом, за винятком лише оновленого назви на передній кришці. В цілому немає сенсу описувати зовнішній вигляд карти. Вона залишилася практично незмінною. Видно тільки, що масивні радіатори отримали алюмінієві відбивачі, що збільшило площу розсіювання і поліпшило показники стабільного нагріву.
Материнська плата Asus P8H67: опис, характеристики і відгуки
На відміну від минулої моделі, Asus P8H67-M EVO показав кращий потенціал розгону, залишаючись при цьому в середньому сегменті. Він як і раніше підтримує всі актуальні відеовиходи, також дозволяє підключати непогану периферію. Є можливість встановлювати другу відеокарту або плату з певним інтерфейсом, а це розширює інтерфейс коло і привертає увагу геймерів. З головних особливостей слід підкреслити зручний оновлений інтерфейс «БІОС», який, як виявилося, зовсім не впливає на продуктивність. Можна знайти і порти COM і IDE, PCI, а також універсальний PS/2. Програмний інтерфейс став єдиним для компанії.

Міні-версія

Роблячи на Asus P8H67 огляд, варто згадати і про міні-версії цієї плати. Давно вже стало відомо про корпусах, які мають формат mini ITX. Завдяки ним можна значно зменшити системний блок і помістити його на монітор. Часто з цієї технології роблять і невеликий домашній кінотеатр.
Материнська плата Asus P8H67: опис, характеристики і відгуки
Потужність блоку невелика – всього 250 Ватт, але для звичайного користування цього вистачить, а от для ігрових конфігурацій недостатньо. Компанія створила для таких системників материнку ASUS P8H67-I. Вона має формат mini ITX і в довжину всього 170 міліметрів. Також є подібна версія материнки, але з двома слотами розширення. У цілому характеристики цієї моделі ті ж. Вона працює на чіпсеті Intel P67. Звичайно, ця версія позбавлена можливості розгону, але дивно очікувати від подібних розмірів більшу продуктивність, ніж у моделей з нормальними розмірами. Зараз цей варіант взагалі є сувенірним і зовсім не має сенсу у створенні гарної системи ПК.

Відгуки

Користувачі на рахунок Asus P8H67 завжди висловлювалися добре. Багато були раді її вартості, стабільної роботи, оновленої версії «БІОС». Також відзначали коректну роботу з потужними процесорами і непогані відеокарти. Негативні відгуки стосувалися часто інструкції, яку не додумалися перевести на російську мову.
Материнська плата Asus P8H67: опис, характеристики і відгуки
Деякі покупці нарікали і на дивну роботу материнки в парі з Win7. Причому корінь проблеми лежав в самій установці ОС. Після перезавантаження система зависає і не завершує процес. Є відгуки про проблеми зі стабільністю, але, як показує практика, часто такі проблеми трапляються у тих, кому просто не пощастило зі збіркою. На жаль, деякі материнські плати і справді були випущені на ринок з невеликим браком, який після відбивалося на продуктивності, стабільності та коректній роботі. В іншому продукт від Asus, як завжди, показав хороші результати. Тестування материнська плата пройшла «на ура». У неї є нехай і невеликий, але коректний розгін, також допустимо підключення багатьох новинок. Зазвичай не виникає навіть зараз проблем з установкою відеокарт, процесорів і ОЗП.