Процесор AMD FX-9590: огляд, технічні характеристики та можливості

39 0 Новини високих технологій

Анонс AMD FX-9590 ознаменував закінчення цілої епохи процесорів. Компанія на той момент вирішила припинити випуск Socket AM3+. Після Vishera, який був побудований на мікроархітектурі Piledriver, нічого не було. А значить, останній десктопний восьмиядерник повинен був стати кращим у своєму роді. У 2013 році компанія AMD прийняла рішення перестати створювати процесори для ПК, які виділялися продуктивністю. Наступним поколінням стали гібридні чіпи, а сама лінійка FX була завершена.

Це ще не кінець

Платформа Socket AM3+ не зникла з кінцями. Вона як і раніше залишилася в розпорядженні компанії, але з-за своєї досвідченості стала менш популярною. Тоді виробник вирішив не зупиняти продаж старих материнських плат на чіпсеті 990 FX, навіть незважаючи на застарілий 32 нм техпроцес, відсутність графічної шини нової версії PCI Express 3.0 і USB формату 3.0.
Процесор AMD FX-9590: огляд, технічні характеристики та можливості
Тут же виникла наступна проблема. Гібридні процесори повинні були активно впроваджуватися. Мікроархітектури Excavator і Steamroller були намічені вже на 2014 і 2015 роки, коли планувався випуск процесорів Carrizo і Kaveri. Все це повинно було базуватись на основі Socket FM2+.

Але ці моделі могли отримати максимум чотири обчислювальних ядра і ставилися до середнього і бюджетного цінового сегменту. А ось створення продуктивних процесорів було досить невизначеним. Продукти на восьми ядрах залишилися без уваги, і їх виробництво припинилося. Не зрушила б з місця і використання Piledriver, так як на цій архітектурі процесори Vishera особливою продуктивністю не відрізнялися.

Поява

Всі вищезгадані проблеми можна було б назвати причинами появи AMD FX-9590. Саме парою високобюджетних процесорів компанія вирішила закінчити випуск AMD FX, натякаючи покупцям, що ніяких відкриттів у цій серії не варто очікувати. Елітні чіпи FX-9370 і 9590 принесли в жертву сумісність з інфраструктурою, розсунули рамки теплового пакета. Таким чином, частоти зросли до 5000 МГц. І все одно щось пішло не так. Фінальна крапка в серії процесорів виявилася недостатньо вдалим. Обидва чіпа не звернули на себе увагу покупців, а тому були незатребуваними. З чим це пов'язано, розберемося далі.
Процесор AMD FX-9590: огляд, технічні характеристики та можливості

Специфікація

Процесор FX-9590 не став принципово новим, якщо враховувати всі причини його випуску. Хоча цей чіп Vishera потрапив у дев'яту серію пристроїв, він практично нічим не відрізняється від попереднього покоління, зокрема від моделі 8350. Він отримав вісім парних ядер, побудованих на мікроархітектурі Piledriver. Виготовлений по 32 нм техпроцесу, що вже на той момент був досить застарілим. Кеш-пам'ять третього рівня наділена 8 мегабайтами. Розрахована модель AMD FX-9590 на плати зі слотом формату Socket AM3+.

Головні відмінності FX 8350 і новинки полягали в різних частотах і свідченнях тепловиділення. Мабуть, завдяки тому, що ці значення зросли дуже помітно, модель отримала іншу назву і відправилася в інше покоління. Будь зміни непомітними, виробник міг би до старого імені додати додатково індекс і випустити на ринок. Але процесор FX-9590 характеристики отримав сильні, тому що був фінальним в цілій епосі чіпів.

Порівняння

Описуючи дану модель пристрою, необхідно порівнювати його нарівні з молодшим варіантом FX-8350 та середнім FX-9370. Кожен чіп працює на архітектурі Piledriver дизайн Vishera. Виконаний процесор по 32 нм техпроцесу. Кожен має 8 парних ядер. Тактові частоти відрізняються: розглядаємий нами варіант отримав 47 ГГц, середній брат - 4400 МГц, а молодший – 4000 МГц.
Процесор AMD FX-9590: огляд, технічні характеристики та можливості
У турборежимі показники трохи вище: 50004700 та 4200 МГц відповідно. Кеш другого рівня представлений 4х2 Мб, а третього рівня - 8 мегабайтами у кожної моделі. З форматом пам'яті теж відмінностей мало: всі мають підтримку DDR3-1600/1866. Процесорний роз'єм знову у всіх однаковий – легендарний Socket AM3+. А ось тепловиділення ідентичне у старшій та середній моделі 220 Вт, а чіп минулого покоління - 125 Вт.

Всі засоби хороші

Варто відразу сказати, що FX-9590 характеристики такі здобув не завдяки яким конструктивних змін, адже моделі практично ідентичні. У них використовується така ж напівпровідникова база. Головною рушійною силою на шляху до поліпшення частот став оверклокінг. Виробник не посоромився закрити очі на споживання і тепловиділення. Він збільшив напругу живлення, щоб вручну підняти тактову швидкість. Крім того, не відмовилися фахівці і від вибору найбільш ефективних напівпровідникових приладів.


В результаті, як вже говорилося раніше, FX-9590 працює на частоті 4700 МГц, напруга становить близько 14 В, якщо активувати особливу технологію, то воно виростає до 15 Ст.

Недоліки

Ну і головними недоліками такого буста є тепловиділення і енергоспоживання у великих обсягах. Також є деякі обмеження в області експлуатації даної моделі. З-за його недоліків доводиться покращувати систему охолодження, купувати додатково більш потужні кулери.
Процесор AMD FX-9590: огляд, технічні характеристики та можливості
Враховуючи, що на той момент подібних процесорів, які виділяли б таку кількість тепла, не було, доводилося шукати специфічні вентилятори. Неприємно й те, що виробник навіть не спробував подбати про покупця. В комплекті відсутній кулер, а значить, після покупки обов'язково з'явиться проблема покупки даного аксесуара. Наступною проблемою, яка явно зустрінеться на шляху користувача – сумісність з материнками формату Socket AM3+. Недолік полягає в тому, що більшість з них не були розраховані на процесор 220 Вт, а значить, їх харчування часто виявлялося недостатньо потужним для такої моделі. Взагалі, якщо зайнятися підбором, то подібних плат не більше десяти.
Серед них є трійка варіантів від Gigabyte з різними ревізіями, також моделі від ASUS і пара пристроїв від ASRock. Звичайно, є й серед інших виробників відповідні плати до такого процесору. Але часто зустрічається відсутність підтримки в «Біосі», а тому та ж технологія Turbo Core втрачає сенс, і в цілому даний чіп виявляється нерентабельним, так як не використовується на повну ефективність.

Розгін

Для FX-9590 тест продуктивності вказує на те, що цей процесор вже має оверклокінг, а експериментувати з самостійним підвищенням частот навіть страшно при такому напруженні і тепловиділення. Навіть якщо встановити на чіп кращу охолоджувальну систему і підвищити напругу живлення, частота досягне лише 4900 МГц, що, звичайно, дуже незначно.
Процесор AMD FX-9590: огляд, технічні характеристики та можливості
Якщо вручну збільшувати показання, то чіп починає давати збій. Потенціал розгону дуже низький і нічим не поступається більш дешевим моделям, які були випущені роком раніше.

Висновок

Взагалі, роблячи на FX-9590 огляд, ми сподівалися сказати, що цей чіп може конкурувати зі знаменитим класом Core i7. Проте вирватися вперед цієї моделі не вдалося, навіть незважаючи на знижену ціну. Вона підійшла, мабуть, самим відданим фанатам, які до Intel ставляться з неприязню. Компанія AMD випуском цього чіпа вирішила скласти конкуренцію Core i7-4770K. Але єдиною його перевагою стала вартість. Інші ж тестування параметрів програють супернику. Процесор FX-9590 який практично не розганяється, має підвищені значення тепловиділення і енергоспоживання, тим самим викликає ще більше проблем з підбором системи охолодження.
Процесор AMD FX-9590: огляд, технічні характеристики та можливості

Відгуки

Незважаючи на такі розгромні характеристики, відгуки цей чіп отримав дуже хороші. Покупці хвалили довговічність процесора, його стабільність, продуктивність і вартість. При правильному підборі периферії, вдалою материнській платі і монтажі всієї системи перед користувачем виникало хороший середній (не геймерський ПК.