Відеокарта GeForce GTX 970: огляд, характеристики, відгуки

55 0 Новини високих технологій

Компанія NVIDIA випускає відеокарти кожен рік. Причому найчастіше насамперед анонсується топова модель, а далі випускається варіант слабкіше. Так було і з GeForce GTX 970. Старша, 980-я модель, і її молодший «брат» поклали кінець одразу трьом адаптерам. Так з моди вийшли GTX 770 і 780780 Ti.

Еталон

Перш ніж переходити до різним модифікаціям карти, слід розглянути її еталонну версію, яку випустила NVIDIA. Обидві вони стали першими, які виконані у версії Maxwell 2.x. На той момент було незрозуміло, чи збирається компанія остаточно попрощатися з Kepler, але новинка всіх помітно привернула.
Відеокарта GeForce GTX 970: огляд, характеристики, відгуки
Процесор, відповідно, теж став новим – GM204. Він виконаний по 28 нм техпроцесу. Розмір ядра став середнім: він трохи більше, ніж у версії 770 але менше, ніж у моделей 780-х. У результаті площа його зайняла 398 квадратних міліметрів.

Кількість транзисторів стало менше – 5200 мільйонів. Частота ядра у NVIDIA GeForce GTX 970 становить 1050 МГц. У максимальному режимі вона досягає 1178 МГц. Змінилася кількість текстурних блоків. У попередніх версіях їх було 128192 і 240. У новинці їх всього 104 штуки. А ось кількість блоків растеризації збільшилася до 64 шт. Тип пам'яті тут один з останніх – GDDR5. Частота - 7 ГГц, а об'єм - 4 Гб. Шина пам'яті має розрядність 256 біт. Ціна молодшої моделі склала близько 330 доларів, в той час як старша дорожче на 200 доларів.

Зовнішній вид

Зовнішність у NVIDIA GeForce GTX 970 ідентична дизайну старшої моделі. Такий підхід доводить позитивне ставлення компанії до партнерських розробок. Таким чином, інші виробники можуть копіювати зовнішність референтської плати, так і впроваджувати свій фірмовий стиль. Приємним сюрпризом стало впровадження п'яти відеопортів. В цілому дизайн плати нічим новим не виділяється. Система охолодження не дуже змінила свій вигляд. Залишилися трикутні отвори, через які проходить повітря. Під кожухом - пластина радіатора, яка охолоджує пам'ять і силові ланцюги.
Відеокарта GeForce GTX 970: огляд, характеристики, відгуки
Із-за того що новий процесор - «холодний», то радіатора не потрібна випарна камера. Вистачає і трьох теплових трубок.

Різноманітність

Незважаючи на те, що відеокарта GeForce GTX 970 з'явилася відносно недавно, модифікацій від інших виробників у неї багато. Серед моделей є варіанти від Asus, Gainward, MSI і EVGA. Багато дивують своїм зовнішнім виглядом, є моделі, які підкорили технічними характеристиками, є і хороші варіанти з високим потенціалом розгону. Так чи інакше, кожна відеокарта знайшла свого покупця.

Ігровий варіант від MSI

Модель MSI GeForce GTX 970 гри тягне відмінно. Напевно, тому у карти є приписка до назви - GAMING 100ME. Багато покупця вибирають цю модель саме для створення геймерського ПК. Звичайно, вона не є ідеальним варіантом, але навіть через 2 роки показує непогані результати і добре справляється з популярними іграми. Незважаючи на свої попередні ігрові варіанти, в цей раз MSI вирішили упакувати GeForce GTX 970 в іншу коробку. Червоний колір змінився зеленим, що дуже нагадує виробника еталонної версії. Відразу на упаковці видно, що в комплекті є килимок в подарунок, а також рекомендація від відомої кіберспортивної організації «Фнатик» (Fnatic).
На задній стороні коробки, як правило, багато маркетингової інформації. Але також тут можна знайти корисну специфікацію, опис особливих технологій карти і системних вимог. Адже не раз траплялося, що покупець вибирав цю модель, але його материнська плата відмовлялася з нею працювати. Тому потрібно уважно вивчати технічні характеристики.
Відеокарта GeForce GTX 970: огляд, характеристики, відгуки
У коробці знаходиться відеокарта, яка отримала дуже крутий і привабливий дизайн. Є керівництво користувача, диск з драйверами і програмним забезпеченням, парочка перехідників і килимок для мишки, на якому відображена гра FarCry 4.

Зовнішність MSI

Дизайн новинки вийшов привабливим. Він дотримується геймерський стиль, також у кольоровій гамі переважають зелений і чорний кольори. Не зовсім вдалим виглядає підключення живлення. З-за кулера воно трохи утруднено. На карті є також два коннектора, які дозволяють підключати SLI. Ззаду у MSI GeForce GTX 970 є спеціальна опорна пластина, яка виконує роль як опорної конструкції, так і додаткового радіатора. Через неї також виводиться тепло, але зі зворотного боку плати. Сам кулер досить компактний. Він складається з решітки радіатора та двох вентиляторів, які поміщені в кожух. Весь адаптер має довжину 27 см, хоча, як показує практика, є і моделі, що мають 28 см в довжину.


В радіатор упаяні 4 мідні трубки, які відводять тепло. Вони покриті нікелем. Температура при максимальному навантаженні досягла 70 градусів, але сам кулер працював лише на 60% і, до речі, в такому режимі практично не видавав звуків. Якщо ж його включити на повну потужність, то температура опуститься до 59 градусів, а шум вентиляторів все одно залишиться комфортним.

Характеристика MSI

Ця модель і правда вийшла відмінною. Нова система охолодження MSI Twin Frozr V показала непогані результати, до того ж значно вплинула на продуктивність. Також вона не підвела при розгоні. Характеристики адаптера хоч і незначно, але відрізняються від таких у еталонної версії. Модель має заводський розгін, який збільшив частоту ядра до 1114 МГц, а в динамічному режимі склав 1253 МГц. В іншому ніяких кардинальних змін не відбулося. Чіп GM204 від Maxwell має 1664 ядра, 56 блоків растеризації і 104 текстурні частини.
Відеокарта GeForce GTX 970: огляд, характеристики, відгуки
Відеопам'ять типу GDDR5 отримала об'єм 4 Гб і працює при 7012 МГц. Обмін пам'яті проходить через шину, яка має розрядність 256 біт, а пропускна здатність досягає 224 Гб/с. Розгін можна здійснити у фірмовому софті Afterburner. Автоматично збільшується напруга на процесор до 1206 мВ. Внаслідок цього частота ядра зростає до 1308 МГц, що дорівнює 24% приросту. Відеопам'ять також прискорюється на 14% - до 8024 МГц. В підсумку з упевненістю можна сказати, що розгінний потенціал у цій карти відмінний.

Дітище від Gainward

Модель GeForce GTX 970 4 Гб спочатку позиціонується як щось неймовірно потужний. Чи це Так, ми подивимося далі. А поки пройдемося по упаковці і зовнішнім виглядом. Відразу потрібно сказати, що від Gainward прискорювач отримав додаток до назви. Phoenix є не тільки в моделі, але і на коробці. Також це ім'я розмістилося і на самій відеокарті.
Відеокарта GeForce GTX 970: огляд, характеристики, відгуки
Упаковка досить лаконічна. Спереду вказана лише модель, об'єм пам'яті, інформація про оверклокінгу та ін. Всередині ніяких сюрпризів не знайти: лише сам адаптер, пара перехідників, інструкція і диск з драйверами. Зовні карта теж виглядає гідно. Вона має майже 25 см в довжину. Зверху прикрита кулером, який складається з двох слотів. Кожух не тільки пластиковий, але і отримав металеві елементи. Пофарбований в чорний і червоний кольори. Сам радіатор досить звичайний, через нього проходять три мідні трубки. Тесктолит вийшов коричневим. Сама плата - не коротка, а має повний формат. Роз'єми живлення розташовані посередині корпусу. Інтерфейсна панель має два слоти для mini-DisplayPort і по одному DVI і HDMI.

Характеристика Gainward

Як вже говорилося раніше, карта від Gainward вийшла претензійної. Про це просто «кричить» на GeForce GTX 970 ціна: 19-20 тисяч рублів! Частоту ядра вдалося підняти з допомогою заводського розгону до 1152 МГц. Об'єм пам'яті тут раніше 4 Гб, а тип GDDR5. В принципі, на перший погляд від еталонної версії відмінність полягає лише в частоті ядра.
Відеокарта GeForce GTX 970: огляд, характеристики, відгуки
Після розгону ситуацію вдалося ще більше поліпшити. В результаті частота збільшилася до 1277 МГц, а відеопам'ять - до 8128 МГц. Температура ядра досягла 77 градусів, що, в принципі, не критично. В цілому, продуктивність збільшилася на 10% відносно еталонної версії, що, звичайно, дуже приємно. Добре себе показала і система охолодження, хоча об'єктивно карта від MSI має більш низькі температури. Модель Gainward GeForce GTX 970 порівняння зі своїм старшому «братом» пережила гідно. Відмінний розгінний потенціал дозволив наблизитися за технічними характеристиками до GTX 980. Так само відмінно впорався адаптер і зі своїм конкурентом Radeon R9290X. А після поліпшення вдалося навіть наблизитися до Radeon R9 Fury.

Відеокарта від ASUS

Ще одна модифікація GeForce GTX 970 огляд якої обов'язково потрібно зробити, була розроблена ASUS. Перше, що кидається в очі, – "крутий" зовнішній вигляд. Саме завдяки упаковці відразу можна познайомитися з дизайном адаптера. Він приваблює своїм білосніжним кольором з червоними вставками. На коробці представлена вся необхідна інформація, можливості карти і наявність оверклокінгу. До свого імені модель отримала додатково приставку Turbo, що натякає на дизайн. Виглядає прискорювач як турбіна. В цілому є дуже помітним і стильним пристроєм. Трохи змінилося у GeForce GTX 970 харчування. На корпусі видніється лише один роз'єм для нього, але він має 8 контактів. Тут же видно можливість підключення SLI. Цікава конструкція охолоджувальної системи. Вона представлена одним вентилятором, який до того ж не прикритий самою платою. Хоча такий варіант дозволяє вентилятору справлятися з потоком повітря, який надходить з двох сторін. Радіатор нічим не примітний. Він прихований під пластиковим кожухом. Взагалі, така система здається заслабкою, хоча реальну ефективність вона покаже тільки після тестувань.
Відеокарта GeForce GTX 970: огляд, характеристики, відгуки

Специфікації ASUS

Як вже говорилося раніше, у цієї моделі є заводський розгін. Частота ядра збільшена до 1089 МГц при динамічному режимі до 1228 МГц. Частота залишилася незмінною - 7010 МГц. В іншому ніяких змін немає, пам'ять стандартно має 4 Гб. При цьому вона набрана 8-мікросхемами. Розгінний потенціал не показав незвичайного приросту, до того ж виявилися і деякі проблеми у GeForce GTX 970. Температура ядра не дозволяє збільшувати продуктивність до серйозних показників. Частота стала 1286 МГц, а пам'ять працює на частоті 8032 МГц. Щоб підтримувати пікову швидкість до 1400 МГц, доводилося включати вентилятор на максимальну потужність, а це супроводжувалося сильним шумом. Незважаючи на те що, здавалося б, непоганий приріст продуктивності, карта виявилася не зовсім стабільною з подібною простою системою охолодження. Тому для максимально ефективного розгону явно буде потрібно додатково охолодження.

Прискорювач від EVGA

Як і більшість попередніх відеокарт, ця модель GeForce GTX 970 відгуки отримала непогані. Найчастіше користувачі хвалили охолоджувальну систему, яка була розроблена виробником EVGA. Є у цієї модифікації приставка до назви - SC, яка вказує не просто на оверклокінг, а на суперклокинг.
Відеокарта GeForce GTX 970: огляд, характеристики, відгуки
Упаковка для EVGA нічим не примітна. Спереду вказані особливості адаптера. Ззаду відображено дизайн відеокарти, деякі схеми, наявність роз'ємів на інтерфейсній панелі і пр. Всередині багато цікавих «плюшок». Крім самої карти, є два перехідника, адаптер, диск з «дровами» і софтом. Також є цікава наклейка на ПК і великий плакат від компанії. Зовнішній вигляд у модифікації GeForce GTX 970 незмінний. Дуже схожа вона з референсною платою. На інтерфейсній панелі ті ж роз'єми: два варіанти DVI, HDMI і DisplayPort. На відміну від минулого модифікації, в цій знову є два роз'єми для живлення, які виконані по 4+2-фазній схемі. Система охолодження складається з пластикового кожуха, двох вентиляторів і радіатора. Останній має три мідні трубки для відведення тепла. Вентилятори відмінної якості, на шарикопідшипниках, тим самим збільшується експлуатаційний термін кулера. Максимальне навантаження прогріла ядро до 74 градусів, але кулер працював лише на 35% потужності. Якщо збільшити швидкість вентилятора до 100%, то температура опуститься до 52 градусів. У той же час шум стає помітним, що для багатьох може виявитися некомфортним. Хоча така робота кулера супроводжує ефективного розгону.

Характеристики EVGA

Від EVGA карта GeForce GTX 970 характеристики отримала непогані, враховуючи суперклокинг. Частота збільшена до 1165 МГц, а в динамічному режимі досягає 1317 МГц. В принципі, такі показники - відмінні, враховуючи еталонні варіанти цих значень: 1050/1178 МГц. А ось відеопам'ять не надто змінилася. Вона працює з об'ємом 4 Гб набрана за допомогою восьми мікросхем. Відеопам'ять працює на частоті 7010 МГц, як і еталонна версія. Інші значення теж залишилися незмінними. Розгін також показав непоганий приріст по частотах. Наприклад, ядро стало швидше на 10%, частота збільшилася з 1165 до 1283 МГц. В динамічному режимі показники також змінилися на 9%. Частота збільшилася з 1317 до 1435 МГц.
Відеокарта GeForce GTX 970: огляд, характеристики, відгуки
Доброго приросту вдалося домогтися від частоти відеопам'яті. Поліпшення відбулося на 15%, і частота з 1753 збільшилася до 2013 МГц. Відмінно з розгоном впоралася і система охолодження, яка не дозволила ядру нагрітися вище 53 градусів.

Відгуки

Всі модифікації NVIDIA GeForce GTX 970 відгуки отримали приблизно однакові. Донині карта користується успіхом у покупців. Вони хвалять її продуктивність, розгінний потенціал і систему охолодження. Найбільше сподобалася користувачам модифікація від EVGA і MSI. Обидва виробники постаралися створити охолоджувальну систему з запасом. Завдяки їй оверклокінг показує найбільш ефективні значення. В середньому в сучасних іграх прискорювач набирає 60 «фпс», що, звичайно, непоганий результат. Деяких засмутило те, що з 4 Гб пам'яті лише 3500 Мб функціонують на заявленій частоті, 512 Мб ж працюють на меншій швидкості. Також замість 64 блоків растеризації за фактом є лише 56. Часто відгуки стосуються зовнішнього вигляду. Виробник відмінно попрацював над дизайном. Про MSI GTX 970 зустрічаються предепреждающие відгуки щодо розмірів, так як багатьом користувачам довелося купувати новий корпус або як-то пристосовувати цю модель до свого ПК. EVGA GeForce GTX 970 також вийшов хорошим прискорювачем. Незважаючи на якість збірки і відмінний дизайн, все ж таки були випадки, коли зустрічалися проблеми з кулером. Багатьох не влаштовувала і висока вартість карти. Білосніжний адаптер ASUS GTX 970 багатьом припав до смаку, але виявився досить гучним. Хоча все одно він показав відмінне співвідношення ціни і якості. А ось модифікація від Gainward засмутила своїм розгінним потенціалом.

Висновки

Головною перевагою стала у GeForce GTX 970 ціна. Взагалі, рекомендована вартість адаптера - близько 15 тисяч рублів. Модифікації коштують трохи більше. Ця модель карти відмінно виглядає навіть порівняно з GTX 980. Взагалі, модифікацій цієї відеокарти значно більше. Причому навіть від одного і того ж виробника є відразу кілька варіантів адаптера. Крім того, GTX 970 змогла обігнати і конкурентів від AMD. У результаті деякі модифікації обганяють Radeon R9290X, а є і моделі, які «дихають у спину» знаменитому Radeon R9 Fury. Прискорені частоти скорочують відставання від старшого брата - GeForce GTX 980. Зараз відеокарта GTX 970 є непоганою альтернативою. Її часто купують для геймерських ПК, хоча новий процесор Maxwell не зовсім оптимізовано під систему. Він не в повній мірі може справлятися зі складними завданнями і стабільну роботу показує лише при середніх навантаженнях. Швидше за все, така поведінка нового чіпа пов'язано і з драйверами, з часом їх доопрацюють, і прискорювач зможе працювати ефективніше.