Silicon Power: відновлення USB-накопичувачів. Покрокове опис, особливості та відгуки

22 0 Новини високих технологій

Ні для кого не секрет, що знімні USB-пристрої у вигляді звичайних флешок іноді приносять їх власникам масу проблем із-за своєї непрацездатності. І інформація на них може бути втрачена. Зокрема, це стосується пристроїв Silicon Power. Відновлення USB-накопичувачів 16 Gb, меншої або більшої ємності має свої особливості. На них і буде зроблено основний акцент. Але для всіх інших знімних носіїв, що підтримують інтерфейс передачі даних USB і підключення до відповідних портів, така методика може підійти в рівній мірі.

Перші ознаки пошкодження носія

На жаль, саме накопичувачі цього виробника часто відмовляються працювати в нормальному (стаціонарному) режимі, коли має проводитися читання, редагування або переміщення даних.
Silicon Power: відновлення USB-накопичувачів. Покрокове опис, особливості та відгуки
І тут виникає перша проблема, пов'язана з Silicon Power. Відновлення USB-накопичувачів 16 і більше гигов виявляється неможливим тільки лише з тієї причини, що операційна система їх не розпізнає.

З іншого боку, можливим є поява збоїв і більш серйозних проблем, пов'язаних з програмним забезпеченням, яке може бути відсутнім у Windows-системах, і з ушкодженнями самих носіїв, коли не визначається не тільки USB-девайс, але і контролер, за нього відповідає.

Silicon Power: відновлення USB-накопичувачів. Загальні принципи

Тим не менш будемо виходити з того, що флешка ушкоджень фізичного характеру не має, так само як і не піддавалася перегріву або впливу електромагнітного або іншого випромінювання, здатного викликати збої і на фізичному, і на програмному рівні. Для цього використовуються спеціальні утиліти і програмні аплети. У системах Windows відновити флешку Silicon Power на 16 Gb можна тільки шляхом сканування диска через командну консоль. Йдемо далі.

Відновлення USB-накопичувачів Silicon Power: особливості

Найголовніша біда полягає у тому, що пристрої цього виробника не завжди визначаються комп'ютерами, до яких вони підключаються. Іншими словами, встановлена операційна система, будь то Windows, Mac OS або Linux, не може ідентифікувати файлову систему.

Silicon Power: відновлення USB-накопичувачів. Покрокове опис, особливості та відгуки
Пристрої Silicon Power, в принципі, спочатку поставляються форматированними, але тільки на рівні сумісність з картами пам'яті (ext2/3/4), а системи Windows на це не розраховані. Навіть горезвісна версія десятої модифікації не завжди здатна визначити такий накопичувач.

Форматування

Найпростішим методом усунення проблеми, як вважається, є форматування носія.
Silicon Power: відновлення USB-накопичувачів. Покрокове опис, особливості та відгуки
При цьому не можна задіяти тільки очищення змісту, треба провести повне форматування, яке начебто повністю знищить дані. Не питання – відновити інформацію можна навіть після цього. Для Silicon Power відновлення USB-накопичувачів має проводитися із застосуванням спеціальних програм.

Програми відновлення

В даному випадку програми ідентифікації видалених файлів і папок на зразок Recuva (однієї з найпопулярніших утиліт) в розрахунок не беруться тільки тому, що є абсолютним фейком в світі програмного забезпечення і не здатні відновлювати абсолютно нічого!!!
Silicon Power: відновлення USB-накопичувачів. Покрокове опис, особливості та відгуки
Набагато більш прийнятною виглядає програма R. Saver або її аналог R-Studio. Інтерфейс, звичайно, дещо різниться, але зате обидві програми займаються тим, що відновлюють файлову систему незалежно від того, якого формату дані були збережені на носії спочатку.
Цікаво і те, що спочатку запущений процес сканування будь-якого знімного пристрою, будь то карта пам'яті або звичайна флешка, просканує девайс настільки глибоко, що за результатами багато користувачів просто не вірять своїм очам. Вони бачать файли, видалені років 5-10 назад!!!

Відновлення роботи контролера

Більш складним для Silicon Power відновлення USB-накопичувачів виглядає в тих випадках, коли проблеми виникають безпосередньо з контролером (основною мікросхемою). Якщо він не має фізичних ушкоджень, що зазвичай спостерігається, суть зводиться до того, щоб її «перепрошити».
Silicon Power: відновлення USB-накопичувачів. Покрокове опис, особливості та відгуки
Для цього потрібно буде завантажити відповідну прошивку, попередньо задавши значення ідентифікаторів VEN і DEV, які можна побачити в розділі властивостей драйвера в стандартному «Диспетчері пристроїв», як показано на картинці вище. Але в цьому випадку доведеться звернути увагу на те, що процес відновлення роботи контролера може займати досить багато часу, а інформація, що знаходиться на носії, практично завжди знищується.


Якщо ж і такі процедури не допомагають, контролер доведеться замінити, хоча в даному випадку буде простіше купити нову флешку і не займатися дурницями. Питання відновлення актуальний тільки в тому випадку, коли на носії знаходиться особливо важлива інформація. Ось тут якраз і допоможуть утиліти відновлення USB-носіїв начебто R. Saver або подібних програмних продуктів, які здатні зчитувати дані таким чином, що запросто визначають будь-яку видалену інформацію навіть після повного форматування носія, будь то жорсткий диск комп'ютера, флешка або карта пам'яті. В інших випадках такі методи, хоч і застосовні, але не рекомендовані. І втручання в роботу контролера може викликати безліч проблем, до цього не було.

Висновок

Таким чином, виходячи з усього вищесказаного, можна зробити єдиний висновок про те, що проблеми саме з USB-носіями цього типу усуваються зовсім просто за умови, що збої в роботі були пов'язані виключно з програмними проблемами. Що застосовувати? Не бійтеся робити навіть повне форматування. По-перше, це позбавить вас від проблем з файловою системою і розпізнаванням носія на рівні системи. По-друге, після застосування програмних продуктів на зразок R. Saver інформацію все одно буде відновити можна. Деякі «уми» стверджують, що це не так. Судячи з відгуків користувачів і фахівців, дають рекомендації на різного роду форумах в інтернеті, саме така послідовність дій виглядає найбільш прийнятною, якщо, звичайно, не говорити про фізичних ушкодженнях носія. У такій ситуації, якщо у користувача немає вкрай важливих даних, збережених на пошкодженому носії, простіше купити новий, чим займатися процедурами відновлення.