Відеокарта GTS 450: характеристики, фото і відгуки

57 0 Новини високих технологій

Багато часу пройшло з того моменту, як від Nvidia з'явилася новинка - GTS 450. Характеристики вона отримала непогані. Так само як і в інших моделях, за цього було безліч модифікацій, які значно перевершували еталонну версію. Деякі з них відрізнялися лише зовнішнім виглядом, інші ж стали більш продуктивними.

Перехідний період

Так вийшло, що попередня версія цієї моделі була GTS 250. Тому їх порівняння цілком очевидно. Відеокарти вийшли дуже різними. Головною відмінністю є процесор. Саме тоді G92 змінився на GF106. Обидві версії були виконані за різними техпроцесам – 55 і 40 нм відповідно. Відмінність в процесорах помітно і зовні. Плати значно різняться за розміром.

Характеристики еталона

Крім процесора GF106 відеокарта Geforce GTS 450 характеристики отримала наступні. Шина обміну з пам'яттю стала розрядністю 192 біта. Пам'ять поділена на 8 мікросхем, що становило 1024 Мб. Частота її дорівнює 4 ГГц в динамічному режимі.
Відеокарта GTS 450: характеристики, фото і відгуки
Ядро працює зі швидкістю 783 МГц, шейдери 1566 МГц. Універсальних процесорів тут 192 штуки. А ось текстурних блоків стало 32. ROPs всього 16 штук. Система охолодження проста. Вона дуже схожа з варіантом у GTX 460. Вся система виглядає великою, але сам кулер компактний. Вентилятор знаходиться в центрі кожуха. У підсумку він охолоджує лише ядро. Таким чином, з мікросхемами пам'яті можуть виникати проблеми. В цілому вся система нешумная, а ядро нагрілося до 66 градусів при максимальному навантаженні.

Недоліки/переваги

Перш ніж ми перейдемо до модифікацій Nvidia GTS 450 характеристики еталонної версії варто розібрати на «плюси» і «мінуси». В цілому варіант вийшов непоганим, особливо з огляду на середній ціновий сегмент. Позитивним стало наявність нового процесора GF106. Але з часом виявилося, що новинка має не тільки переваги, але й недоліки. Чіп має непогану продуктивність, у нього серйозні модифікації, але обмежений по кількості блоків. В зрештою, став трохи продуктивніше своїх попередніх побратимів.

Тестування Nvidia Geforce GTS 450 характеристики показали краще, ніж можна було очікувати. Карта непогано проявила себе в аналізі геометричних шейдерів та інших розрахунків. А от щодо нескладних алгоритмів, карта не змогла конкурувати з моделями AMD.

Варіації

Як правило, картка отримала величезну кількість модифікацій. Ті, в свою чергу, також мають додатково варіанти. Ми розглянемо найбільш популярні моделі. Серед них, як зазвичай, виділяється компанія Palit. Також є непоганий варіант від Gainward, Zotac, Gigabyte та ін.

Різноманітність від Palit

Компанія Palit вирішила випустити два варіанти GTS 450 характеристики яких відрізняються значно. Також в обох моделей різний зовнішній вигляд. Старший варіант має приписку до основного назвою Sonic Platinum.
Відеокарта GTS 450: характеристики, фото і відгуки
Коробки у цих модифікацій однакові. Всередині знаходиться сам прискорювач, диск з драйверами, а в старшій моделі ще і перехідник живлення. Зовні вони відрізняються розмірами. Точніше, якщо сама плата практично однакова, то ось система охолодження в молодшому варіанті прикриває частину адаптера. Також головною відмінністю є тип карт пам'яті GDDR5 проти GDDR3. Ближче ми познайомимося зі старшою моделлю.

Характеристики Palit

Отже, Palit GeForce GTS 450 Sonic Platinum 1 Гб став більш продуктивним, ніж його молодша версія. На інтерфейсній панелі розмістилися слоти для D-Sub, HDMI і двох DVI. Модель має заводський розгін, який прискорив частоту ядра до 930 МГц, шейдерних блоків до 1860 МГц і пам'яті до 4000 МГц. Як вже говорилося раніше, у цієї версії відеопам'яті типу GDDR5. Вона складається з восьми мікросхем, які в сумі отримали 1 Гб, що відомо з назви. Охолоджувальна система відрізняється від еталонної версії. Вона складається з радіатора, який пронизаний двома мідними трубками. У кожусі знаходиться яскравий помаранчевий вентилятор. Дуже схожий дизайн і отримала модель від Gainward, про яку ми поговоримо трохи пізніше.
Відеокарта GTS 450: характеристики, фото і відгуки
Після поліпшення Palit Geforce GTS 450 характеристики відносно еталонної версії отримав відмінні. Вдалося підняти частоту ядра до 980 МГц, а пам'ять 4100 МГц. На перший погляд показники не сильно змінилися, але щодо рекомендованих значень від Nvidia результат хороший.

Близнюк від Gainward

Наступна модифікація дуже схожа на попередню і є практично її близнюком, як зовні, так і внутрішньо. Коробка для Gainward GeForce GTS 450 GLH 1 Гб вийшла звичайної. Спереду зобразили ангела. Поруч вказані основні характеристики, які приваблюють покупця. Ззаду надрукована більш розгорнута інформація про прискорювачі. Позначення оверклокінгу у цій компанії свій – GLH. Ця емблема тут є.


Відеокарта GTS 450: характеристики, фото і відгуки
Усередині коробки є інструкція. Також запропоновано диск з драйверами. Користувачеві доступний перехідник живлення і спеціальний код зі знижкою на покупку програмного забезпечення.

Схожість

Як вже говорилося раніше, ця відеокарта GTS 450 характеристики, як зовнішнього вигляду, так і технічного оснащення, отримала практично ідентичні з моделлю від Palit. Інтерфейсну панель займають два роз'єми під DVI, так само для HDMI і D-Sub. Система охолодження нічим не відрізняється від попередньої моделі. Тут також пластиковий кожух, який покриває всю площу плати. Посередині розміщений яскравий вентилятор, але вже червоного кольору. Радіатор ідентичний попередньому, складається з грат і прикріплений до двох мідних трубок. Мабуть, не варто говорити про те, що всередині працює процесор GF106 так як ця характеристика относима майже до всіх модифікацій GTS 450. Характеристики частот дещо змінені. Ядро працює на швидкості 930 МГц, пам'ять на 4 ГГц. Розгінний потенціал цієї моделі трохи краще, ніж у варіації від Palit. Частоти вдалося підняти до 1000/4200 МГц відповідно.
Відеокарта GTS 450: характеристики, фото і відгуки
Система охолодження показала себе практично однаково. У спокійному стані температура не перевищує 32 градусів. При максимальних навантаженнях може досягати 60-65 градусів. Крім того, що такі показники не є критичними, вони також є відмінною базою для розгону.

Оригінальність від Zotac

Наступна модифікація представлена компанією Zotac. Вона завжди відрізнялася оригінальним підходом до оформлення упаковки і безпосередньо дизайну карти. Коробка виглядає привабливо і містить всю необхідну інформацію. На ній зазначені основні характеристики прискорювача. Зовнішність також вийшла оригінальною. Кожух отримав темний напівпрозорий пластик, на якому також помістилася емблема компанії. Всередині знаходиться вентилятор з прозорими лопатями. Сама система охолодження велика, вона займає всю площу плати. Радіатор великий, має цікаву конструкцію і відноситься скоріше до пасивному охолодженню.
Відеокарта GTS 450: характеристики, фото і відгуки
Інтерфейс оснащений трьома роз'єми: DVI, HDMI і Display Port. Звичайно, багато нарікали б на відсутність додаткового DVI, але все ж цього набору найчастіше вистачає. Плата отримала компактні розміри і стала навіть менше еталонної. Це було досягнуто за рахунок ущільненого розташування елементів.

Характеристики Zotac

На відміну від Palit GTS 450 характеристики цієї карти відрізняються від еталонної варіації хоча б тим, що встановлений інший процесор. Модифікація Zotac працює на GF116 що досить дивно. Тим не менш, при стандартній напрузі 105 вдалося досягти частоти ядра 810 а пам'яті 1600 МГц. Ці показники є розгінними. Пам'яті тут 1 Гб, тип GDDR3. Розпаяний обсяг на вісім мікросхем. Після розгону вдалося ще більше поліпшити показники. В результаті частота ядра підвищилася до 990 МГц, а пам'ять стала 1970 МГц. Під час поліпшення довелося включити вентилятори на максимальну швидкість.
Відеокарта GTS 450: характеристики, фото і відгуки

Потужність від Gigabyte

Взагалі відеокарти від Gigabyte завжди отримують відмінні відгуки. Це пов'язано з хорошими матеріалами для елементів, з фірмовими системами охолодження і, звичайно ж, з непоганим розгінним потенціалом. Нова відеокарта від Gigabyte GTS 450 1Gb характеристики отримала стабільні. Коробка, як зазвичай, дуже яскрава і помітна. На ній відображено очей, як символ компанії. Тут же зазначена інформація про фірмову систему охолодження, оверклокінгу і характеристики. Ззаду більше специфікацій, також написані системні вимоги і технології. Всередині є диск з драйверами, три перехідника і інструкція. Цей комплект поставки важко назвати особливим або багатим, але цього набору цілком достатньо будь-якому користувачеві. Єдине, чого не вистачає в комплектації багатьох модифікацій – це містка для SLI. Система охолодження в цей раз не виділяється чимось незвичайним. Карта позбавлена фірмового кулера WindForce 2X і охолоджується простим варіантом. Алюмінієвий радіатор має мідний сердечник, але, по суті, охолоджує лише ядро процесора, в той час як пам'ять і харчування піддаються нагріванню.
Відеокарта GTS 450: характеристики, фото і відгуки
Тим не менш, простота системи показує хороший результат. При максимальному навантаженні температура досягла 60 градусів при тому, що вентилятор працював лише на 17%. Дивним стало те, що при стовідсотковій потужності кулера, температура опустилася всього на 2 градуси.

Показники Gigabyte

У цієї модифікації GTS 450 характеристики не багатьом відрізняються. Процесор GF 106 який виконаний по техпроцесу 40 нм. Шейдерних блоків 192 штуки, растеризації 16 штук. Обмін даними відбувається через шину з розрядністю 192 біта. Загалом, як ми бачимо, ніяких змін. При заводському розгону частота ядра склала 810 МГц, а пам'ять 903 МГц. Після розгону показники покращилися на 15% відносно ядра – 950 МГц, і аж 30% щодо пам'яті – 4690 МГц. Останнім покращення взагалі дивно, враховуючи, що система охолодження не стосується чіпів пам'яті.

Відгуки та висновки

В цілому, відеокарта GTS 450 характеристики показала непогані. Вона має достатній потенціал розгону, хорошу охолоджувальну систему. Найбільше користувачам сподобалося співвідношення вартості і якості карти. За відносно невеликі гроші покупець отримував хороший стабільний прискорювач, на 1 Гб пам'яті з новим процесором і оновленим техпроцесом. Найчастіше позитивні відгуки залишали щодо систем охолодження, незважаючи на модифікацію. Також багатьох влаштовувало наявність роз'ємів на інтерфейсній панелі. Були нарікання на гучність варіанти від ASUS і Palit. Були незадоволені і розмірами відеокарти: з-за великих систем охолодження, деякі не вміщалися в компактні корпуси ПК.
Відеокарта GTS 450: характеристики, фото і відгуки
В іншому, серед своїх конкурентів від AMD прискорювач показував непоганий результат. Крім того, моделі були краще і по продуктивності, успішно проходили тестування. Все ж донині багато хто вважає, що поява GTS 450 на ринку означало лише тимчасове рішення, яке пізніше змогли замінити більш вдалими варіантами.