Що являє собою автомобіль "Сітроен-Ксантия"?

37 0 Новини високих технологій

У 1993 році огляду любителів французьких автомобілів представили модель «Сітроен-Ксантия». Головна її відмінність – гідропневматична підвіска, про якій протягом півстоліття люблять сперечатися водії. Але тільки в підвісці особливість даної моделі? Давайте подивимося.

Історичні факти

Як вже згадувалося, дебют автомобіля «Сітроен-Ксантия» відбувся в далекому 1993 році. З тих пір вона користується популярністю не тільки у Франції, але і в інших країнах. У тому числі і в Росії. Автомобіль середнього класу прийшов на зміну «Ситроену ВХ».


Що являє собою автомобіль "Сітроен-Ксантия"?
Перші моделі оснащувалися бензиновими і дизельними двигунами потужністю до 120 і 90 кінських сил відповідно. В 1995 році з'явилися нові моделі з іншими варіантами двигунів. У них вже був присутній турбонаддув. В цей же час з'явився «Сітроен-Ксантия» універсал модифікації «Брек». Ще одна новинка – модифікація «Активу». Вона відрізнялася підвіскою з системою стабілізації. Але вона не користувалася популярністю з-за дорого обслуговування. В 1997 році модель рестайлінг торкнувся. Він стосувався і зовнішності, і технічної сторони.

Екстер'єр і інтер'єр моделі

Навколо зовнішності автомобіля багато розмов. Одні вважають її незвичайною для компанії. Інші вважають, що саме «Сітроен-Ксантия» змінила дизайн моделей «Сітроен» наступних поколінь.


Перше покоління автомобілів випускалося тільки в кузові хетчбек. Автомобіль візуально здавався ширше за рахунок невеликого виступу кришки багажника і пологого скла.
Що являє собою автомобіль "Сітроен-Ксантия"?
Обсяг багажника у «Ксантии» досить великий (480 літрів). Ще одна його перевага – рівна підлога. При складених сидіннях заднього ряду обсяг багажника збільшується практично в два рази. Обсяг багажника в кузові «універсал» при складених сидіннях і того більше – 1690 літрів. Після рестайлінгу змінилися бампери, передня частина кузова. На кілька сантиметрів став більше кузов. Колісні арки розширилися. Тепер у них встановили колеса діаметром 15 дюймів. Що стосується салону, то тут модель дотримується традицій компанії. Простий і акуратний стиль, ненав'язливий і трохи консервативний. Панель управління містить всі необхідні регулювання, розташовані компактно. Рульова колонка регулюється по висоті.
Після рестайлінгу панель стала злегка закругленою. Змінилася конфігурація центральної консолі і рульового колеса. Змінилася оббивка дверей.

Комплектації і додаткові функції

Базова комплектація автомобіля вже включала центральний замок і ГУР. Правда, на цьому й закінчувалася її «фарш». Більш дорогі модифікації вже оснащені кондиціонером, подушками безпеки і навіть антиблокувальною системою. Найдорожчі комплектації включали клімат-контроль, шкіряний салон і інші сучасні функції, поліпшують безпеку.
Що являє собою автомобіль "Сітроен-Ксантия"?
Опції, що відповідають за безпеку, розширилися після рестайлінгу. З'явилися фронтальні подушки безпеки, бокові для пасажирів заднього сидіння.

Технічні характеристики

З плином часу удосконалювався і змінювався двигун «Сітроен-Ксантия». Перші бензинові мотори 16 до 20 л видавали потужність від 88 до 121 к. с. Дизельний варіант того часу мав обсяг 19 л і потужність до 90 л. с. Їх максимальна швидкість перебувала на позначці 160 км/год.


Через кілька років з'явилися моделі бензинових двигунів з турбонаддувом. Їх потужність складала 147 л. с. при обсязі 20 л. Список стандартних силових агрегатів збільшився після рестайлінгу. З'явилися бензинові мотори 20 л і 29 л (132 і 190 л. с. відповідно). Дволітровий дизельний двигун потужністю 110 кінських сил мав безпосереднє уприскування палива. Максимальна швидкість досягала вже 230 км/год. Правда, на розгін потрібен час. Кращий показник – 126 с показав бензиновий мотор 112 л. с. «Сітроен-Ксантия» по праву вважається однією з кращих моделей виробника. Це підтверджують високі рівні продажів у всі часи її виробництва. Автолюбителі по достоїнству оцінили надійність автомобіля, його стильний дизайн, місткий салон і оригінальну технічну начинку.