Як зібрати розетку: покрокові приклади і правила монтажу

229 0 Новини високих технологій

Насправді, відповідь на питання, як зібрати розетку, не надто складний, але є моменти, які необхідно знати, щоб залишатися в безпеці і відповідати вимогам запрограмованого коду. Ця стаття побудована на думках багатьох електриків, які діляться своїми порадами і зручними прийомами. Саме вони допоможуть розібратися зі сценаріями правильного підключення.

Як зібрати розетку: покрокові приклади і правила монтажу

Розпилювання отворів стартера

Для першого кроку в питанні, як зібрати розетку, буде потрібно такий інструмент, як викрутка. Для вирішення цього завдання дуже часто застосовують гіпсокартонні пилки, їх ще часто називають ножовочными. Їх можна використовувати для проколювання стіни, щоб зробити отвір. Але експерти виявили, що менше пошкодження відбувається тоді, коли робляться кілька дірок в стартера протилежних кутах за допомогою тонкої викрутки з плоскою головкою. Звичайно ж, коли потрібно розрізати, то краще зробити це пилкою. Але занадто агресивна різання може призвести до розриву гіпсокартону із зворотного боку, що значно послабить його. Важливо залишатися всередині ліній. Занадто велика дірка буде непридатна для використання. Якщо отвір виявиться маленьким, можна буде вирізати краю з допомогою універсального ножа.

Знайти порожнину

Це другий крок у питанні, як зібрати розетку. Коли потрібно буде витягувати електроенергію з незавершеного підвалу, простий спосіб з'ясувати, де просвердлити отвір для нового кабелю, — це просвердлити невелику «искательскую» дірку біля основи стіни і просунути довгу дротяну вішалку для одягу. Багато електрики використовують кусачки для різання під кутом 45 градусів і фактично застосовує ріжучий край для свердління. Так вішалка буде проходити через килимове покриття, паркетні підлоги і навіть гіпсокартон. Якщо необхідно провести ту ж роботу, але з горища, потрібно протягнути дріт, а потім спустити її вниз і виміряти приблизно 9-10 сантиметрів. Ось в цьому місці і необхідно просвердлити нову дірку. Той же трюк працює в будь-якому приміщенні, навіть на тому ж самому горищі. Просто потрібно просвердлити отвір, де стіна перетинає стелю. Оскільки там немає обробки, необхідно виміряти відстань від вішалки всього 5 сантиметрів. Звичайно ж, можна використовувати звичайну дріт, відрізавши від неї необхідну довжину. Але варто звернути увагу, що пластикові вішалки не підійдуть!

Зачистка кабелів

Як зібрати розетку: покрокові приклади і правила монтажу
Третій крок у питанні, як зібрати розетку, полягає в тому, щоб підготувати матеріали перед їх витяжкою.

Набагато простіше зняти оболонку кабелів перед установкою коробки. Необхідно впевнитися, що, принаймні, 6 міліметрів захисту обтягнуті всередині, за зажимом. І також потрібно, щоб мінімум 15 сантиметрів були залишені в пристрої. Вимірювати необхідно від переднього краю отвори коробки. Після установки потрібно зігнути кінець проводів, використовуючи дірку на пристрої для їх зачистки.

Вирізання отворів

Четвертий крок у питанні, як зібрати розетки. Вилку до цього моменту необхідно оглянути. Важливо, щоб на ній не було ніякої гарі, а дроти не були заплутаними. Обертовий інструмент — відмінний, безпечний спосіб прорізати плитку. Потрібно встановити невелику глибину ріжучого елемента, щоб уникнути попадання в сантехніку або проводи в порожнину стіни. По можливості необхідно використовувати лінії затірки для двох сторін отвору, тому що їх набагато легше прорізати. Наступним кроком потрібно просвердлити пускові дірки в протилежних кутах. Для цього підійде інструмент по склу і плитці.

Електрична коробка

Як зібрати розетку: покрокові приклади і правила монтажу
Якщо стоїть питання тільки в тому, як правильно зібрати розетку, то варто приступати відразу до цього, п'ятому кроці.
Існує кілька видів коробок, які іноді називають переробленими. Деякі з них легше знайти, чим інші (але всі вони доступні онлайн), а інші простіше в установці і більш надійні (подробиці нижче). Замість того, щоб прибивати до цвяха, шухляди кріпляться до гіпсокартону. Ось кілька найбільш поширених стилів:
 • Жорстка коробка з скловолокна є фаворитом багатьох підрядників, хоча вона трохи дорожче. Їм це подобається, тому що міцна затискна система набагато надійніше, ніж у більш дешевих моделей. Ці коробки не завжди доступні в торгових центрах, але можна знайти їх в магазинах електротоварів. Ця модель добре працює, особливо якщо розетка широко використовується, так як вона підсилює захист.
 • Коробка з ПВХ є найменш дорогих і найбільш доступною, але вона також представляється на ринку самій крихкою. Деякі професіонали скаржаться на те, що затискні лапки недостатньо міцні, а гвинти відсувають пластик.
 • І нарешті, коробка зі скловолокна є гарним вибором. Моделі представлені за розумною ціною, доступні у багатьох торгових центрах, і вони сильніше, ніж версія з ПВХ.
 • Складні проводу в задній частині електричного блоку

  Як зібрати розетку: покрокові приклади і правила монтажу
  Як зібрати розетку із заземленням? Тут необхідно відзначити, що всі наступні кроки мають на увазі присутність цього параметра.
  Багато електрики з'єднують всі дроти разом, а потім проводять короткі окремі шнури (косички) до розетки. Вони також гарантують, що інша частина ланцюга залишиться під напругою нижче стелі, навіть якщо ця розетка виходить з ладу. Потрібно постаратися акуратно скласти всі дроти і вставити їх в задню частину коробки. Безрозсудне вбивання шнурів в переповнений ящик може призвести до ослаблення з'єднань і пошкодження ізоляції. В кінцевому рахунку може статися загоряння.

  Два дроти з різними розмірами

  Для відповіді на питання, як зібрати подвійну розетку, варто зазначити, що процедура залишається колишньою, збільшується лише кількість шнурів. Тому варто найбільш уважно стежити за кожен кроком. І найкраще позначити кожен кінець своїм номером. Якщо при зборі подвійного гнізда витягуються дроти з ланцюга і серед них є шнур 12-го калібру, не потрібно встановлювати матеріал 14-го роз'єму в нову розетку або навпаки. Вона повинна бути підключена тим же дротом, що і джерело. Така ж схема буде актуальною і для відповіді на питання, як збирати потрійні розетки.

  Обробка електричних коробок опорою

  Як зібрати розетку: покрокові приклади і правила монтажу
  Багато електрики воліють працювати з ящиками з металевими фланцями. Вони забезпечують більше підтримки, ніж коробки з відкидними крилами. Недоліком їх є те, що вони не призначені для більш товстих стін. Тому, коли потрібно додати проводу на гіпсокартон з великою обшивкою, рекомендується перед установкою відрізати близько 20 міліметрів від обох металевих фланців з допомогою ножиць для обтічника. Необхідно зробити прямі розрізи, інакше коробка виявиться зігнутої в отворі.

  Розетка, прикладена до голої рамці

  Необхідно розуміти, що коли вибирається ланцюг, до якої потрібно додати матеріал, простота підключення проводу, ймовірно, буде найбільш важливим фактором. Ось декілька прийнятних варіантів.
 • Розетки загального призначення в житлових приміщеннях, на горищах і недобудованих підвалах.
 • Місця для вимикачів і освітлювальних приладів, де доступно некоммутируемое 120-вольтової харчування.
 • Пункти розташування детекторів диму.
 • Варто відзначити, що просто додати до будь-ланцюга в будинку не можна. Ось деякі схеми, яких треба уникнути.
 • Виділена кухня, ванна кімната та пральня.
 • Окремі контури для приладів з електроприводом, таких як сміттєзбиральні машини, холодильники, печі, посудомийки і ущільнювачі сміття.
 • Схеми для спеціальних інструментів, таких як мікрохвильові печі.
 • Коробка з дуже великою кількістю дротів.
 • Маркований вимикач

  Як зібрати розетку: покрокові приклади і правила монтажу
  При подачі живлення від джерела, відмінного від розетки (наприклад, освітлювального приладу або детектора диму), новий кабель і гніздо повинні бути захищені від замикання дуги. Якщо на вході немає пристроїв, де можна було б встановити такий тип, то немає іншого вибору, крім як захистити всю ланцюг, встановивши автоматичний вимикач на панелі.

  Дві електричні коробки, сполучені один з одним

  Цей спосіб також буде відповіддю на питання, як зібрати три розетки. Нові електричні коди вимагають захисту від замикання дуги для всіх відгалуженнях кіл, що живлять гніздо, вимикачі, освітлювальні прилади, детектори диму і т. д. тобто у всіх місцях у житло, за винятком ванних кімнат, складських приміщень та гаражів. Автоматичні вимикачі та розетки від замикання призначені для виявлення небезпечного, ненормального іскріння у розгалужених колах і відключення живлення до початку пожежі. Коли відбувається насичення від наявної розетки для нової, електричний кодекс вимагає захисту для обох проводок. Найпростіший спосіб зробити це — встановити гніздо на перше пристрій ланцюга. Роз'єм забезпечить захист на виході для більшої частини існуючої і нової розширеної проводки. Цей метод дозволяє також відповісти на питання, як зібрати блок розеток.

  Стандартне гніздо і з захистом

  Як зібрати розетку: покрокові приклади і правила монтажу
  Стійкі розетки призначені для запобігання попадання металевого предмета. Стійкі до злому судини — це найбезпечніше на сьогоднішній день пристрій у всіх внутрішніх і зовнішніх місцях для житлових одиниць. Усунувши ті потворні і часто небезпечні подовжувачі, можна швидко і легко додати нову розетку, не розриваючи стіну. Головна умова полягає в тому, що необхідно мати як мінімум одне гніздо в кімнаті. Ніяких зайвих отворів і брудних виправлень, і перекрасок. Процедура дозволяє розташувати телевізор у стіни, в якій не було розетки.

  Працюйте безпечно

  Як зібрати розетку: покрокові приклади і правила монтажу
  Перш ніж приступити до виконання будь-якої частини цього проекту, необхідно відключити живлення ланцюга на головній електричної панелі, від'єднавши переривач або видаливши запобіжник. Перш ніж доторкатися до оголених проводів або клем на вимикачі або розетки, потрібно використовувати тестер напруги на всіх шнурах. Якщо стара електропроводка, з тканинної ізоляцією, необхідно звернутися до електрика, щоб він порекомендував безпечні з'єднання. При такій розетці, як правило, немає заземлюючого проводу, і важко відрізнити гарячий від нейтралі, тому що обидва вони покриті чорною ізоляцією.

  Популярі новини
  Загрузка...