DVR: що це, опис, будова, функції та можливості, відгуки

209 0 Новини високих технологій

У сучасне життя міцно увійшли відеореєстратори або DVR. Що це таке? Цифровим відеореєстратором називається такий пристрій, що здійснює запис і обробку будь-якого типу відеосигналу, який надходить з підключених камер. Запис при цьому здійснюється (у тому випадку, якщо є) на жорсткий диск. Одночасно з цим здійснюється виведення зображення на монітор або віддалений пристрій (по локальній мережі на дублюючий монітор або на мобільний гаджет, якщо є підключення до Інтернету). Це основний принцип роботи DVR.

DVR: що це, опис, будова, функції та можливості, відгуки
Що це таке на практиці? Відеореєстратор являє собою пристрій, архітектура якого закрита. Таким чином здійснюється захист від можливого зовнішнього впливу, а також гарантується довговічність роботи. Для початку роботи потрібно встановити жорсткий диск всередину пристрою згідно інструкції, після чого провести підключення по наявним каналам відеокамер з налаштуванням основних параметрів відеореєстратора.

Чим відрізняються один від одного різні DVR?

Що це за пристрої, і які його характеристики? Відеореєстратори відрізняються рядом параметрів, які визначають їх потужність і призначення.

Кількість відеоканалів. У задній частині реєстратора є роз'єми, до яких за допомогою проводів можна підключити відеокамеру. Варіанти поставки бувають 4 видів: до 8 9 або 16 каналах, в залежності від DVR-реєстратора. Кількість каналів є одним з головних параметрів. Чим більше їх число, тим більшу мережу відеоспостереження можна побудувати без додаткового обладнання і витрат. При цьому 4-канальні відеореєстратори зручно використовувати для невеликих мереж (у тому числі й домашніх або в магазині). 8-канальні девайси можуть служити вже в кафе, ресторанах, по периметру великого будинку або у виробничому цеху. 16-канальні можна використовувати на великих об'єктах. У тому числі можна організувати на їх основі відеоспостереження в гаражних масивах, супермаркетах, на виробничих площадках або на промбазі. Для цього найчастіше використовують Full HD DVR. Швидкість запису. Такий же важливий параметр. Від нього залежить якість зображення. Краще всього, якщо відеосигнал записується зі швидкістю 25 кадрів в секунду. В цьому випадку всі рухи на моніторі при перегляді будуть плавні, а також не вислизне в якийсь момент нічого важливого. Однак більша частина відеореєстраторів, наявних на ринку, в цілях здешевлення вартості вміє записувати 3-6 кадрів в секунду (такі найбільш бюджетні моделі DVR Xiaomi). Що цілком достатньо для спостереження за обстановкою.
DVR: що це, опис, будова, функції та можливості, відгуки
Дозвіл відеозображення. Параметр буде впливати на те, наскільки чіткою буде картинка. І з яким максимальним збільшенням після можна буде розглянути окремі об'єкти на кадрах.

Існує кілька варіантів вирішення запису: 720х576720х288360х288 пікселів. Більшу роздільну здатність автоматично знижує швидкість запису, особливо при наявності великого числа каналів - через обмеження, які накладає сама архітектура жорсткого диска, як масиву даних. Приміром, DVR MDR-8700 при вирішенні 720х576 може записати 50 кадрів в секунду (по 6 на кожен канал), при 720х288 кількість кадрів складає вже 100 (за 125 на кожен канал), при 360х288 = 200. Однак вибирати між якістю і швидкістю запису необхідно вже кожному окремо залежно від умов і вимог. Наприклад, дорогий DVR Full HD навряд літ буде потрібен для невеликого приміщення.

Робота по мережі

Більшість реєстраторів мають можливість підключення по мережі, щоб через неї налаштовувати доступ до стороннім дублюючим моніторів (наприклад, не тільки на посту охорони, але і в кабінеті керівника або на його мобільному пристрої). Така можливість дуже важлива для людини, яка хоче завжди бути в курсі, що саме відбувається з об'єктом бізнесу.
DVR: що це, опис, будова, функції та можливості, відгуки
У чому полягає принцип роботи DVR? Інструкція до нього може бути представлена наступним чином. Відеореєстратор виробляє запис даних з відеокамер на встановлений жорсткий диск. Відповідно при збільшенні кількості вхідних сигналів з відеокамер значно збільшується і необхідна ємність жорсткого диска. Так, максимальна кількість каналів, яке може підтримувати відеореєстратор, дорівнює 32 (зазвичай поширені реєстратори з 16 каналами). Для більшого числа потрібно або установка декількох пристроїв одночасно, або налаштування на базі персонального комп'ютера.
Відеореєстратор здійснює трансляцію сигналу безпосередньо на монітор, при цьому паралельно відбувається запис відеозображення. Це дозволяє одночасно спостерігати оператору поточну обстановку, щоб вчасно реагувати. Відеореєстратори надають відразу кілька варіантів перегляду відео. Серед них можна підключити відразу всі (або мультиекран). Режими бувають 2х2 3х3 4х4 а також більш складні, як 1х5 коли один екран є кращим, а решта розташовані по боках внизу. Також можна включити одну камеру, гортаючи весь список один за іншим. Будь-екран у мультирежиме також можна збільшити до великого у разі необхідності. Набір мультиэкранов у кожного відеореєстратора свій. При цьому це не головна характеристика якісного обладнання DVR. Що це означає? Куди більше уваги потрібно приділяти наступним параметрам відеореєстратора.
DVR: що це, опис, будова, функції та можливості, відгуки

Частота кадрів при спостереженні

DVR-реєстратор ретранслює всю картинку з відеокамер у режимі реального часу. Завдяки цьому досягається відмінне зображення, картинка в якому змінюється з частотою 25 кадрів в секунду. Саме до такої частоті звичний очей зв'язку з роботою на ній телевізійної техніки. Так працює більшість поширених брендів DVR – Blackbox, Xiaomi і так далі. Це дозволяє оператору своєчасно розглянути якісь тривожні ситуації і відразу ж подати сигнал, якщо це буде необхідно.
DVR: що це, опис, будова, функції та можливості, відгуки

Число кадрів в запису

Однак з такою ж швидкістю, як і при перегляді, далеко не всі відеореєстратори здатні зробити запис. Є такі, які зможуть зберегти всі 25 кадрів в секунду. Вони виділяються більш високою вартістю, часом помітно дорожчі. Більшість реєстраторів DVR (Vehicle Blackbox, наприклад) можуть відмінно записувати зі швидкістю 3-8 кадрів в секунду, що цілком достатньо для того, щоб виявити важливі деталі. У цьому випадку можна буде переглянути покадрово 3-8 стоп-кадру. Дана характеристика найчастіше позначається як "сукупна частота кадрів при запису".

Дозвіл відеозапису

Це параметр, який зазначається двома цифрами, розділеними знаком множення (720х480). Перша цифра - кількість точок по горизонталі в кожен момент часу в картинки, друга - по вертикалі. У більшості випадків цифра не завжди вірно вказується вірно. Нерідко виробники можуть завищити її, щоб зробити на ринку свою продукцію більш привабливою. Також варто відзначити, що сам дозвіл не може бути стовідсотковим показником якісної картинки. Навіть при хорошому дозволі можуть бути встановлені такі відеокамери, що вони не зможуть передати чітке зображення. Тому слід підходити до вибору будь-якого обладнання в цілому, вибудовуючи однотипну систему відеоспостереження, не переплачуючи в одних позиціях і економлячи на інших.

DVR: що це, опис, будова, функції та можливості, відгуки

Робота відеореєстратора по мережі

Більшість відеореєстраторів мають підключення Ethernet для налаштування віддаленого доступу до даних. Наприклад, це може бути передача даних на дублюючий монітор. Також можливе підключення через спеціальне програмне забезпечення через Інтернет з мобільного телефону або планшета. При цьому відео не просто дублюється, другий чоловік може переглядати всі дані паралельно, в тому числі - відшукати в пам'яті якийсь фільм, що був записаний кілька днів тому. Сьогодні поширені масово виробляються моделі DVR Vehicle, які дають таку можливість.

Детектор руху

Хороші відеореєстратори мають можливість запису в тому випадку, коли на картинці помічається який-небудь рух. Це може бути або заздалегідь встановлена область (наприклад, перед дверима або вікном), або будь-яка на картинці. У тому випадку, якщо виявляється рух якого-небудь об'єкта (або навіть тіні від об'єкта), відеореєстратор починає виробляти запис із збільшеною швидкістю, що дозволяє більш детально покадрово розглянути все, що відбувалося в даний момент часу. Якщо рух відсутній, то в цьому випадку запис може або взагалі не вестися, або здійснюватися з низькою частотою кадрів в секунду. Завдяки такому режиму можна істотно заощадити місце на жорсткому диску і при цьому не пропустити нічого важливого, що могли би створити на підприємстві або в приміщенні зловмисники. Прикладом такого обладнання можна назвати DVR Vehicle GT300 A8.

Форми і розміри

Дуже важливою характеристикою відеореєстраторів в числі інших є форм-фактор. Іншими словами - вид, розмір, маса і деякі інші характеристики. З ним тісно пов'язаний спосіб установки, особливо в автомобілі. Із зрозумілих причин саме від цього багато в чому залежить зручність користування, а також безпека - наскільки сильно загороджувати огляд пристрій. Також слід помічати, наскільки сильно буде виділятися реєстратор у порожньому автомобілі. Мала помітність пристрою не буде залучати дрібних злодюжок, а також не приверне увагу і сторонніх осіб, яким можуть здатися безпечними які-небудь дії близько автомобіля. У зв'язку з цим великою популярністю користуються DVR-дзеркала. Для багатьох важливим умовою є простота демонтажу відеореєстратора. Це може знадобитися або під час руху для зйомки якого-небудь важливого моменту, що спочатку не попадає в огляд або при запису спілкування під час зупинки з інспектором ГИБДД.

Які пристрої користуються найбільшим попитом?

Згідно з численними відгуками, найбільш затребуваними можна назвати відеореєстратори, призначені для автомобілів. Це пов'язано з тим, що вони мають невисоку вартість, і при цьому здатні надати значну допомогу автовласнику, особливо в спірних ситуаціях. Крім того, такі девайси здатні не тільки допомогти довести свою правоту перед працівниками ДПС, але й зафіксувати будь-які спроби протиправного поведінки інших людей. Так, спроба крадіжки майна з машини буде відразу відображена на відео. Деякі пристрої мають великий кут огляду і можуть зняти все, що відбувається біля автомобіля.

Як вибрати цей девайс для автомобіля?

На всіх вищевказаних характеристик варто загострювати увагу ще безпосередньо при виборі пристрою в магазині. Слід спочатку скласти певну градацію для себе самого по їх важливості, віддаючи більшу перевагу пристрою, яке при інших рівних буде або мініатюрніша, або швидше збиратися. Майже всі сучасні реєстратори (у тому числі DVR Blackbox) мають в якості кріплення звичайну присоску на лобове скло. Вона дозволяє тривалий час зберігати свої якості. Одночасно можна легко міняти розташування реєстратора у разі потреби (як цілком всієї конструкції, так і демонтажу без фіксуючого кронштейна, що підвищує довговічність фіксації основного власника). Іншим варіантом кріплення може служити двосторонній скотч. Це часто зустрічається в девайсах DVR Mirror. Практика показує, що в цьому випадку фіксація є набагато більш тривалою. Однак перед початком монтажу потрібно чітко і якісно провести всі виміри. Правда, в цьому випадку не вийде швидко видалити реєстратор. Після чого ще може знадобитися додаткове очищення скла. Деякі реєстратори можуть мати одночасно дві відеокамери. У цьому випадку розміри пристрою будуть трохи більше. Проте з'явиться можливість одночасно записувати те, що відбувається в салоні. Часто в цьому випадку можна розгледіти навіть те, що відбувається з боків автомобіля або навіть позаду нього. Однак внутрішня відеокамера має дещо гіршими характеристиками. У тому випадку, якщо потрібно знімати відразу з декількох позицій, можна придбати і встановити модульний реєстратор, який включає в себе 4 різних відеокамер. При цьому картинка може виводитися на спеціально встановлене дзеркало заднього виду в бічній панелі.

Заключне слово

Відгуки користувачів говорять про наступне. Найкращий варіант у виборі пристрою - коли продавець пристрою допоможе не тільки з розповіддю про основні характеристики, але і з попередньою установкою. В такому випадку можна заздалегідь оцінити реєстратор на предмет перешкод, скритності і якості запису в конкретно взятому автомобілі. Варто не забувати, що навіть в однотипних авто картинка може відрізнятися зважаючи різних перешкод, навіть при використанні надкомпактного Car DVR Mirror.
DVR: що це, опис, будова, функції та можливості, відгуки
Заодно при пробі відеореєстратора можна буде оцінити, наскільки вас влаштовує його кут огляду. Більшість моделей мають кут від 40° до 150°. Найбільш популярний і поширений зважаючи оптимального співвідношення "ціна/якість" - 120°. Адже в такому разі широкий спектр дозволить відобразити і те, що відбувається по сторонах автомобіля. При цьому два відеореєстратора з однаковим кутом 120° можуть відрізнятися в реальності. Деякі виробники лукавлять і вказують цей кут, відштовхуючись не від ширини екрана, а від діагоналі. Втім, нерідко при великому куті зйомки відбувається по сторонах може фіксуватися з великим спотворенням, що теж не викликає позитивних емоцій. Все що буде враховано при виборі реєстратора, дозволить довше і з більшою користю ним користуватися. І мати додатковий фактор на свою користь в разі ДТП.

Популярі новини
Загрузка...