Телефонний спам: куди скаржитися і як боротися?

425 0 Новини високих технологій

Телефонний спам, а також в пошті, месенджерах і соцмережах вже давно став частиною повсякденного життя практично всіх людей. Деяким майже все одно, а інших це дуже сильно дратує. Одні намагаються в міру своїх можливостей боротися з цим явищем самостійно, інші сподіваються, що певні інстанції, які займаються такими питаннями, вирішать проблему. Однак при всьому різноманітті видів спаму телефонний впевнено лідирує за рівнем роздратування, викликуваного у населення. Він забирає особистий час і спокій.

Телефонний спам: куди скаржитися і як боротися?
Отже, телефонний спам – це не що інше, як поширення реклами за допомогою телефонного зв'язку. Тобто хтось пропонує свої послуги, проводить опитування, рекламує товар або робить ще що-небудь, в чому деякі люди абсолютно не зацікавлені. Настирлива реклама і надходять на мобільні телефони повідомлення – це типовий спам. Статистика стверджує, що понад 95 % SMS-повідомлень адресатами прочитуються. Даний спосіб поширення реклами вважається найбільш ефективним. Вступник спам умовно можна підрозділити на два типу: легальний і нелегальний. З правової точки зору легальний спам – це маркетингові розсилки по оформленої власником телефону передплатою. Спам нелегального типу приходить на мобільний пристрій всупереч бажанням людини.

Види

Телефонний спам часто застосовується не тільки в цілях розповсюдження реклами. Він буває таким:
 • Законна реклама. Її поширюють компанії, легально функціонують за допомогою мобільних операторів, що рекламують свої товари або послуги. Це найбільш ефективний і недорогий спосіб заявити про себе.
 • Антиреклама, яка представляє собою поширення відомостей, заборонених законодавством про рекламу. Приміром, інформації, яка порочить продукцію конкурентів.
 • Незаконна реклама, за допомогою якої рекламуються заборонені види послуг і товарів. До них можна віднести порнографію, контрафактні товари, закриту інформацію тощо
 • «Нігерійські листи». Спамери розсилають абонентам повідомлення для того, щоб виманювати у них грошові кошти. «Нігерійськими» дані повідомлення іменували тому, що основна їх частина відправлялася по всьому світу саме з цієї країни.
 • Фішинг, при якому повідомлення маскують під офіційні послання з банку. У такому спам містяться вимоги підтвердити інформацію про себе і т. д. Для цього є вказівка на адресу сайту, де необхідно здійснити певні дії.
  Телефонний спам: куди скаржитися і як боротися?
 • Як боротися?

  Крім «чорних списків», куди є можливість заносити номери, з яких надходять небажані дзвінки, існує чимало програм, спрямованих на блокування дзвінків, адже список номерів спаму постійно поповнюється і оновлюється. У тому числі номерів колекторів, які, як правило, завжди телефонують з різних сім-карт. Проблема в тому, що навіть з таким зручним додатком не завжди можна позбутися від телефонного спаму. Крім того, слід враховувати, що подібні програми часто застосовуються в якості контейнерів для вірусів і завантажувати їх на сторонніх ресурсах може бути чревате серйозними наслідками.

  Куди скаржитися на телефонний спам?

  Більшість активістів, які вирішили боротися з цим явищем, відзначають, що шукати першоджерело і скаржитися на нього в різні інстанції зазвичай немає абсолютно ніякого сенсу. На щастя, сучасний смартфон, який сьогодні є практично у кожної людини і навіть у дітей, являє собою комп'ютеризовану систему і може за допомогою різноманітних програмних засобів контролювати і аналізувати вхідні дзвінки. Все, що необхідно при оформленні скарги на телефонний спам - знати номер абонента. З визначенням номера телефону абонента, як правило, немає ніяких проблем, і всі оператори мобільного зв'язку включають подібну послугу.
  Телефонний спам: куди скаржитися і як боротися?

  Звідки дзвонять спамери?

  Деякі небайдужі люди, які збирали відповідну статистику, стверджують, що 95 % небажаних телефонних дзвінків і спаму виходять з Москви, близько 4 % - з Санкт-Петербурга і 1 % - з-за кордону. Тобто основна маса спам-номерів - московські.

  Блокування дзвінків

  Найпростіший спосіб блокувати небажані дзвінки - обмежити дзвінки контактами власної телефонної книги. Це легко зробити, якщо зайти в налаштування дзвінків на своєму смартфоні. У цьому випадку абоненту зможуть дзвонити тільки з тих номерів, які є в переліку контактів даного пристрою.
  Дана методика блокує дзвінки спамерів на 100 %, проте у неї є деякі недоліки. При цьому людина може пропустити важливий дзвінок з стороннього номери, не зафіксованого на пристрої. Наприклад, якщо хтось із родичів терміново дзвонить з чужого номера, забувши випадково свій телефон вдома. Ще як позбутися від телефонного спаму?
  Телефонний спам: куди скаржитися і як боротися?

  Блокування за кодом міста

  Як було сказано вище, більшість спам-дзвінків надходять з московських номерів. У зв'язку з цим є сенс заблокувати тільки ті дзвінки, які починаються з кодів +7495 і +7499. Даний спосіб допомагає заблокувати дії спамерів приблизно на 99 %, проте він зовсім не підходить для мешканців столиці, оскільки комусь з них можуть подзвонити, наприклад, з роботи, а дзвінок автоматично буде заблокований. Але якщо людина проживає не в Москві і у нього немає активних контактів з цього міста, то такий спосіб підійде йому ідеально, оскільки є припущення, що спамери ще не скоро буду дзвонити з регіональних телефонних номерів.
  Телефонний спам: куди скаржитися і як боротися?

  Які є спеціальні програми для блокування дзвінків?

  Якщо перші два методи блокування телефонного спаму застосувати не представляється можливим, тоді є варіант використовувати деякі додаткові програми, які можна легко встановити на свій смартфон. Такі програми перевіряють номер абонента за вже наявними відомим спам-баз і в разі необхідності блокують дзвінок. Якщо говорити про більшість телефонів, на яких використовується операційна система Android, то блокувальних програм подібного типу існує досить багато. Серед них можна виділити найбільш популярні:
 • «Не бери трубку»;
 • Kaspersky Who Calls.
 • Популярі новини
  Загрузка...